Myslíte si že bude letos suché léto?

Od: Datum: 24.05.16 16:21 odpovědí: 31 změna: 01.06.16 00:01

Já si myslím že jo protože když bylo i vloni suché a oni říkali že má být prý nejsušší za 40 let myslíte si že bude suché nebo se přikláníte spíše k mokřejšímu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.05.16 16:25
avatar

Odhaduji, že bude velmi podobné tomu loňskému. Sucho, vedra. *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 16:29
avatar

Nám je to jedno. My pojedeme na dovolenou. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 23:11
avatar

Zdravím babi, a to ještě do většího vedra a sucha, ne?:-D Jinak jako fór, dobrý*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 16:41
avatar

No asi jak kde. Předpovědi nevím, stejně to přesně nikdo neví... já se zatím přikláním k suchu, tady toho ještě moc nenapršelo. Dokud počasí fungovalo, tak jsme si potichu dělali ze zemědělců legraci, jak neustále lomí rukama, že jednou moc sucha, jednou moc vody, teď asi budeme lomit rukama všichni. Myslím, že by se mělo více dělat pro lepší hospodaření s vodou v krajině, to se může vždycky jenom vyplatit. Jenže je to drahé a kde jsou ty naše "tolary"...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 16:44

Suché léto zřejmě bude, protože to loňské sucho ještě neskončilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 24.05.16 20:54

Viděla jsem studii nějakého slovenského vědce, možná geologa nevím, že sucha a záplavy jsou způsobeny zemědělskou činností a způsobem obdělávání půdy, kdy je půda zhutňována a zvládne tak zadržet méně vody. Prý dobře prokypřená půda zadrží až několikanásobek vody než půda zhutněná. Do zhutněné půdy se voda nestačí vsáknout a rychle steče do potoků, řek a dále do moří, proto prý vznikají lokální bleskové záplavy ale i se proto zvyšuje hladina vody v mořích a oceánech. Z půdy, která nemá dostatek vody, se pak i odpařuje méně vody a proto méně prší. A když naprší, zase to rychle odteče. Možnost jak tomu zabránit je obdělávání zemědělské půdy tak, aby nebyla zhutňována ale co nejvíc provzdušňována. Je fakt, že v lese i po prudkém vydatném dešti najdete kaluž leda tak na zhutněné cestě, jinde se voda vsákne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 25.05.16 11:19
avatar

"pb", ono na tom něco bude. Všude se pěstuje samá řepka a zřejmě to má vliv i na půdu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.16 15:43
avatar

Pb, popsala jste to moc pěkně... když k tomu přidáme ty ohromné vyasfaltované plochy na místě dříve zemědělské půdy, je to až strašidelná představa, co jsme tu dovolili napáchat v posledních desetiletích. Prostě za všechno se platí, i za "rozvoj". Posledně jsem někde četla, že letošní duben byl v řadě sedmý nejteplejší měsíc za celou dobu měření. Takže to nabírá na obrátkách a máme co dělat, i když už je třeba pár minut po dvanácté. Jen nevím, kdo vlastně a jestli vůbec se tím bude zabývat, jestli si tím láme hlavu ještě někdo jiný než my ;).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.16 12:29
avatar

Hospodařit dobře jsme měli hlavně s našimi lesy. Už pomalu nemá co zadržovat vodu. Proto málo prší, vyplundrovali jsme naše lesy od revoluce opravdu příšerně. Nejsme dobří hospodáři. Máme internet, televizi, tisk a přesto se tiskne velké množství letáků a papír se likviduje, nesbírá se už. Příroda nás za to trestá. Protože trpí za naši hloupost.

Zrovna tak voda, kterou pijeme, vzhledem k málo deštům se hůře ředí i čistí. Je plná hormonů z moče žen, co berou antikoncepci, z léků, chemikálií, nebot na všechno musíme mít učinné chemikálie a tak se nedivme že ani při přidání velkého množství čist. prostředků, nejsou vodárny schopné dodávat bezpečnou a nezávadnou vodu. Rakovina vzrůstá a my se díváme tam, kde je jí málo, protože jsou tam rozumní lidé a ne kaskadéři s přírodou a lidským zdravím.

O ovzduší - je pěkné otravovat lidi zákony, zda si smíme bez povolení EU a našeho parlamentu zapálit v hospodě a za chvíli i doma, dokud situace bude taková, že budeme dýchat spaliny miliard aut denně, budeme mít rakovinu plic, astmatické děti atd. Dneska nemoc CHOPN, nemoc jen kuřáků, mají i lidé co nikdy nekouřili. Rozedma plic se stane nemocí jako chřipka. Jak se mají bránit lidé z velkých měst, kde potkáte víc aut než lidí a koho žalovat?

Doplácíme i na techniku, vzduch kolem nás je plný elektronického smogu. Ještěže to naše oči nevidí...migrény jsou na vzestupu, nádory mozku také. Lidi brante přírodu, brante život..

Michael Jackson - Earth Song


spojte se...

USA FOR AFRICA - We Are The Worlddoplněno 25.05.16 12:39:

Jsme na přírodu odkazání jak na zdroje kyslíku, vody a potravy a přesto přírodu nezodpovědně devastujeme, pořád máme málo a příroda to dlouho trpět nebude - kde budeme pak žít? Co budeme dýchat, pít a jíst? A co děti? Budou si mít kde hrát?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.16 12:57
avatar

Teda Dafino...*palec**palec**palec*kdyby to šlo, dávám bodík!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.16 13:35
avatar

Chtěla jsem jen připomenout lidem, že čeho si nevážíme, to ztrácíme...A jak jsme lehkomyslní...Jinak děkuji za uznání..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 25.05.16 14:49
avatar

"dafina", jen co je pravda, napsala jste to, jak to je. Je to moc smutné...*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.16 18:39
avatar

pt® Datum: 25.05.16

Ano, je to vážně moc smutné. Co necháme dětem, vnoučatům...budou se na strom chodit dívat do skanzenu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 25.05.16 15:54

A k tomu mám zas já toto http://jurnecka.blog.idnes.cz…=520968&x=socialky_facebook_c

Je úplně jedno, jak se bude k přírodě chovat západní civizace, dokud bude ta větší rozvojová část světa přírodu plundrovat a množit se jak kobylky. Jak je možné že někde, kde jsou neustálé hladomory, války, epidemie a minimální lékařská péče, se populace dokáže za dvě generace znásobit 8x!? To se jim tam asi tak špatně nežije, když mají takovou porodnost a takové procento přežití. K čemu já si tady budu dělat hlavu s tříděním odpadu nebo výfukovými plyny z auta, když v Indonésii budou domorodci vypalovat pralesy a pěstovat palmu olejnou, v Africe budou domorodci kácet pralesy a zabíjet druhy na vyhynutí atd. atd. Jestli se někde lidem špatně žije, pak si za to mohou sami díky svojí nevzdělanosti a mentalitě. Proč mají třeba v Indii takový bordel? Protože jim tam přijde úplně normální házet odpadky, kde se jim zlíbí. A když se jich zeptáte, proč to hážou po zemi, tak nechápou. Udržovat po sobě pořádek nebo dělat bordel, to není otázka chudoby. Však i muslimové v Teplicích dělají bordel. Zkrátka čím víc na jih, tím jsou lidé méně inteligentní a tím víc tam mají bordelu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.16 18:30
avatar

Řeč je tady, jestli bude zase takové sucho - u nás - ne v Africe. Nejsem "zelená" a nikdy jsem nebyla. Naopak je dost nesnáším. Bursík i s jeho Kateřinou mi lezou několik let na nervy. Zároven ale dobře chápu, že si strašně moc škodíme a že příroda se bouří a pokud to včas nezměníme, bude hůř...

Co se týče vysoké populace v některých státech či světadílech, je to otázka nevzdělanosti. Čím vyšší vzdělanost obyvatelstva, tím méně populace. A tenhle problém by mohl být už dávno vyřešen, kdyby humanitární programy probíhaly tak, aby se lidé v těch oblastech naučili, jak se chléb nejen vyrábí, ale především, jak se na něj vydělává, tedy naučit je to, co je přirozené v evropských státech například a ne je zahrnovat hotovými výrobky. Dítě v děcáku také dlouho neví, že do čaje dávají cukr kuchařky a s překvapením jednou zjistí, že se čaj nevyrábí už sladký...

Ano, tyto státy musí investovat do investic a vzdělání, jinak vše zůstane při starém. Ale na druhou stranu je to tak příjemné, když se někdo pořád stará, abyste neumřeli hlady a člověk nemusí pro to nic udělat...neberte to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kuky®
Datum: 24.05.16 16:49
Už loni bylo velký sucho a mnoha lidem v okolí vyschly studny.
Vzhledem k tomu že v zimě nebylo moc sněhu a srážek na jaře též nespadlo mnoho leckdo pozná jakè to je vodou z vodovodu šetřit či ji např. ve vlastní studni nemít vůbec.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pesk®
Datum: 24.05.16 16:57

připravte se, že bude horké. A jestli nebude suché, tak budou přívalové lijáky s kroupama a pak zas horko a sucho. První náznak už je teď v květnu - poměrně studené počasí (minulý týden bylo 8 - 10 stupňů), v létě se to vykompenzuje opačným extrémem . Nedělám si iluze, že zas nebude 38.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 24.05.16 20:57

Říkají to, co nejvíce šokuje, jinak by na ty bloboly nikdo nekoukal. Vždyť nevědí jak bude za týden. Navíc ekoteror je výhodným obchodem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 24.05.16 21:01
avatar

Včera než přišly kroupy a liják, tak bylo vedro až skoro kolem 30 st. a to je květen, takže počítám, že vedra budou pro nás velká a neúnosná. Netěším se na prázdniny, to budu přebývat asi ve sklepě. Máme 4 sudy na vodu, abychom nachytali, když nyní zaprší, na zalévání, ale stačit to nebude.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 24.05.16 23:18

Mně tedy přijde letošní jaro pěkně studené. Jiné roky (i hodně zpět) jsem květnu už ležel u i vody.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 25.05.16 15:37

Já to říkám pořád, že lidi mají krátkou paměť a nepamatují si počasí pár let dozadu. V roce 2013 nasněžilo v Praze ještě v dubnu a pak v červnu přišly povodně. Vím to, protože jsem byla na rodičáku, chodila každý den bruslit a byla to sezóna na prd. V dubnu se nedalo kvůli sněhu a v červnu byla cyklostezka poškozená po povodni. Takže ne, letošní jaro opravdu není vyjímečně studené, už bylo hůř a to nedávno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 23:24
avatar

Ono to počasí je vůbec bláznivé a extrémy jsou čím dál častější. A důsledek? Nejhorší ze všeho jsou přírodní katastrofy. Prý se ale periodicky počasí mění každých sedm let,což by mělo být letos, pokud nepočítám roky před naším letopočtem. Takže já jsem optimistka a věřím, že tak velké sucho, jako bylo vloni, nebude.


doplněno 24.05.16 23:36:

pb, jak jste psala o tom slovenském vědci, ono to zase až tak od věci nebude. Jak praví staré zahradnické pravidlo, jedno okopání uspoří dvoje zalévání. Jak už jsem jednou zde na poradně u nějaké odpovědi napsala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 24.05.16 23:31

Mezi námi - ono to je stejně úplně jedno, zda je sucho nebo ne. Ceny to nijak neovlivní a daně budou furt stejné. Takže nějaké sucho/mokro mi může...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 23:43
avatar

hk, trošku budu oponovat, právě, že ceny to ovlivní a hlavně za vodu. Již teď naši "chlebodárci" navrhují zvýšit vodné a stočné.Ale vy jste zřejmě ve věku, kdy se zřejmě o starosti běžného života ještě nemusíte starat, nebo ano? Abych neurazila, to bych nerada..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 25.05.16 12:41

Dle vaší úvahy by v letech, kdy jsou povodně, musely jít ceny dolů. Cena vodného v CZ nemá nic společného se suchem. Vody pro účely pití je dost. Pokud ne, cena vody by vyskočila o desítky procent a ne po korunách. To současné zdražování nemá účel zamezit spotřebě. Naopak vodárenské společnosti potřebují, aby voda tekla proudem. Jinak by nic nevydělaly. O starosti života se už (ne ještě) starat nemusím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 26.05.16 16:24

Už dávno lidé věděli, že voda teče snáz po rovinách a proto přerušovali lány remízky, orali napříč, aby voda měla překážky a mohla tak snáz vsakovat.

Pak přišli komunisti s oráním remízků, následně na to EU s potřebou kukuřice pro bioplyn aj. Každý rok jsou lokální záplavy, pořád dokola a nic.

Veškeré zvěsti slouží pouze pro psychopřípravu ke zdražování, které je umělé. Cena vody u nás a v Německu je téměř stejná. Jako jiné výrobky a služby. Jen snadno tahat z lidí peníze.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.16 18:36
avatar

Cena vody u nás a v Německu je téměř stejná. Jako jiné výrobky a služby. Jen snadno tahat z lidí peníze.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

No já se tomu ale moc nedivím. Co když němci mají ve svém vlastnictví všechnu svoji vodu? Což u nás není, prodali jsme to - zisky jdou do ciziny, ale udržbu platíme my, proto to máme tak drahé...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: fed
Datum: 31.05.16 14:13

no tak teď to vypadá jako by mělo být v létě víc srážek než je obvykle ale nechtěl bych nijak předbíhat před sebou máme ještě červen,červenec a srpen zejména se děsím ohledně srážek července a srpna jestli se skutečně naplní proroctví o nejsušším létě za 40 let tak se máme na co těšit ale zatím bych to viděl na normální léto s lehkými a krátkými vpády SZ proudění ale kdo ví jak to ve skutečnosti bude jestli budou povodně a záplavy či dlouhodobé sucho toť otázka*ee*

Datum: 31.05.16 14:55

Nevím k čemu jsou dobré takové úvahy... nikdo neví jak bude -ani meteorologové...

vy zkoumáte počasí nebo co?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.16 16:05
avatar

Jste všichni vpořádku? Nevyplavilo vás?


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.16 00:01

Ahoj.

Tak já myslet nemusím. Když to říkají meteorologové, tak je to hotový. Jen moc nechápu, proč povodí nazachycuje více vody v nádržích, když po letošní zimě bylo málo sněhu a nejsou a ani se nedají očekávat najaké vyšší srážky? A je dlouhodobý vodní srážkový deficit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.