Nebaví mě život

Od: Datum: 23.05.16 23:24 odpovědí: 40 změna: 26.05.16 17:35

Název zpovědi říká vše nebaví mě život vůbec, nevidim v ničem smysl, stal se zemně zoufalec a psychycky vydeptanej pesimista kterej vidi jen tmu místo světla. Představuju si život jako v růžové zahradě, ale to takhle brát nemůžu, život není jen slunce a duha, svět se skláda ze dvou částí stávaj se zlí a a dobrý věci ale prostě tolik negativních věci se dnes děje, štve mě jak lidi jsou nasebe dnes zlý jak vás soudí jak jen vypadáte to ostatní jde stranou že máte charakter, tak to se v dnešní době bere jako že nejste normální, celá doba je postavená na hlavu. Každá doba má svoje ale prostě nikdy lidi nebudou mít k sobě blíž tak jako dřív, je to takový zvláštní všechno, základní morálka z lidí vyprchává. Nemám moc kamarádu, většinu času trávim doma protože si s dnešníma lidma nemám co říct, člověka s podobnou povahou se snažim hledat ale bez uspěchu, kromě toho mám problémy který nezvládam řešit a problémy se namě valí a nevim co dřív řešit, a někdy přemýšlim že bych si rád něco udělal a na vždycky zmizel z tohoto světa. Stresuju se a bojim se budoucnosti každej den o něčem přemýšlim stresy a tim jsem i dost ztoho všeho unavenej a taky ztoho dlouho spim. Svět přestáva mít promě smysl je divnej povrchní.
Kdybych aspon měl dítě tak by mě aspon drželo to dítě při životě protože bych měl důvod proco žít, dneska najít nějakou holku co má morální hodnoty není žádna sranda. Nejvíc mě zarazilo že jsou v okolí lidi který jsem nikdy nesnášel protože byly falešný, nemusel jsem je a nemusim doted, ale jde vidět že když mají nějaký osobní problémy tak jim ste dobrý ale jak se ztoho problému dostanou jste proně zas bezcenný a takhle to dneska funguje i s pěnězma. Vyčítám si že jsem se vůbec narodil. Co se to děje. Dlouho jsem ani štastnej nebyl tak 4 roky, ani si nepomatuju když jsem se naposledy od srdce zasmál, měl jsem dlouhý vztah ale bohužel nevyšel odtý doby hledám nějakej vážnej vztah marně. Nedělá mi dobře že jsem celej den zavřenej doma a užírám se uvědomu si to ale tady pořádně není ani kam zajít. Když napíšu aspon naten podělanej Facebook jestli by někdo nešel ven tak nikdo neodepíše a jen ztoho aby mě ty lidi ztrapnili. Jsem každej den v depresích ve stresu a pomalu nevim jak řešit problémy, přišel jsem o práci, nemám dost peněz, ted jsem musel přestupovat do jiný autoškoly protože v předešlí autoškole byly s tim instruktorem problémy fakt nevim co mám dělat nic mě nebaví :( . Prosim :/Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mot
Datum: 23.05.16 23:29
Kdybys byl holka, mel bys zajem o takoveho ufnukanka?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.16 23:33

Ten kluk na videu má ale pravdu.

Datum: 23.05.16 23:37

Ten kluk na videu je jen zakomplexovanej chudák :D Jestli ho máte za vzor, tak pak se nedivím Vašim problémům.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 10:50
avatar

Také si to myslm. Mrzí mě, že od té doby co synové nemají vzory ve svých otcích v mužích, ale v rodině vládne matka - samoživitelka - jsou muži ufnukanější než dívky. Nedivím se, že člověk, který je tak negativní, nemá přátele a každý se mu vyhybá. Tato žena má život, který si také nevybrala, ale na fnukání nemá čas...být mladý, zdravý a fnukat jak stoletá babička, proč to tato žena nedělá?

http://www.novinky.cz/zena/40…vlada-postizena-trojcata.html


doplněno 24.05.16 10:54:

Jedinou institucí, která byla schopna i z mamánka udělat chlapa byla základní vojenská služba. Na každém chlapovi se hned poznalo, zda prošel vojnou. Mamánci mezi chlapy neuspěli. Tak to je. A ženy nemají rády mamánky, co jim vzlykají na rameni.


doplněno 24.05.16 11:00:

Kdo se pořád jen noří do svých domnělých smutků a křivd, protože má pocit, že ho musí mít všichni rádi, je přece tak výjimečný až zapomíná, že vedle něho žijí lidé a posuzovat je, že jsou amorální, nečestní a podobně, tohle může být opravdu už diagnoza nebo hloupost sebestředného člověka. Ovšem "vyjímeční " lidé zůstavají často sami, ale nikdy jim nedojde proč...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 23.05.16 23:37

Berte to tak, že vše na tomto světě je pomíjivé, a my tu také nejsme na věky , vše co tady vznikne, má i svůj neodvratný zánik...:) Společnost ve které žijete nezměníte, tak to zkrátka je, ale můžete změnit svůj život, své hodnoty a pokusit se žít podle nich...


doplněno 23.05.16 23:45:

A co se týká politického systému, kapitalismus X socialismus, nechci být škodolibý ale většina národa si chválí že žijeme v kapitalismu, čili já k tomu dodám jen to ať si ho pořádně užijí :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.16 23:57

To nevim pracoval jsem v jedný fabrice a tak si spousta lidí na tento režim stěžovala tak nevim :/, já jsem za komunistu nežil ale zažil jsem 90 léta sice jsem byl malý vnímal jsem ten svět trochu jinak ale mezi lidma ten rozdíl byl a už jen vtom že jsme měli k sobě blíž a nedávali ještě tak nejevo jaký ve skutečnosti lidi jsou. Nebyl moderní svět a myslim že pro lidstvo to mělo velký pozitivní vliv :/

Datum: 24.05.16 11:19
avatar

To není v režimu, to je otázka inteligence a sebevědomí, zda musíme či nemusíme mít pořád za pozadím někoho, kdo nám bude řídit život. . Vždycky byl nějaký režim. Minulý režim, který chválíte, že lidé měli k sobě blíže, byl ve skutečnosti zhovadilý. Lidé měli k sobě hodně daleko. Lidé si nevěřili. Bonzáků byl tolik...každý něco potřeboval a chtěl, dostat dítě na školu, byt pro mladé...Ten režim pořád k něčemu lidi nutil, ženy nutil mít děti i když je nechtěly, lidi nutil k pokryteckému chování, běda říci pravdu soudruhovi nebo dokonce soudružce z uličního výboru.,v práci..je strašné, že se po tomhle ještě někomu může stýskat. Mladí lidé oblbnutí starci,, kteří si jen už pamatují, že tehdy je nic nebolelo, byli mladí a krásní a zdraví, proto byl svět krásnější, propagují komunistický režim...jak se jim může stýskat po něčem, co ani nepoznali?


doplněno 24.05.16 11:28:

Nebyl moderní svět -

ale to vůbec nemáte pravdu, vždycky byl moderní svět, říká se tomu pokrok. Jinak bychom dodnes lovili asi mamuty a ženy tahali za vlasy do jeskyní...Neměl byste více číst? Víte tak nějak si doplnit vzdělání, mít všebecný přehled, pak nebudete psát něco, co není pravda a nebudete překvapený, že i přes Vaši nelibost jde život dál a technika také..

A tím se samozřejmě mění i chování lidí. Až umřete a bylo by možné, že Vás zamrazí, aby Vás rozmrazili, až bude lék na nemoc, na kterou jste umřel, byl byste asi přímo v šoku, jak moc se pak zase změní svět i lidi. Myslím, že je ale zbytečné Vám to říkat, s pocitem ublíženosti není snadné pochopit život. Na to je potřeba přehled, rozhled a velkorysost. A to nezískáte doma na kanapi..


doplněno 25.05.16 09:31:

http://www.sms.cz/film/mamincin-mazanek

Tenhle film také o něčem vypovídá...když chybí táta...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 24.05.16 08:40
Souhlasim, ten kluk je ufnukanek jako vy. A jeste k tomu keca nesmysly.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 23.05.16 23:44
avatar

Dobrý den, máte řadu možností - brečet, trápit se, filozofovat, vymlouvat se, řešit to alkoholem, něco si "šlehnout" či nedělat vůbec nic a počkat na lepší dobu. Nebo si skočíte za psychologem a hodíte řeč. Zdravím!

doplněno 23.05.16 23:54:

Skočte se podívat někam do LDN nebo Jedličkova ústavu a porovnejte své trable a trable jiných.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.16 10:19

,,ale bene,,tam tihle postižení lidé mají okolo lidi,kteří se o ně starají.Jak tohle můžete srovnávat,,,,tenhle člověk chce pracovat a nemá nějakou šanci,,všichniji nemají,,všichni nemají domy a pod...Jsou lidé které vyhodili z práce,,Tohle se vám líbí?

Dnes není taková možnost stálého výdělku- kde žijete...Není dobrá tato doba...ano bylo již dobře,,,neříkám-že ve všem ale bylo a žilo se lépe,i když si chodil na 1,Máje do průvodu a pod...K čemu jsou dnes natřískané markety a plno éček aby vydržely.

Dříve byly důchody takové,že člověk v klidu zaplatil nájem a našetřil na dovču..

Mám pocit,že tady jsou samí takoví ,kteří neprožívají chlapcův pocit,,,,já s ním souhlasím..Třeba mne slovně ukamenujte ale ano souhlasím..Zvláště v Mostě tak tam je to špatné...S plným břichem se dobře radí...To je můj názor a poznání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.16 23:46
avatar

Nezlobte se, ale pokud Vás psychiatr ujistil, že nemáte endogenní depresi a jste jen otrávený životem, jako občas většina z nás, tak to není nic vážného.
V první řadě není možné, aby okolo Vás byli jen samí špatní, amorální lidé a Vy jediný jste byl ten, kdo je morální, zásadový a všichni mu křivdí.

Pokud chcete s lidmi vycházet, tak se musíte naučit s nimi žít v lidském společenství i když Vás někdy zklamou nebo naštvou, zrovna jako i Vy je. Proto Vám radím, pokud chcete vycházet s lidmi, chovejte se jako oni.

Najděte si práci, pokud ji nemáte, ale hlavně normálně žijte. Protože smysl života je v tom, že ten život žijeme, at je jakýkoliv. Ne v tom, že ho profnukáme, nebo v dětech, jak se často říká takové klišé.
Děti máme, aby se manželé nenudili a manželství se nerozpadlo, nic víc v tom není a děti by neměli mít nevyrovnaní lidé, kteří pořád očekávají, že za ně někdo vyřeší jejich problémy.
Takže nepřežívejte - ale žijte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.16 23:48

Já se snažim žít :/

Od: janm*
Datum: 24.05.16 00:08
Máte život, a můžete s ním naložit dle svého, můžete mít vlastní "cestu" vlastní filosofii a způsob života, když se vám něco nelíbí tak to nedělejte nekopírujte společnost buďte svůj , žijte a chovejte se podle svých nejlepších představ ne podle společnosti, podle svých představ, když vidíte že se společnost chová v určitých věcech hrubě nebo tupě, nemusíte ji kopírovat, buďte jiný dělejte věci dle svého, to je velký dar který máte a nejen vy, nemusíte dělat to co dělá stádo protože "to tak někdo řekl" když cítíte že je to amorální, mimo, zběsilé, hrubé, tupé, hloupé a zlé, zkuste to dělat jinak...Člověk může změnit jen sám sebe, ale pokud to každý udělá třebas se jednou něco pohne k lepšímu :)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 13:17
avatar

Bud zijes nebo nezijes, zadne "snazim se".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 24.05.16 01:28

Minimální,,,, ostříhej si nehty na všech prstech, pak přestaň fňukat nad situacema které se věčně opakují, zajdi do krámu a kup si nové tričko, to si obleč a projdi se po ulici, najednou zjistíš, že nikdo kolem nevnímá tvé nové triko, nemáš větší problém než všichni kolem tebe, jen snad doufáš, že budeš slyšen, nedoufej, usměj se a funguj, protože to umíš. Douška - pokud si umíš koupit jízdenku, tak víš co chceš.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 01:37
avatar
Já bych se přihlásil na vojnu. Vojáci nejenže se nenutí ale také perfektně drží partu. Alespoň co já znám (Prostějov Ti určitě něco říká).
Určitě se nudit nebudeš a specializaci si můžeš celkem vybrat - třeba řidiče.
Dalo by se o tom rozepisovat na dvě stránky, jenom za sebe. Jezdil jsem na vojně s OT-64 známý jako SKOT Ty terény a jízdy z infrákem po tmě - kdo to dnes a kde zažije. Na plavby jsme byli u Mělníka, prostě zážitek. Na YouTube jsou videa, tak si prohlédni co by asi tak. SKOT je tam také.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 07:08
avatar

Zdravím, já to řeknu po svém. Nedivím se, že nemáte moc kamarádů a nenacházíte podobného sobě. Lidé se rádi v dnešní době oprostí od svých problémů pokecem s příjemnými přáteli, zasmějí se, poradí navzájem a zpravidla je to k oboustranné spokojenosti. S věčně naštvaným, otráveným, ufňukaným člověkem, co si na všechno a všechny stěžuje a ve všem vidí jen to špatné, se nikdo scházet nebude - takový člověk kazí náladu i ostatním a vysává z nich pozitivní energii. Chápete? Ne všichni okolo jsou špatní, ale Vy musíte změnit přístup.


doplněno 24.05.16 10:58:

Chápu, že s podobnými negativními jedinci si sdělujete, co je všechno na houby a kdo za to může. Plácáte se v té své lítosti a navzájem se podporujete, jak je to horší, všechno a všichni jsou hnusní.

S takovými se nestýkám. Mám kolem sebe kupodivu lidi, které život baví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 07:35

Ale to není pravda dnešní doba je prostě hnusná znám pdobných lidí jako jsem já a vidí to všechno uplně stejně

Datum: 24.05.16 08:09

Blbost, podobné kecy mě vždycky rozesmějí :D , hele řeknu to stručně ale dost jasně, pár set let nazpět, když si uměl vypočítat lehký matematický příklad a navíc bys byl k tomu holka (i když k té dneska máš celkem blízko ) tak tě upálí, 150 let nazpět, když si chtěl mluvit s kámošem z jiného města, musel si se zbalit a jít za ním pěšky třeba několik dní, 70 let nazpátek, kdybys byl cigoš nebo byl žid, tak by tě zplynovali, a dneska když má člověk strach, že ho někdo soudí za hadry nebo mobil, tak dělá že soudí ostatní (krásně vidět u dnešních dětí), řešíš prostě kraviny :D , žít v dnešní době je jako Jackpot života, protože vládci států kteří se dají považovat za super velmoci (vlastní jaderný arzenál) jsou takové baby, že všechno řeší pomluvama či tzn "politicky" (50-100 let zpět, kdyby ti jiný stát sundal stíhačku, tak mu na hlavní město sešleš "déšť" jaderných hlavic), nemocnice máš na každém rohu, a nezabije tě podělaná angína, nebo malinká řezná rána, když se chceš napít zatočíš kohoutkem, a teče ti voda kterou rovnou můžeš pít, aniž bys večer a následný dny měl srajdu a bylo ti tak zle, že bys z toho šílel.

Jestli jsi byl v 90 letech dítě, tak předpokládám že ti bude 25-35 let, a to je ten nejlepší věk k žití, protože, až by na tebe přišla krize středního věku, která přichází právě mezi 35-50, tak bys na tom byl ještě 10x tak hůře. Osobně znám taky jednoho jako ty, je mu 24 let, má celkem v klidu rodinu (hádky, nerozumění si v rodině je běžná vec), má školu, menší dluhy, a taky už by se zasebevražďoval, především protože si nemůže najít holku, ale taky je to jeho problém, protože má nároky jak blázen, a nikdy žádnou holku ani pořádně neoslovil. Prostě nemysli na ten estrogen v palici, a začni dělat co tě baví, s lidma s kterýma můžeš a máš je rád, a nebuď taková "ženská".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 24.05.16 08:59
david 199444..." dnešní doba je prostě hnusná znám pdobných lidí jako jsem já a vidí to všechno uplně stejně"...Když to vidíte takto a máte tedy i "známé" kteří to vidí podobně, pokuste se situaci společně a postupně měnit. Můžete se angažovat v politické straně, nebo založit či působit v nějakém občanském sdružení které to vidí podobně jako vy...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 09:32
avatar
Pokud se bavíte jen s lidmi, kteří si na všechno jen stěžují a dávají svůj osobní neúspěch za vinu systému, nemůžete se divit, že pak se z toho nemůžete dostat. Tyhle lidi vás jen budou stahovat níže a níže.
Lidi, co si neustále stěžují, se mají špatně proto, že jsou líní na sobě pracovat a je jim pohodlnější raději nadávat na vše ostatní než aby si přiznali, že je to díky ním samotným a začli se sebou něco dělat.
Dokud budete hledat chybu v systému a ne u sebe samotného, nikdy se vás život nezlepší.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 09:23
avatar

- problém je v tom, že život žádnej smysl nemá, pokud si ho sám nevytvoříte. Smyslem života z hlediska biologického je jeho udržování, tj. rozmnožování, jídlo, vyměšování - a cílem je vlastně smrt.

Nejideálnější je, když se vám podaří najít nějakou "drogu", na kterou si vypěstujete závislost - sport, malování, hudba, náboženství, film, sběratelství, cestování .. ( - většině lidí stačí děti, práce, rodina). V tom horším případě chlast a drogy.

Jinak to nevidím. Život není žádný dar, ale břemeno, které si nikdo sám dobrovolně nevybral - s tím se prostě dělat nic nedá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 10:03

Běžte něco dělat,neseďte u PC...třeba roznášet pivo ,dělat u techn.služeb - prostě fyzická práce je lékem na tyhle stavy pro lidi,kteří nemají co jiného na práci nežli dumat nad svým neštěstím.Měl jste tu smůlu,že jste se narodil do tohoto nedokonalého světa,kde si každý musí najít svůj koutek radostí a štěstí.Nic Vám nikdo nedodá na stř.talíři a - nelitujte se,že jste se nenarodil jako princ,takových je nás ohromné množství.Proč nežijete?Choďte plavat, najděte si cestu do part lidí - třeba turistika,sporty...dělejte taky něco pro druhé - pro nevidomé např.-ať vidíte,kdo je na tom opravdu zle...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alexx
Datum: 24.05.16 10:35

David, nechce se mi vše pročítat, ale myslím si , že jsi ještě nenavštívil dobrého psychologa. Třeba nemáš depresi jak píšeš. Napadlo tě třeba a podle toho co popisuješ mi připadá, že máš sociální fóbii, což se taky stává. Všechno co ti místní radí čili nelitovat se ,fyzická práce, kolo, knihovna, procházky je sice hezké, ale pravděpodobně nemáš s kým a je to pro tebe nesmírně těžké než pro nás ostatní. Mám někoho takového v rodině a dokáži se tedy vcítit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 21:36

alexx- proto jsem doporučovala najít si cestu do part=tam,kam chodí lidé,kteří právě třeba nemají nikoho s kým chodit ve dvojicích...turist.skupiny..např.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 10:43
avatar

Davide, ty jsi hlavně nepochopil zásadní a základní věc:*hej*Svůj život si tvoříme každý sám. Je to jen naše věc. Za svůj život si zodpovídá každý sám. *hej*Nemůžeš svou neschopnost, žít plnohodnotný život svádět na někoho nebo něco. Obviňovat okolí. Uvědom si, že okolí a lidi okolo, to jsi i ty. I ty jsi pro někoho prostředím. I ty jsi ten, kdo dělá rodinu. Okolí i rodina vypadá podle toho, čím a jak přispívá každý z nás. Tedy i ty. I ty jsi pro ostatní neochotný, zamračený podivín. Každý z nás býváme ostatními vnímání jako neochotní, zamračení podivíni. :( Řekni, jak chceš žít pro někoho, pro dítě, když neumíš žít. Žít sám pro sebe. Jak chceš o někoho pečovat, milovat ho, vychovávat, učit ho žít, když neumíš vychovat, pečovat, milovat sám sebe. Když tohle všechno jsou pro tebe jen slova. Slova beze smyslu. Vychovej a miluj nejprve sám sebe. Nikdo to za tebe a pro tebe neudělá. *hej*Život je premierou a současně i dernierou. Už se nebude nikdy opakovat. Nikdy!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 24.05.16 11:55

Davide, co byste dělal, kdybyste měl dostatek hotovosti? Druhá otázka je, co to je pro vás dostatek hotovosti, kolik byste chctěl, abyste si připadal, že máte dostatek. A třetí, pokud byste ten dostatek měl, byl byste šťastný ze života?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 12:12
avatar

Já si dovolím také trošku odpovědět. Práce je v podstatě opravdu matka pokroku, ale neosvobozuje, vždy byla převážně jen prostředkem k obživě. Podle mého názoru osvobozují jen peníze. Čím více jich budu mít, tím více jsem svobodný - svobodná..A pak je i možné, být i štastný. Protože klišé, že jsou štastní jen ti, co mají holou panímandu, není pravdivé. Za peníze můžete mít všechno i pocit štěstí i lepší lékařskou péči a dostatek "přátel". všechno, opravdu všechno - věřte mi. Nevěřím pohádkám pro chudé, že chudoba vás činí štastným...s chudobou se člověk ani nikdy nikdo opravdu nesmíří.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 13:51
avatar

-dafina-

jak se to vezme - souhlasím, že mít dost peněz štěstí opravdu je ! - ale na druhou stranu ty peníze asi nejsou zadarmo a pokud je chci mít, musím si je nějak vydělat (pokud nejde o dědice bohatých rodičů)- to znamená, že musím makat ! - i ty "zlatokopky" se musí neustále snažit a udržovat.

Někdy je tedy lepší mít tu holou panímandu a být nezávislá(ý). Právě v tom je ten "smysl" hledání smyslu života.


doplněno 24.05.16 15:42:

dafina

- nemyslela jsem to nijak konkrétně - jenom, že ani ty peníze člověk nemá zadarmo - a mně by se tedy nechtělo ani náhodou makat tak, jako třeba p.Babiš, nebo K. Gott... - jen tak to bylo myšleno - pokud jsem líná, nebo neschopná, musím holt hledat smysl života a potěšení někde jinde.

Ale souhlasím a Vámi, že pokud má člověk peníze, má relativně všechno - může si dovolit být i šťastný - i já si to myslím - ale jenom v případě, že mi ty peníze někdo dá ! - proto nikdy nikomu nic nezávidím, protože nic není zadarmo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 14:48
avatar

culdobuldo, nepochopila jsem Vás. Svoboda se rovná nezávislost. Proto dostatek peněz Vás bude činit nezávislým člověkem. Naopak nedostatek peněz, závislým na druhých...jakkoliv. Samozřejmě neříkám, že peníze musí člověk ukrást, jen jsem odpovíala na tu položenou otázku. Copak nikdo nechce být bohatý? Mít dost peněz? Být tedy svobodný a nezávislý? V chudobě je všechno těžší, jste závislá na druhých, třeba aby sbírali víčka pro Vaše dítě, bohatý ty peníze má. Obě děti v obou rodinách budou stejně nemocné, kdo na tom bude lépe - dítě chudáků? Myslím, že to nezávislé dítě bohatých...A to jsem měla na mysli. Já nemusím některá klišé...chudoba cti netratí, je lépe být zdravý než bohatý, ano, ale nemocný, když je chudý, je na tom hodně špatně...Možná ale, že jste nepochopila Vy mě. Nehoním se za penězi, jen ta otázka byla divná zkrátka...


doplněno 24.05.16 14:58:

O hluboké chudobě a nemocech mám právo mluvit, protože sem ji zažila v její drtivé realitě a nebyla jsem sama...A proto mě nikdo nemůže přesvědčit, že jsem byla štastný člověk, protože jsem byla chudá a s lítostí se klepajíc denně zimou se dívala na štastnější spolužáky, co v zimě měli kabáty a bundy a v tašce svačinu. Někdy i peníze na ovoce nebo bonbony..A dokonce žádné levné plátěnky, ale zimní boty. Teorie a praxe bývá velmi se rozcházející, jak může o kruté chudobě mluvit člověk, co ji nepoznal, dnes je chudoba pomalu, když nemá každý rok nový mobil...a třeba i by i napsal, že rodina byla chudá, ale štastná...no nemám ráda zkrátka teoretické nesmysly.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 15:42
avatar

Mám jednoho skoro šedesátiletého kamaráda, bývalého kolegu. Vždycky říkal a říká "Chudoba osovobozuje, nikoli bída!" Často si na něho vzpomenu, když někdo nebo někde řeší problémy s majetkem v rodině nebo ve firmě, kde si jdou i nejbližší tvrdě po krku atd. Nebo když se řeší smysl života.
Mimochodem, co pamatuju bydlí odjakživa ve větším, dobře zařízeném nájemním bytě s nemalými měsíčními náklady. Má starší auto a motorku. A dobrou práci. Kolikrát jsem mu dříve nejen já říkal, ať si vezmě hypotéku a koupí si byt, ať splácí vlastní. Vždycky ale odpověděl, že jako k čemu? Jakože to bude jeho? Takhle až ho to tam něco (nebo někdo) nas.re, sebere se a půjde jinam. Bez zátěže. Skoro je to k závidění. Je v pohodě a žije svůj malej, pro někoho chudej, obyčejnej život.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 17:44
avatar

Mirex to je moc hezká historka. A záviděníhodný postoj k životu. I tak se dá! *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 13:11
avatar

no. Sice jsem nic připisovat ani nechtěl, ale přece jen něco přidám. Tobě nějak nedochází, že svět kolem sebe si tvoříš hlavně ty sám. Seď doma na zadku, svoje depky si v sobě systematicky živ a pak si stěžuj.

Já bych ti sem mohl připsat pěknou story, kdy se vzestupy pravidelně střídají s dršťkopády, což je úplně normální.

Odtud moje rada. Vypni facebook, vylez na svět a hleď si najít nějakou kamarádku. Hlavní věc je mít dobré konce. Když máš dobré konce, pak se i na ty nejhorší začátky zapomene.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 13:12
avatar

*zed* Chces skoncit, skonci, chces pokracovat, pokracuj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 15:01
avatar

nomohakon® Datum: dnes 13:12

A dodala bych, pokud jsi mladý a zdravý a chceš změnit svůj život, změn ho ! Dneska má už možnosti každý, už naštěstí nejsou soudruzi, co mění životy vám, lidi ..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 14:04
avatar

Davide, život ale není procházka růžovou zahradou. Přestaňte chtít změnit svět, změňte sebe. Utápět se ve smutku, že svět je takový a takový, nikam nevede. Svět - to jste ve skutečnosti vy sám. Se smutnými škarohlídy se bohužel asi nikdo bavit nechce, protože je to škarohlídství přenosné. Mám sousedku - kdykoliv vylezu ven a ona tam je, tak hned slyším - jak je draho, jak má moc práce, jak má toho moc na praní, jak stojí výchova dětí na střední škole, jak je nemocná a jak je jí špatně. Nic jiného od ní optimistického neslyším. Vzhledem k tomu, že je to moje nejbližší sousedka a já chci udržovat jakž takž sousedské vztahy, tak si ji vyslechnu. I když je to pokaždé stejné remcání. Ale někdy opravdu od ní prchám pryč, protože i já mám svých starostí dost a poslouchat ještě ty její, tak mi na radosti moc nepřidá. Jestli vy sám ze sebe vyzařujete jen smutek, depresi a otrávenost, tak nikdy k sobě nepřipoutáte někoho, kdo by s vámi chtěl jít životem. S takovým, jako jste vy, to prostě i při nejlepší vůli nejde. Proč se neradujete z toho, že vůbec na světě jste? Jděte se projít do hospicu...možná vám pobyt v prostorách, kde lidé již jen čekají na odchod z tohoto světa, vám ukáže, že vy se máte ve skutečnosti ještě moc dobře. Jinou radu pro vás nemám, protože všichni lidé na světě mají starosti a musí je řešit. I ti boháči, co peníze přehazují z konta na konta a neví, co s nimi, mají normální lidské starosti. Jestliže máte pocit, že vás opravdu nikdo nemá rád, tak jděte do přírody - pohyb v ní je relaxační. Máte nějaký koníček, nebo jen trpně projíždíte internet? No a pokud se na vás někdo obrátí se svými osobními problémy a vám se ho nechce poslouchat... i to se dá obejít. Nejste povinný za někoho něco řešit...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: helena858
Datum: 25.05.16 22:09
No tak víš co? Vezmem se za ruce a půjdem se zabít XD
Přečetla jsem první větu a dál to číst nemusím.
Ale má te pravdu...Jaký je smysl života?
Nevím...to asi nikdo
Ale jednou tady jsme a tak si to užijem dokud nebudeme na smrtelný posteli...to teprve můžeme fňukat na co tu jsme :D :)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 25.05.16 22:17

Vy zapomínáte, že spousty lidí tu být zrovna moc nechce. Jen nemají silnou vůli to ukončit, tak raději trpí. Nesuďte druhé podle sebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.16 13:49

hk,,,,,,,,,,,,,ano -každý jsme jný Lehké odsoudit,či se divitMáte pravdu..Sytý hladovému nevěří,,nemohou být všichni podnikatelé a pod.A práce není ,, to ví každý..Kolik lidí dnes chodí k psychlogovi,,to nebývalo ..asi proč.. Protože je jim dobře a jsou neprůstřelní? Vy jste tady asi hluší nebo nečtete ,, Každý nemá tu možnost,,si zpívat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.16 17:35
avatar

pro hk

Já to ale vidím tak, že ten člověk tedy přestane navždy trpět, ale začne trpět někdo jiný, například matka...Protože člověk musí přijmout fakt že je zde a pokud opravdu se s tímto faktem nemůže srovnat, je třeba už pomoc psychiatra. Dnes je toho hodně, to je pravda, protože mladí lidé nemají většinou svoji pravou rodinu - mámu, tátu, sourozence, všechno vlastní. Rodina je totiž opora a jistota, pokud ji děcka ztratí, je to malér..a to je dnes velmi často, až příliš.

Jinak ale dospělý člověk by se měl už umět vyrovnat s neuspěchy, nemůže být každý den heppy...dneska lidi neudělají zkoušku a jsou na odpis, co to je proboha? Vždyt v životě nás ještě potká tolik věcí, které nechceme, přesto je musíme přijmout. Říká se jim rány osudu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.