Stání v protisměru

Od: Datum: 23.05.16 18:36 odpovědí: 7 změna: 24.05.16 06:50

Je nějak v zákoně určeno, jestli smí nebo nesmí nebo nesmí s autem stát (nebo parkovat?,) daným směrem (vzhledem k nějakému význačnému smeru tedy po smeru nebo v protii němu-viz niže)?

-v Jednosměrce, kde je za krajnicí 1 pruh pro parkování (existuje to vůbec,není logicky potom z toho lepší udělat 2 směrku)

-v jednosměrce, kde jsou ty místa pro parkování v obou směrech
-na silnici kde jsou po obou stranách místa za krajnicí na parkování aut - směr jízdního pruhu, kterému auto stojí blíze je význačný směr
-totéž, ale v jen 1 pruhu je místo za krajnicí (na druhé je třeba chodník nebo hrany baráků) - tento případ mě zajímá především


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.05.16 19:01
avatar

Zřejmě nejste řidič, páč je to v zákoně 361/2000, §25.

Datum: 23.05.16 19:19
avatar

Byl jste někdy v autoškole? Pokud ano,tak běžte hned ráno vrátit papíry!

Datum: 23.05.16 20:26
avatar
Nesouhlasím se Stanley, co se týká vrácení papírů.
Ovšem tazatel by mohl autoškolu opravdu navštívit a dohodnout si pár hodin doučování pravidel, s výkladem a vysvětlením od instruktora, pokud není schopen si pravidla nabiflovat samostudiem.
Nikde v zákoně se nepíše o význačném směru, je to nepochopení tazatele. Také jeho vyjádření -v jednosměrce, kde jsou ty místa pro parkování v obou směrech- je chybné. V JEDNOSMĚRCE jen JEDNÍM SMĚREM!
.
Zastavení a stání
§ 25
(1) Řidič smí zastavit a stát jen
a) vpravo ve směru jízdy co nejblíže k okraji pozemní komunikace a na jednosměrné pozemní komunikaci vpravo i vlevo,
Od: machanenyvlt
Datum: 23.05.16 23:00

No na význačný směr jsem se ptal já, netvrdím, že tento pojem je i v těch pravidlech. Nerozumím těmto větám:

-"v jednosměrce, kde jsou ty místa pro parkování v obou směrech- je chybné"- to znamená, že neexistuje jednosměrka, kde se dá parkovat po obou stranách?

-" V JEDNOSMĚRCE jen JEDNÍM SMĚREM!" Jsem pochopil jako, že je tam možné parkovat jen ve směru jízdy (což ostatně dává smysl.

Mě právě zajímá případ dvousměrné silnice, jestli je nějak upraveno, zda se smí parkovat laicky řečeno "rovnoběžně" nebo i také "antirovnoběžně" vůči směru jízdy toho jídzního směru, u kterého auto je nejblíž

Datum: 24.05.16 04:45
avatar
Nerozumíte tomuto: Také jeho vyjádření -v jednosměrce, kde jsou ty místa pro parkování v obou směrech- je chybné...
Napsal jste V OBOU SMĚRECH!
.
Jednosměrka je proto jednosměrka, protože se v ní jezdí jen JEDNÍM SMĚREM.
.
Zákon jasně říká o stání v jednosměrce na obou stranách, napravo i nalevo. JEN JEDNÍM SMĚREM, směrem jízdy. Chápete ten rozdíl?
.
Já nechápu Vaše formulace "rovnoběžně a antirovnoběžně, nejblíže pruhu"...
.
Vám zřejmě ušlo, že zákon říká, že parkuje se podélně, šikmo a kolmo k chodníku. Vpravo v pruhu nejblíže k okraji vozovky.
.
Začínám mít podezření, že byste byl schopen zaparkovat na více proudové vozovce v tom středním, Vám nejbližším pruhu.
Datum: 24.05.16 06:50
avatar

machaně a nývlte,

polopaticky, nesmíte parkovat tak, abyste se při parkování střetl s protijedoucím autem. Taky když zaparkujete v protisměru a vyjíždíte od krajnice, nevidíte přes auto, které stojí před Vámi a musíte Vaše auto hodně vystrčit, abyste viděl před sebe.

Proto se nesmí parkovat v protisměru.

Od: ctenar
Datum: 23.05.16 20:35

Zákon o provozu na pozemních komunikacích.

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.