Necítím žízeň

Od: Datum: 22.05.16 01:30 odpovědí: 9 změna: 24.05.16 00:17

Dobrý den,

už nějakou dobu mám vážné problémy s tím, že vůbec necítím žízeň. Je mi 16 let a dřív jsem si toho ani moc nevšímala, protože na mě pořád dohlíželi rodiče a já kvůli nim pila pravidelně, ale teď chodím na střední a rodiče už mě logicky tolik nehlídají, takže na pití zapomínám.

Zašlo to až do takových extrémů, kdy jsem přišla třeba v 17h ze školy a došlo mi, že jsem se za celý den ani jednou nenapila a i přes to jsem necítila žízeň. Často si vzpomenu na pití až když mě začne bolet hlava, nebo se mi začne motat a vidím rozmazaně.

Bojím se, že třeba někde kvůli tomu omdlím na ulici, nebo že mi selžou ledviny.

Chtěla jsem vás poprosit o nějaké rady, nebo něco takového, protože ani nevím jestli to může být nemoc, nebo jestli je to prostě jenom nějaká moje vada. Měl, nebo má s tím taky někdo problém? A myslíte si, že se to dá nějak řešit?

Děkuji předem za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.05.16 01:45
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.16 04:15

to už je dost pozdě když člověk cítí žízeň ... musíš se naučit pít průběžně . stále u sebe mít láhev s vodou či jinou tekutinou a průběžně upíjet...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.16 08:35
avatar

Mám podobný problém,také nemám žízeň. Vyřešila jsem to tak, že jsem si řekla, že se musím aspoň každou hodinu napít. Pokud fyzicky pracuji, nebo je velké horko, tak každou půlhodinu. Takže si hlídám každou hodinu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.16 09:01
avatar

Neměl by být problém, když koncem každé přestávky chystᚠvěci na novou hodinu, napít se z láhve, kterou si budeš nosit do školy. Udělej z toho zvyk, rituál. ;) Víš jak to je? Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.16 12:00

Může se to stát,že necítíš žízeň...pokud jíš během dne,s jídlem přichází do těla také tekutina...mně se to na střední a vysoké stávalo často a až při bolení hlavy mi to secvaklo...takže - proto studenti a studentky nosí lahve s minerálkou...jasným ukazatelem je moč - pokud je sytě žlutá =málo pijete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 22.05.16 12:04

Jak píšete, je to jen vaše vada. Dejte si na mobil upozornění /budíka na každé 2 hodiny. Pít pak nezapomenete. Horší by bylo, kdybyste zapoměla následně jít na záchod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.16 22:08
avatar

Jako děti a mladí lidé jsme pořád někde lítali a k vodě jsme měli daleko. Peníze jsme se sourozenci nedostávali a tak jsme pili ráno čaj a pak až večer k večeři vodu Myslím, že málo jíte, kdo jí, tak má logicky i žízen. No a jedna rada - solte nějaký čas, dejte si hodně osolenou topinku s hodně česnekem, ručím Vám za to, že se upijete, budete vstávat i v noci k vodě...funguje to.

Pokud držíte nějakou dietu, žízen mít nebudete. Jinak my jsme s ledvinami nikdy nic neměli, ted už piju normálně, před jídlem sklenku vody a protože zastávám názor že po jídle se pít nemá, za dvě hodiny po jídle další sklenku vody.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.16 09:04
avatar

"... že po jídle se pít nemá"

No vidíte, mě zase celé dětství vtloukali do hlavy, že se nemá pít na lačno. Tak si vyberte. Já osobně už o dost víc než 1/2 století piju jen když mám žízeň, což nebývá moc často. Přežívám to zatím bez problémů.

Ale jinak souhlas. *frajer*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.16 00:17
avatar

Řekla jsem A - řeknu i B. Voda je nesmírně těžká do žaludku a lidé, co nemají celé, zdravé žaludky nemůžou pít po jídle.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.