Jak rozdělit majetek po rozvodu

Od: Datum: 20.05.16 12:56 odpovědí: 19 změna: 22.05.16 16:39

Dobrý den byla jsem vdana poprve s toho mi zbylo vybevení bytu a byt ...čily nabyto před druhym manželstvim ...za druheho manželstvi trvani 20 let bydleni v mem bytě oprava za 120 tis. a darovací smlouvou od manželovych rodičů jsme dostali do společného jmění manželů důma asi za 800 tis. plus pole asi za 500 tis. děda s manželem potom rozhodli prodat část polé a řekli at podepíšu prodej prodáno za 300 tisic...potom peníze rozdělili na mě a mažela dali 100tis a 200 tisic z našeho společného prodeje odeslali na VK na dědu a manžela a ruzně rozdělili po rodině ...ted chce úpo mě rozvod a odchod ode mne z bytu a rozdělení peněz jak by to mohlo vypadat jsem už z nervama v koncich mame syna ve škole děkuji za odpověd na email děkuji už nevim jak dal


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 20.05.16 13:18

Popisujete to hodně zmateně. Nechápu, co myslíte tím, odchod vás z vašeho bytu. Pokud je byt váš v osobním vlastnictví, tak vypakujte manžela behěm dne, až bude v práci. Věci nechte složit někde v přístřeší a hotovo. Nechápu, co řešíte. Pokud neukážete, že rozhodujete vy o svém bytě, stanete se fackovacím panákem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bbb*
Datum: 20.05.16 13:43

já se rozvádět nechci ...podotýkám ,že on mi vyhrožuje že odejde a chce at podám žádost o rozvod a chce se odstěhovat do domu co mame napsaný a tím prý je vše vyřešeno ...plus že budu platit ještě půl půjčky...jinak že o nic nepřijde .

Datum: 20.05.16 22:38
avatar

Nemá cenu to celé pitvat. Pokud se odstěhuje do společ. domu, musí Vám Váš podíl vyplatit. Vše je podle mého napůl, ale jestli nechcete splakat nad výdělkem, tak si vemte právníka, určitě se Vám to vyplatí. Pokud na něj nemáte peníze, jistě Vám sám navrhne, že mu to zaplatíte, až je dostanete. Dcera to měla taky tak, stálo ji to 8000 Kč, polovinu přispěl manžel a měla to i s alimenty a to je další věc, která se vyplatí. Žádná dohoda s manželem o alimentech, muži mají zkreslenou představu, na co mají děti nárok. Právník si nechá doložit příjmy za posl. 2 roky, a nekompromisně, podle tabulek, určí jejich výš, s ohledem na věk dětí. Když řekne manžel, že na to nebude mít, tak mu odpoví, ať si vezme druhou práci. Toho jsem alespoň byla svědkem já, když jsem byla s dcerou u právníka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 21.05.16 19:35

Ty závěry o tom, že alimenty se určí a ať si vezme manžel 2. práci jsou pravdivé asi jako výskyt sněžného muže na Venuši ! Jenom matete hlavu nesmysly. Takové tvrzení nemá oporu v zákoně a přímo odporuje zákoníku práce, kde je stanoven odpočinek mezi směnami atd. Tvrdít že účelově lžete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: j
Datum: 21.05.16 19:32

S tím pakováním manžela z bytu to není tak úplně jasné. Oprava bytu za 120tis. ze společných peněz, darovaný dům, něco z prodeje pole. Manžel se stal minimálně podílníkem bytu a tak žádné pakování.

Zbytek bude pravděpodobně 50/50. Ale to už je otázka dohody.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 21.05.16 17:43

Já jsem to pochopila,že byt a jeho původní zařízení je vaše. On odejde do domku s pozemkem, který je vás obou, tudíž půlka je vaše.Od té by se odečetla hodnota oprav na Vašem bytě. Tak by Vás měl zhruba vyplatit nejmíň 350. Nejmíň. Část pozemku ještě zůstala. Pokud by jednou manžel zemřel, tak vy dědit po něm jako rozvedená po majet. vyrovnání, nebudete. Určitý podíl ale dostane váš syn, podle počtu dětí i z předchozích vztahů. Nejde se dohodnout a zatím se nerozvádět, jen jít od sebe . Vy že zůstanete ve své domácnosti se synem, on ať jde tam na ten barák. Jen počítejte, že na ty právníky a odhadce padne asi 50 i více tisíc. Proč Vy byste měla podávat žádost, když rozvod chce on?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.16 20:11
avatar

Já jsem asi jiná, ale pokud byl Váš byt a druhý manžel do něho investoval, tak bych z domu a z pole od manželových rodičů nic nechtěla. Byl to jejich majetek, i když ho přepsali i na Vás. Potom by se měl manžel zachovat a nic nepožadovat ze 120tisícové investice do bytu. Chtěla bych, aby nějakou poměrnou část z domu, nebo peněz pamatoval na syna. Víte, stejně to všechno člověk dělá pro svoje děti, a do hrobu si nic nevezme.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bb*
Datum: 21.05.16 20:45

Pěkný večer no to já taky.ale každej týden vyhružky po sebemenším naštvání ...já o rozvody nestojim 20 let života zahodit a děti budou mít vnoučata a budou chtít oba...jen jestli si představuje život odděleně...tak co nadělám...jen hypoteticky mě zajímá co bych dělala ...když hází rozvodama a je to každej týden tak říká ,že on o nic nepřijde jen já...a ta rekonstrukce to mi ještě dali papír a dostala jsem 47 tis. od pojištovny a na něm je napsano vyhradně pro paní...P...jméno ...byla to havarie...přes bytas ...a co to prodaný pole...domluvili prodej beze mne jen chtěli podpis...a peníze rozdělili z našeho učtu odeslano na společný jeho s dědou...a rozdáno to byl prodej za 300 tis ještě pole za 500 zbylo...taky jsem nic neříkala...jejich věc .ale já žiju v nejistotě...a poloviční jistota je nejistota

Od: hk
Datum: 21.05.16 20:54

Vážená paní. Zde své problémy nevyřešíte. Přijde mi, že jednáte jak nesvéprávná ani hlavně nevíte, co chcete. Abych řekl pravdu, přestávám se vašemu manželovi divit, že se vás chce nějak zbavit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bb*
Datum: 21.05.16 21:05

děkuji ...já vím co chci rodinu v klidu ...já se mu 3 roky starám o dědu 90 let...vařím mu a tak že ...a doma dělám co sedá...a práci manuelní...koníčky kamarádky nemám a děti maji fakultu...jen jsem chtěla vědět co by se dělo a ta nejistota je drsná...já vyrostla na práci

Od: hk
Datum: 21.05.16 21:08

Nevíte, co chcete - na to si trvám. Vnášíte nejspíše chaos do vztahů - soudě z vašeho vyjadřování. Dříve nebo později se stanete fackovacím panákem. Měli byste jít oba od sebe, rozvod je nevhodnější.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.16 16:39

hk,,tedy vy máte ale radu k pobrečeni..můj názor

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 21.05.16 21:13
avatar

Nějaký důvod chování manžela musí mít. Vy ho nevíte? Nebo ho zde nechcete napsat. Myslím, že jste nyní ve velkém stresu a napětí. Něco Vám uniká, cítíte se být zneužita, využita. Možná jste byla na manželovi tolik závislá,,, nevíme, proč je to u Vás v takovém stádiu.

Ale myslím, že jste již dost zkušená, můžete přemýšlet, bilancovat, získat trochu sebedůvěru, postavit se na vlastní nohy. Nenechte se vydírat a manipulovat se sebou. Přiznejte si zřejmě konec manželství, nemůžete druhého nutit. Snad to zvládnete, nebudete v dnešní době bohužel jediný člověk, který bude mít za sebou dvě manželství.

Přeji Vám sílu, ať vše zvládnete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bb*
Datum: 21.05.16 21:58

děkuji Vám jsem asi dost nervní.ale mohu ujistit že v pořádku...jen se bojim ..pár facek už jsem dostal..i těch fyzických a taky jsem přišla o dítě u porodu...a další v 7 měsíci

Datum: 21.05.16 21:20
avatar

Pro ,,hk,,: paní je opravdu asi s nervy koncích, a takový člověk se chová někdy iracionálně. Nemá cenu ji napadat, je zřejmě zoufalá a neví jak dál. Ona to prožívá, my to tak necítíme, proto jí můžete navrhnout rychlé řešení úkufry za dveřmi/. Ona se ale musí rozhodnout sama, sama k něčemu dojít, není to lehké.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 21.05.16 22:05

Vím, že paní je zoufalá. Jedná iracionálně a koupat jí dál v bludech znamená, utvrzovat jí v jejích názorech. Je třeba vystřízlivět, tedy přivést jí radou k tomu, aby si uvědomila, že pokud neudělá radikální změny u sebe, nic se nestane a jen dál zabetonuje svoji neřešitelnou pozici.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bb*
Datum: 21.05.16 22:39

ráda bych vysvětlila pár věcí ,ale ne tady...asi jsem se unahlila viděla jsem zde podobný dotaz a tak mě napadlo zjistit okrajově co mě eventuelně čká věc má příliš háčku...možná by mi pomohlo vypovědět se soukromě

Datum: 22.05.16 12:05
avatar

Někdo by Vám tuto možnost musel nabídnout /vnitřní pošta, e-mail/. Mohl by Vám pomoci takový člověk, který zažil tuto situaci, měl podobné trápení. Jistě tady nějací poradci jsou, ale nevím, jestli to je dobrý nápad, svěřovat s podrobnostmi cizímu člověku.

Neuvažovala jste spíše o manželské, předmanželské poradně, lince pro mezilidské vztahy apod.? Tito pracovníci jsou školení na problémy v rodině, jsou studovaní v oboru - lékaři psychologie, a mají povinnost mlčet. Mají zkušenosti s desítkami, stovkami podobných problémů.

Podívejte se na portál www.psychologie.cz kde své služby nabízí mnoho lékařů. Ženy, muži, starší, mladší, vybrat si můžete i podle fotky, kdo bude sympatičtější.

Někdy člověku pomůže, když se svěří, vypovídá. A pro klid v duši je dobré koupit kytičku a jít se v duchu svěřit i do kostela, kde na Vás dýchne klid, pokoj, velebnost, pokora. Já, ač nevěřící, v době zoufalství /po úmrtí manžela/ jsem tam také zašla. Záleží, co bude bližší, jak se budete zrovinka cítit.

Jinak jsem četla nějaké náměty, podněty od PhDr. Michaely Peterkové - www.psyx.cz. Třeba o ,,psychické imunitě,, ale má toho samozřejmě více.


doplněno 22.05.16 12:27:

Samozřejmě žádost o rozvod nepodávejte Vy! Pokud se chce rozvést, ať si to oběhne, zaplatí on sám. V tomto buďte silná a nekompromisní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 22.05.16 12:13

V čem byste se měla unáhlit? Neptala jste na to, co váš čeká. Háčky myslím vyrábíte sama sobě. Mám pocit, že i manželovi. Víte, nic proti vám, ale začněte se sebou něco hodně rychle dělat nebo se z toho zblázníte. Asi jediný, koho lituji, je váš syn, pokud musí snášet vás s manželem.

K nadpisu otázky - majetek stejně rozdělí soud dle platného práva, pokud se sami nedohodnete s manželem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.