Ostraha na pracovišti

Od: Datum: 20.05.16 09:19 odpovědí: 8 změna: 21.05.16 09:40

Jako pracovník ostrahy prodejny jsem kamerovým systémem sledoval zaměstnance který již měl po pracovní době a podezřelým způsobem se pohyboval zvenku podél stěny budovy zhruba hodinu,neustále popocházel sem tam,rozhlížel se a telefonoval.Svým chováním u mne vzbudil podezření z nějaké nekalé činnosti.Po čase se k němu připojila kolegině z obchodu a společně odcházeli.Následovala poplácání po zádech a zadku.Sledování ukončeno a záznam po pár dnech vymazán.Nikdo cizí nic neviděl pouze ta kolegině která se tomu zasmála a další dny nastal problém.Prosím o radu co teď s tím,můžu očekávat nějaký postih? Děkuji.


doplněno 21.05.16 07:08:

Děkuji za odpovědi ale musím původní otázku více doplnit.Tedy kamerový záznam se automaticky maže po týdnu.Problém spočívá v tom že sledovaná dvojice se cítí dotčena ve Svých právech a svobodách což je dnes prý moderní i když se o jejich vztahu na pracovišti dávno ví ale jsou uraženi že je někdo viděl a přitom se říká že na veřejnosti se má každý chovat tak aby se neměl za co stydět.Kamerový systém je v místě instalován tak aby monitoroval okraj budovy s přilehlým parkovištěm.A pokud by se daná dvojice nechovala podezřele nikdo by o ně nejevil zájem.Daný záznam jsem viděl jen já a jmenovaná paní, nikdo jiný.Záznam se po týdnu aut.vymazal a není co řešit.Jenže neustále si stěžují na jakési ohrožení a se mnou bude vedeno disciplinární řízení.Podle mne jsem se dopustil chyby pouze v tom že jsem jí umožnil vstup do místnosti a dal shlédnout záznam i když to bylo s dobrým úmyslem.V dnešní době jsou monitorována parkoviště,ulice,křižovatky,různá veřejná prostranství,úřady prostě vše a podle toho by se lidé měli chovat ať se nám to líbí nebo ne.Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mot
Datum: 20.05.16 09:22
Nevidim duvod, delal jste svou praci.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.16 10:24
avatar
Napsal jste, že další dny nastal problém, ale nenapsal jste, o jaký problém se jedná a jakého důvodu se stal. Takto toho moc nevíme a těžko se poradí.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.16 10:31

Pane detektive Mikulico,Vy jste vymazal záznam,na němž nedošlo k jakékoliv závadné činnosti vůči Vašemu zaměstnavateli takže nevidím důvod,abyste měl být za cokoli popotahován.

Jestliže pracovník,který se ochomejtal kolem budovy,provedl něco nekalého v jinou hodinu či jiný den,zcela jistě je na kamerovém záznamu a u monitoru seděl v ten okamžik nějaký Váš kolega.

Tudíž nevím,čeho se obáváte po stránce pracovní.Manželskou nevěru v tomto případě snad neřešíte

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.16 11:13
avatar

Vznikla zaměstnavateli škoda? Nahlásit! *hej* Ti dva se jen tak k sobě měli? Co je vám do toho?!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.16 11:35
avatar
Postih bude zavisly na vzniklem problemu. Ale nepises, jaky problem to je. Ukazal jsi zaznam neopravnene osobe? Pokusil jsi se vydirat? Upresni. Jiny mozny problem zatim nevidim.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.16 14:12

Jako pracovník SBS by jste měl být vyškolen tak, aby jste se na takovéto věci nemusel ptát, případně by jste měl být informován, koho v zaměstnání se v případě potřeby zeptat. Váš zaměstnavatel je zřejmě nekorektní. Už aby se to zpřísnilo.

K dotazu: neznáme interní předpisy Vašeho zaměstnavatele (např. doba uchovávání kamerového záznamu / pokud jste ho vymazal ačkoliv měl být nějakou dobu archivován - není to ale důvod k vyhazovu, maximálně k finančnímu postihu). Dle mého názoru jste se ničeho protiprávního nedopustil a pokud by Vám to někdo tvrdil, musí Vám to nejdříve dokázat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.16 07:31
avatar

Kruci! *bum*Přestaňte se tvářit provinile. Dělal jste svou práci! Oni se měli chovat tak, aby se nemuseli stydět. *bum*A vaše blbost, že jste se měl chovat jako profesionál a ne jako slepičí prdel a něco povídat a ukazovat! *bum*Já bych jemu řekla, že když ten tanec okolo ihned nezastaví, rozkecám to všude. I jeho ženě a mámě! Jasně že bych to neudělala, ale řekla bych mu to takhle!


doplněno 21.05.16 10:17:

Myslím siá, že by každý měl dělat to, za co je placen. Tazatel je ostraha. Kamery kolem podniku jsou něco jiného, než kamery na doku. *hej*Stalo se: Moji mladou napadla ožralá cygana. Lehla přes psací stůl a začala ji škrtit. Mladá stihla šlápnout na tlačítko. A nic. Kolegové cyganu odervali z jejího krku a zpacifikovali ji. Napadená šla za ostrahou a chlapisko jak hora se usmál a řekl: Já se dívám, proč to světýlko bliká. A divím se! *zed*No, není to na grc!?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.05.16 09:40
avatar

To by mohlo být bráno jako vydírání.

Já to vidím tak, že ti lidé mají pravdu. Když bude třeba kamerový systém na baráku a zaznamená, že si ženatý soused v době nepřítomnosti manželky přivedl domu mladou dívku, která evidentně nebyla jeho dcera vzhledem k důvěrnostem, tak by to také bylo na žalobu a trest, že ten, kdo má přístup ke kameře by povolal ostatní sousedy a třeba i největší drbnu z domu, aby se pobavili. Nebylo to správné, k tomu neměl právo. Tak se pobavili při puštění záznamu a ted se pobaví on při vyhazovu. Je to skoro stejné, jako když řeknete doktorovi, že nechcete informovat veřejnost o svém zdravotním stavu a on to vykecá všem novinářům.

Když neumí mlčet a dělat jen svou práci, ale naopák k tomu potřebuje i drbnu, co ho pak práskla, pak tam nemá co dělat. Kdyby to byli opravdu lupiči, tak by to také zveřejnil jiným dříve než policii? Nemůže takovou práci dělat, nemá na to, pan ukecaný...když neuchová tajemství kamer.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.