Zmije obecná

Od: Datum: 19.05.16 20:48 odpovědí: 1 změna: 19.05.16 21:05

Má zmije dobrý čich a sluch, lze jí nějak inteligentně vystrnadit, příbuzný má haciendu u lesa na jížní straně a má jich na zahradě trochu více


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.05.16 21:05
avatar

Zdravím. Předně had nemá dobrý sluch, protože hadi neslyší. Velmi citlivě vnímají pouze otřesy půdy, vibrace nesené vzduchem apod.

Jako "plašič" zmijí se v první řadě uvádí hluk - dupání, otřesy půdy, což nemají hadi rádi a většinou se vytratí - a ve druhé ježek, někteří chatkaři je v naší lokalitě občas sbírají a dovážejí si je k chatkám. Taky se vyplatí mít pro zmiji co nejméně úkrytů, tj. hromady dřeva, palety, plachty, to všechno jsou pro ně super schovky. Čím míň zákoutí, nízká tráva (pokud je trávník) a míň škvír mezi prkny třeba na schodech, tím méně hadů. Na netu se uvádí, že naši předkové používali česnek - zkuste, za to nic nedáte. Rozházet pěkně kolem dokola, třeba to zabere. Nebo barvy, laky apod., hadi jsou citliví na pachy chemikálií a vyhýbají se jim.

Bohužel ale, pokud je místo krásné, na jižní straně, takže s místy pro vyhřívání, štěrbinami, s blízkostí potravyv lese, tak na místo jedné pracně vyhnané zmije dolezou dvě další. Takže vysoké boty a opatrnost, zmije v 99% není nebezpečná.


doplněno 19.05.16 21:09:

A ještě jsem našla tohle http://www.odpuzovac.cz/plasic-hadu , ale jestli to funguje, netuším.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.