Konflikt- Rusko-Ukrajina

Od: Datum: 17.05.16 17:24 odpovědí: 18 změna: 18.05.16 22:26

Dobrý den,
všichni víme, že od listopadi 2013 vládne mezi Ruskem a Ukrajinou konflikt.
Ale co se dělo mezi těmito zemi dříve? Rok 2010 atd. Co?
Nikde jsem nic nenahledal.
Kdo pomůže?
Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.05.16 19:16
avatar
Ukrajinci nasekali spousty dluhů.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 17.05.16 20:09

I USA, Venezuela, Rusko. To je běžné. Ukrajina fungovala podle diktátu rusáků podle proruského prezidenta. Před tím při odklonu od Ruska ale ekonomické závislosti na Rusku se to ekonomicky hroutilo. Rusko dohodlo s Ukrajinou odevzdání atomových zbraní Rusku, za to bude potvrzen v držení Ukrajiny Krym a Rusko vojensky zaštítí Ukrajinu. Tak se stalo a Ukrajina nebudovala armádu. Toho Rusko využilo a vojensky přepadlo Ukrajinu, stejně jako před tím Gruzii. A v historii Finsko, pobalstské státy, Polsko atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.16 21:28
avatar

Až na to, že mi mezi vašimi slovy ... armádu a Toho ... , chybí celý Majdan a dění na východní ukrajině. A i to přepadnutí Krymu mělo svoje důvody, o kterých jste se, jaksi, zapomněl, zmínit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 17.05.16 21:31

Rusko dle vás přepadlo Gruzii? Proboha, kam na ty bláboly chodíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 18.05.16 08:30

Asi nesledujete dění z domova ale zpoza půlitru piva, že? Bylo to v roce 2008 ! Vpodstatě stejný konflikt jako na Ukrajině Krym. Rusko sleduje politicko ekonomické zájmy a samostané státy klidně obsadí.

https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1lka_v_Ji%C5%BEn%C3%AD_Osetii_%282008%29

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenyk2
Datum: 18.05.16 15:37

jendo, Rusko nepřepadlo Grůzii, ale Sakašvili (kde je mu konec) přepadl při olympijských hrách (křivák jeden) 2008 v Pekingu sousední Osecii, která by se tenkrát ještě nechala k připojení na Grůzii přemluvit - ale po tom děsným přepadení už nikdy,

Sakašviliho vláda (kde se vzala - tu se vzala) mluvila celá perfektně americkým akcentem (výrustci emigrantů)...a už chtěla budovat "radary" na ruský rakety, a vyzbrojit se na "malý Izrael Kavkazu" podporovaný Amerikou.

A ještě něco, Rusko nepřepadlo Ukrajinu, bohužel - já bych si to přál, aby jim napráskali a koruptanty Porošenka s Jaceňukem zavřeli do basy - to by taky naráz přestal na Ukrajině hlad, ale ať si jinak hladoví, co je mi do nich, já jim nic platit nebudu, ze mě nic nedostanou, ať to zkoušejí na Brusel *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.16 20:09
avatar

Rusové a Ukrajinci se nikdy rádi neměli. Ale nicméně mám proti Ukrajincům velké výhrady, jsou tam obrovské lány, mohla to být obilnice Evropy, ale dle mého osobního názoru jsou líní a neumějí toho využívat, jinak by tam nebyla taková bída.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 17.05.16 20:13

Kdyby to byla tak jednoduché, tak jste dostal Nobelovu cenu za ekonomii. Ukrajinci jsou dříči. Vše je jinak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenyk2
Datum: 18.05.16 15:46

Ájo, směl bych podotknout, že Kiev bylo první hlavní město Ruska? A rozdíly v dialektu jsou jen minimální. To je jako kdyby se chtěla Morava odtrhnout od Česka. Ukrajincům by se v dneššní době dařilo s Ruskem dobře, nikdo by jim neubližoval jako za Stalina, za to Rusové nemůžou. Já už teď asi 10 let rusákům "rusáci" neříkám, pro mě už to jsou Rusové, a teprve za Putina se tam okolo roku 2004 -5 zvedla životní úroveň (Putin 1999: "dejte mi pět let a uvidíte"), každý si najednou mohl koupit televizor a ojeté auto, důchodci ostávali najednou důchody, platy nebyly dluženy...a to jsou fakt úspěchy...zatímco za ožraly Jelcina padalo Rusko do "bezedna"...nebo né?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: veronica
Datum: 17.05.16 22:41

Za destabilizací Ukrajiny stojí EU a SS americké. Konflikt není mezi Ruskem a Ukrajinou, protože občanská válka se nevede mezi státy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 18.05.16 08:26

To je názor šířený proruskými fanatiky. V historii Ukrajiny vždy rusáci likvidovali Ukrajinu a EU dala možnost Ukrajině začít žít jinak než ruská část planety - bez diktatury, mafie atd. Bohužel je to díky desetiletí ruského vlivu velice komplikované. Kam vkročila hnáta rusáka, vše je na dlouho zničeno. To je holá skutečnost. Podívejte se na dokumenty o vpádu Ruska do Gruzie a uvidíte. Gruzie také chtěla do EU a rusáci tam hned vyrazili s tanky. Povraždili spousty lidí jen proto, že Gruzie chtěla a chce být jiná než Stalinská.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.05.16 10:17
avatar

Na celý problém je nutno hledět v celosvětových souvislostech a také z historického hlediska.

Vše začalo v roce 1917.Vznikl Sovětský svaz po revoluci,která zasáhla celé tehdejší carské Rusko.Tam patřila i Ukrajina i pobaltské státy.S tímto územním rozdělením se nikdy nesmířila Evropa včetně Německa.Byly tu síly(Lidé s antisovětskými úmysly)kteří dovedli Evropu až k druhé světové.Ti lidé tu jsou neustále,vadí jim NOVĚ POŘÁDKY.Na Ukrajině během druhé světové vzniklo hnutí Svobodná Ukrajina v čele s otěcko Banderem.Ten sestavil armádu z propuštěných zločinců a zbohatlíků ,kteří kolaborovali s Hitlerem.Po porážce Hitlerovců utekli na západ a odtud pracovali proti SSSR.Po přiklonění Ukrajiny k západu se s americkými pasy vrátili a provedli puč.Nezákonně obsadili parlament a prosazují protiruské zákony.Ruské obyvatelstvo segregují.Protože hlavně Donbas a Doněck byly od dob Sovětského Svazu převážně osídlovány ruskými etniky,protože byly hospodářsky podpořeny Ruskem,Rusko tam obrovsky investovalo.Proto také chrání svoje zájmy na těchto územích.Totéž dělají i jiné velmoci na místech s ekonomikou,podporovanou jejich penězi.

Krym má v zádech také vojenské zájmy,jsou tam ruské základny,není divu,že si Gorbačovovu licoměrnost nemohou Rusové dovolit.

Že Ukrajina s ekonomickou návazností na Rusko silně prodělává ekonomicky na odtržení od Ruska,je evidentní.Myslíte,že by si mohly evropské státy dovolit z politického hlediska třeba vzdát se 10 % svého HDP ve prospěch podpory ekonomiky Ukrajiny?

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzik*
Datum: 18.05.16 10:42

Jabrako, radíte dívat se na otázku komplexně a přitom to podáváte velice černobíle a jednostranně. Dělení na hodné a zlé prostě nereflektuje skutečnost. Problémem nás malých je to, že velmoci chrání své zájmy, jak píšete a za toto se může schovat cokoli, klidně včetně územní expanze. A je jedno, zda jde o rusáky nebo amíky. Nemám rád americkou rozpínavost ve světě, na druhou stranu souhlasím i s tvrzením, že "Kam vkročila hnáta rusáka, vše je na dlouho zničeno".

Problém je, že Rusko je velmoc jen zbraněmi, rozlohou a propagandou. Ekonomicky jsou trpaslíci a občansky zaostalí. A tak to zřejmě ještě dlouho bude.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 18.05.16 12:01

Píšete velice zkresleně až téměř smyšlenky.

Zde je popis historie Ukrajiny.

https://cs.wikipedia.org/wiki/D%C4%9Bjiny_Ukrajiny

Zapomínáte na obrovská zvěrstva rusáků na lidu Ukrajiny.

Ukrajinský hladomor let 1932–1933 (ukrajinsky Голодомор, Holodomor) byl hladomor na územích obývaných převážně etnickými Ukrajinci a Rusy na Ukrajině uměle způsobený člověkem, podle některých historiků cíleně způsobený politikou sovětského diktátora Josefa Stalina.[1] Byl součástí širší katastrofy, sovětského hladomoru (1932-1933).

Zdroj stejný. Stěpan Bandera byl zastánce samostatnosti Ukrajiny, což nikde na Zemi nemůže být zločin. Po vyhlášní samostatnosti Ukrajiny byl odvezen do Německa a až do roku 1944 byl uvězněn v koncetráku Sachsenhauzen.

Když píšete o historii, tak buď pořádně, nebo vůbec. Zbohatlíci na Ukrajině ani v jiném státu bývalé SSSR nemohl existovat, protože jim komunisti vzali naprosto všechno.

Krym byl po r. 1990 přiznán jako území státu ukrajina po sepsání dohody o postoupení všech nukleárních zbraní v držení Ukrajiny do rukou Ruské federace a zároveň bude Ukrajina vojensky chráněna Ruskem, proto neměla Ukrajina standardní armádu. Okupace Krymu, jeho odtržení od Ukrajiny byl násilný akt Ruska. Tečka.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: jenyk2
Datum: 18.05.16 15:58

Jeníku, Rusko Krym neodtrhlo, ale obyvatelé Krymu si to sami odhlasovali, vždyť kdo by chtěl v tom ukrajinském chudobinci žít? Co myslíš jak by to asi dopoadlo, kdyby se v Česku v roce 1990 hlasovalo o připojení k Německu nebo k Rakousku? A takový rozdíl to tam v životní úrovni je. Ukrajina je díky dvacetileté korupci nejchudší evropskou zemí, kde nic nefunguje, jak u debilů, fakt.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.05.16 16:07

Tyjo vy jste tady všichni děsní historici :D :D , to že bude chráněna Ukrajina za nukleární zbraně a že jim přenechají Krym je stejný blábol, jako slib že NATO se nebude po rozpadu SSSR rozšiřovat, ano najdete na obě téze mnoho článků které to budou potvrzovat nebo naopak, ale faktem je, že to jen šíří lidé jako vy, kterým se prostě zalíbila jedna z konspirací (ať už pro nebo proti). Nebo že Ruská federace vojensky přepadla Gruzii :D , to jsou takové plky, ano určitou stranu podporovala, ale to je stejné, jako byste řekl s trochou nadsázky, že Japonsko napadlo Francii a Belgii v posledním roce, protože členové Islámského státu jezdí ve vozech značky Toyota. To samé že přepadla Ukrajinu vojensky, máteli na mysli konflinkt na Krymu (a následné konflikty na východě Ukrajiny), tak to bylo tak, že Krym měl statut Autonomní republiky již v době kdy byl pod Ukrajinou, a dle mezinárodního práva na sebeurčení, postupovala dle v té době stálých a platných regulí, a armáda Ruské federace tam byla jak se souhlasem Ukrajinského parlamentu (měla tam pronajmuté do roku 2050 od vlády ukrajiny místo na svojí flotilu) tak i se souhlasem parlamentu Krymské autonomní republiky. A tak bych mohl pokračovat dále dalších iX řádků. Ano je to nepěkné a nemorální, ale nikoliv nezákoné (z hlediská mezinárodního práva).


doplněno 18.05.16 16:14:

Ještě bych doplnil, že de jure byl zánik Českoslovenké federace stejný jako Krymské republiky.

Ale narozdíl od Krymu, byl de Facto zánik Československé federace neplatný, jelikož v té době bylo proti 2/3 obyvatel, oproti Krymu, kde bylo pro více jak 90% a to potvrdili i zahraniční média/agentury západních států, a mohu to potvrdit i já, jelikož z Krymu jsem měl spolužáka a jednoho kamaráda, a také s tím oba i jejich početné rodiny souhlasili.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.05.16 18:22
avatar

Vážení diskutující, v první řadě, by jste se měli domluvit, jestli chcete hovořit o historii a hodnotit fakta z historie jako fakta, nebo je komentovat z hlediska morálky. Proč? Ony totiž dějiny, nikdy nebyly morální, neb byly řízeny politiky. A tak dokud se nedohodnete na přístupu k debatě, tak se nikdy nedohodnete. Protože jeden budete hovořit o tom, co se stalo, jak se to stalo, a druhý bude říkat, tohle bylo špatně, mělo to být jinak. A zbytečně tu budete "vést řeči". Nebudete si rozumnět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.05.16 22:26

Jen tak na okraj, strýček Sam investoval bojůvkám a nacionalistům 5 miliard dolarů na Majdan, a nýní tam jistě začne pomalu budovaný blahobyt.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.