Co se stane s poštou, když nemám schránku?

Od: Datum: 18.05.16 13:36 odpovědí: 6 změna: 18.05.16 18:14

Ahoj,
přestěhoval jsem se do jiného města a bydlím teď u kamaráda. Poštu si stále nechávám zasílat na adresu původního bydliště a jednou za čas si ji přijedu vyzvednout, což je ale dost nepraktické, takže uvažuji, že si nechám poštu zasílat na novou adresu. Problém ale je, že tu nemám žádnou schránku, tak by mě zajímalo jak se k tomu pošta postaví?
Hlavně mi neraďte, abych dopsal své jméno na schránku, tuhle možnost z jistých důvodů nemám.
Předem díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fex
Datum: 18.05.16 13:40

Pokud ji není kam doručit, adresa je panelák, ale na schránce není jméno, tak to pošŤák vrátí na poštu, kde to bude asi ějakou dobu ležet a pak se pošta vrátí?

Od: frenklin
Datum: 18.05.16 13:54

A daji me ten dopis/balik, pokud tam napochoduju jen tak s obcankou, kde se bude shodovat jen jmeno (adresa v obcance bude uplne jina)?

Od: lego®
Datum: 18.05.16 13:42

Pokud se jedna o rodinnej domek a kamarad ma schranku, najdes postu ve schrance.
Nebo na P.O.BOX.

Datum: 18.05.16 15:03

Záleží, kde bydlíte, jestli v paneláku, nebo rodinném domku. Také záleží, co Vám jde za zásilku. S každou se nakládá jiným způsobem. Upřesněte, co čekáte, kde bydlíte, odpovím.

Další věc si můžete na Vaší minulé poště zřídit dosílku, která je placená. Budou dosílat podle toho, jaký termín si zvolíte a zaplatíte.

A na své nynější dodávací poště, kde nyní bydlíte si můžete zřídit POBox, nebo odnášku. Chodíte si vybírat do přihrádky na poště, pokud ji mají, nebo se ptát k přepážce.

Některé zásilky se posílají hned ten den zpět odesílateli, že je adresát neznámý, nemusí se nutně ukládat, ale jsou i takové, které se musí uložit. Proto píšu, záleží, co čekáte.

Datum: 18.05.16 15:16

Já měl obdobný problé, ale s tím rozdílem, že v baráku nebyla volná schránka, takže v podstatě obdobný problém, a tak jsem si koupil vlastní podobnou těm co byly v baráku, dále dva šrouby, nabil jsem si svojí aku vrtačku, a 5 minut a 200,- jsem měl vlastní schránku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.