Co si myslíte o žánru fantasy?

Od: Datum: 17.05.16 16:39 odpovědí: 7 změna: 18.05.16 14:47

Pěkný den, včera jsem slyšela názor jedné učitelky, která říkala, že nechápe, co mládež na té fantasy literatuře vidí a ji nezajímá. Chápá, sto lidí a sto chutí, ale proč má většina češtinářů, tak zaujatý postoj proti fantasy literatuře? Hodně fantasy knížek mi přijde lepších než třeba společenských románů.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.05.16 16:44
avatar

Protože kantoři mají už nějaké roky a s fantasy se setkávají až teď. Vyrůstali a vzdělávali se s jinou literaturou. Fantasy nečetli a teď už nejsou schopni začíst se, prožít si ve své fantasii. ;) A naopak, četl jsi Babičku? Něco od Jiráska? Ne. Taky ti to nejde, že?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mrnorrell
Datum: 17.05.16 16:46

Takže myslíte, že je to vlivem toho, co četli, když byli mladí a špatně se jim přivyká na tendle druh literatury? Já jsem dřív zbožňoval fantasy, ale teď třeba čtu Bídníky a ti mě baví asi víc než kdejaká dobrá fantasy. :)

Datum: 17.05.16 19:01
avatar

Nejlépe to vyjádřil poručík Hospodin ve filmu Tankový prapor: "Dle vkusu každého soudruha!".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 18.05.16 01:53

To je doba. Přesně nevím jak se označovaly tenkrát knihy od Julese Verna, od J.M. Trosky, Stanislava Lema (A Gea zvyšovala rychlost) a nehledě na Těžkou planetu, Star Wars. To bylo asi scifi. Spíše z kosmu. fantasy je trochu jiné ale podle mě se stejného těsta. Máme to rádi. A Tolkien to podle mě napsal už před dlouhým časem. A Hary Fotr, kdyby se neprofláknul, tak taky stojí za to.


doplněno 18.05.16 13:15:

a hlavně to se nedá srovnávat - společenský román a fantasy - taky si do divadla, do práce, na dovolenou, berete jiné šaty - rozumíme si?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.05.16 12:41
avatar

Paní učitelka by měla jít do sebe. Každý člověk by měl být tolerantní a respektovat toho druhého za jeho názory a zájmy. To by ona měla vědět sama nejlépe.

Dneska se člověk může realizovat jakýmkoliv způsobem a nemusí to být jenom tak, jak je to podle pravítka, podle předpisů, podle školy. Většina lidí si najde svoji cestu, někdo klasickou, někdo vybočující z normálu.

Její poslání je dětem ukázat možnosti a pestrost, seznámit se základy, se zajímavými věcmi okolo nás, a dále vše rozvíjet. A je na každém dítěti, mladém člověku, co si oblíbí. Během života se stejně vkus mění a vyvíjí. To, co člověk čte, na co se dívá nyní, za nějaký čas mnohdy překoná a oblíbí si zcela jiný žánr.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.05.16 13:45
avatar

Čtu všechno. Odmala, mám pestrou knihovnu a žánr fantasy má své nezpochybnitelné zastoupení. Stejně jako Pohanka výše jsem toho názoru, že učitel by měl být otevřený aktuálním změnám a dějům, tj. klidně říci, že toto odvětví se mu nelíbí, ale rozhodně před svými žáky nedávat najevo, jak je to pro něj pokleslá a zbytečná literatura. Každého baví něco jiného.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.05.16 14:47
avatar

Důležité je, že vás vůbec čtení jako takové baví. I fantasy literatura je literatura. Názor vaší učitelky je jen její názor, spíše by měla ocenit čtení jako takové. Já třeba fantasy knížky nečtu, protože mě nebaví. Ale neznamená to, že je budu odsuzovat. Taky nikoho nenutím do historických románů... :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.