Mohl by to být meteorit?

Od: Datum: 17.05.16 15:04 odpovědí: 11 změna: 20.05.16 01:10

Ahoj,chtěl bych se zeptat,jestli je tu nějaký odborník na meteority.Tento "kámen" jsem našel detektorem kovu.Byl celý obalený rezem a po zbroušení se ukázala struktura viz foto.Celé se to chová jak kus obyčejného železa (i slabý magnet se na no chytá).

Po študování internetu mě napadá jestli by nemohlo jít o ataxit nebo něco jako http://www.planetbrey.com/web_sale_items/lowicz.html

Moc díky za názory.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.05.16 16:30

Co třeba magnetit?

doplněno 17.05.16 17:27:

Tak to jo.

Datum: 17.05.16 16:50

Magnetit na neglazované keramice barví hnědě to už jsem zkoušel.Toto ne

Datum: 17.05.16 19:29

Meteorit by to případně být mohl.Povrch vypadá jako otavený.Ale potřebovalo by to odborný posudek s chemickou analyzou.Meteorické železo má poněkud jiné složení jako pozemské,mimo jiné obsahuje i nikl.

Železné meteority,obsahují,jako hlavní složku,Fe ve slitinách s Ni-kamacit (4-7%Ni ) ataenit (15-60%Ni) a částečně i troilit(FeS).Pro jejich klasifikaci je důležitá informace o obsazích stopových prvků ,jako Ga,Ge,

Re a Pt-kovy.

JABRAKA

Datum: 18.05.16 22:01

Mě to připomíná železnou rudu.

Datum: 19.05.16 09:22

Železná ruda jako magnetit,hematit ani limonit to není.Zkoušel jsem to testem.

Datum: 18.05.16 22:09

Není v okolí slévárna?

Datum: 19.05.16 09:21

Slévárna tu nikdy nebyla.

Datum: 19.05.16 09:37

Přetok ze svařování kolejnic. Není vedle železniční trať?

Datum: 20.05.16 00:48

Dle Googlu Earth je nejbližší železnice 8 Km vzdušnou čarou (přes město a vesnici).

Od: ctenar
Datum: 19.05.16 09:58

Můžeš se vždycky zeptat v Národním muzeu v oddělení meteoritů.

Pošli mu ty fotky + vše, co jsi tady o tom kamenu napsal a pak nám dej vědět, jak to dopadlo.

Datum: 20.05.16 01:10

Tomu jsem se chtěl právě vyhnout.Na jiném foru se toto řešilo také.Dotyčnému bylo z muzea odpovězeno,že takto to určit nemohou,že má kámen odeslat poštou a oni ho prohlédnou.Po té co ho doporučeně odeslal tak jakákoliv komunikace ze strany muzea skončila.Po měsíčním naléhání ho nakonec odbyli tím,že ho kdosi měl odeslat poštou zpět,ale dotyčný nic nedostal.No a jet tam osobně...mám to docela z ruky a stejně bych ho tam nejspíš musel nechat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.