Poslední měsíc života

Od: Datum: 16.05.16 20:06 odpovědí: 25 změna: 17.05.16 20:02

Možná už to tady bylo, možná ne...

Co by jste dělali když by jste zjistili, že se Váš čas natolik krátí, že Vám zbývají řádově týdny života?

Zkuste si pro zjednodušení představit, že by jste nedisponovali žádným majetkem a Váš fyzický stav by zrovna neumožňoval nějaké extra vyskakování, nicméně by jste byli plně při vědomí, myslelo by Vám to, jen by jste prostě věděli, že se Váš čas takto krátí...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.05.16 20:08
avatar

Já myslím že se na to odpovědět nedá. Taková situace člověka změní i když je připravený na vše. Já bych asi do poslední minuty hledal možnost jak tento stav zvrátit. A když už, tak bych rád umřel š´tastný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.16 20:23

No mě hlavně udivujou tyhle morbidní a divný otázky...Život je krátkej a krásnej.A vyptávat se po internetu po diskuzích co by kdo dělal v takových strašných chvílích...Nevím,divná otázka ale třeba jsem divnej já...a je to normální.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.16 20:24
avatar

Krátkej jak pro koho... pro někoho možná až moc dlouhý a krásný? Jak pro koho. Mělo by to tak být...ale bohužel není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.16 21:22

Ano souhlasím s tím, že tato otázka je trošku divná, nicméně mám za to, že od toho je volná diskuze.

Chápu i to, že většina z nás si takovou otázku připustí třeba až když se s podobnou situací setká, pokud vůbec jelikož málokdy to máme takto exaktně dané...

Souhlasím s Benem, že taková situace člověka hodně změní...zrovna tak jako se změní jeho názor na plno věcí...

Od: janm*
Datum: 16.05.16 21:43

Viřídil bych všechny majetkové a fin. záležitosti, pokud bych fyzicky mohl, zajel bych si na pár míst kde jsem v minulosti žil, úplně nakonec bych chtěl být sám rozloučil bych se se zahrádkou...pokud by to šlo chtěl bych umřít doma ve svém starém domku...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.16 22:12
avatar

- no - stačí si nějaký čas počkat a budete to vědět sám !


doplněno 16.05.16 22:55:

robin-

- tím chci říct jen to, že každý z nás se ocitne jednou v situaci, kdy bude mít před sebou jen ten měsíc.

Pokud bych to věděla s jistotou dopředu - a pokud by mi ještě zbyly nějaké síly tělesné, nebo duševní, dopřála bych si ještě všechny neřesti, které nyní nemohu, neboť jsou "nezdravé". Asi bych ale nechtěla umřít střízlivá - na to se moc bojím - a Bůh mi nepomůže. Toť vše - jen doufám, že Váš dotaz byl (prozatím) čistě filosofický. Zdravím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.16 22:25
avatar
Culda *palec*
Já bych spíš (naprosto nemorbidně) formulovala otázku: chtěli byste vědět, kdy umřete?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.16 22:29
avatar

Hodně předem určitě ne...ale třeba ten měsíc jo. Abych se mohla na všechno vykašlat a prostě si dělala, co bych chtěla. :D (za předpokladu, že bych unesla vědomí toho, že umřu)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.16 22:41

Culdobuldo: Nějak nechápu co mám z Vaší odpovědi dedukovat?

Datum: 16.05.16 22:18
avatar

podle mě je to nesmyslný dotaz - když budete vědět, že vám zbývá několik týdnů života, budete asi nemocný a to tak, že dost... takže na nějaké akce vám nebudou zbývat síly... zažila jsem, když mi umírala máma i táta i muž, tak o tom něco vím - v těch posledních týdnech už nezbývá sil na cokoli...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.16 22:51

Mindo Mohu Vás zodpovědně ubezpečit, že jsou takové nemoci, u kterých při dobré symptomatické léčbě, jsou i síly na poslední přání, či zařizování. Jde tedy o diagnózu a a o to jaké se onomu člověku dostává péče.

Datum: 16.05.16 22:20
avatar

No myslím si nebo doufám, že bych obešla všechny svoje kamarády a známé a všem bych řekla, jak je mám ráda, všem bych odpustila nějaký křivdy, zakázala bych jim, aby byli smutný z mojí smrti, zkoukla bych ty nejkrásnější filmy, přečetla ještě nějaký knížky, hrála bych na klavír a když bych měla štěstí a nezbláznila se z toho, že vim, že umřu, tak bych se snažila být prostě šťastná (i když vim, že by to pravděpodobně nebylo v mých silách).


doplněno 16.05.16 22:31:

Jo, a zrušila bych si účet na facebooku. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.16 22:21
avatar

Taky jsem o tom už několikrát přemýšlela a zdá se mi to normální, nic není tabu, co se nás dotýká. Jen jsou lidi, který mají strach na to jen pomyslet, natož se tím zabývat. Každý máme jiné životy, výchovu, prostředí,životní zkušenosti, proto i reagujeme rozdílně. Mám -li mluvit za sebe, asi bych se jen trápila, ve stavu krajního ohrožení jsem ochromená, i když jinak velká bojovnice. Záleželo by na tom, kolik by mi zbývalo energie, pokud málo, tak bych to asi odevzdaně přijímala. Určitě bych ale nebyla aktivní a neplnila si na poslední chvíli nějaké sny. Pokud bych měla ještě sílu, určitě bych zlikvidovala své osobní, intimní věci (zápisky, literární výtvory, vše velmi osobní).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coco
Datum: 16.05.16 23:06

Z duvodu necekaneho umrti bych zadne intimni zapisky nepestovala *ee* , jinak litost bych pocitovala jen v pripade neceho nedokonceneho a nesplneneho, vsechny ostatni pocity bych soustredila na dalsi zivot, ktery prijde - v tom je sila vericich... *slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.16 06:12

Asi má tazatel měsíc do konce života,když pokládá tak divný dotaz.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.16 07:28
avatar

Asi bude rozdíl, když někdo přiskotačí k doktorovi, že ho píchá tady a po vyšetřeních se dozví, že má pár dnů. Anebo někdo leží na kapačkách, pospává pod narkotikama a je mu celý svět ukradený. :-D Moje paměť *zed*Jak se jmenuje americký film, šel nedávno, když se dva, ne úplně, dědci sejdou ve špiátále a mají nějaký zbytek života před sebou. Ten jeden je v balíku a tak si udělají seznam, co v životě chtěli, ale neudělali. A vydají se do světa a plní si ta přání. Freedman a ještě někdo v hlavních rolích? *palec*Jenže, tak to nefunguje. *plac*


doplněno 17.05.16 07:51:

Film, jojo, je to tak. Jak jsem mohla zapomenout na nádherného protivu Nicholsna?! *bzum*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: film
Datum: 17.05.16 07:49

Film se jmenuje Než si pro nás přijde..s J.Nicholsonem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.16 08:17
avatar
A ještě Klepání na nebeskou bránu... :)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.16 11:35
avatar

Žiju den ze dne, nikdy nevím zda ráno vstanu z postele, moje nemoc umí zázraky, večer pohoda a ráno byste se raděj neviděl. Asi bych obešla všechny přátele, nic jim neřekla a zcela jistě bych ujasnila manželovi, jaký pohřeb si přeji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.16 11:46
avatar

Nevěřil bych tomu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.16 15:21

Docela mě udivuje, co lidí tu píše, že by zašlo za kamarády, za rodinou, že by začali dělat něco, co dosud nedělají, že by si dopřáli to, co dosud ne. Pusťte si krásnou písničku Poslednýkrat (zpívá Peter Nagy). Velice pravdivá - miluj tak, jako poslednýkrat, tancuj tak, jako poslednýkrat... Nikdy nevíte, kdy bude právě to vaše POSLEDNÝKRAT. Třeba jste právě dnes cosi dělali naposledy v životě. Třeba nebude už žádné příště.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 17.05.16 17:06

Tak, musím přiznat, že naplánováno fakt nemám. A nemám tušení, jak by to probíhalo. Zkusil bych dotáhnout některé věci, aby to žena a děti měly snazší, ale za měsíc toho člověk moc nestihne. A já toho mám rozdělaného tolik (nejen fyzicky). Velkou pravdu má sebod, člověk by měl žít tak, jako by věci, které dělá, dělal naposled. Poněvadž ta paní s kosou je tu furt.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.16 18:03
avatar

Amper, ta s kosou teď nemá čas.Je na dovolené.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.16 19:50

@babkazov: Snad teda dá potvora chvíli pokoj. U nás v rodině byla za poslední měsíc 2x*sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moucha
Datum: 17.05.16 20:02

Ohomilo by mě to, rekapitulovala bych co jsem životě udělala dobře a co ne. Čekala bych smířená , ale takhle žije asi každý starý člověk, protože nikdy neví kdy smrt přijde, ale ví že už je to blízko. No což, musíme tam každý.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.