Vysoký bilirubin ze stresu?

Od: Datum: 10.03.13 17:06 odpovědí: 6 změna: 11.03.13 15:37

Zdravím.

Mám vysoký bilirubin a doktorka říkala že to může zvyšovat ospalost (což pociťuji) ale prý je to nejspíš ze stresu když se mi blížijou zkoušky ve škole. Já si nemyslím že jsem ve stresu...dá se s tím něco dělat? :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.03.13 17:16

Je to ze stresu,přepracování.Mám to také.žluté bělmo,ospalost,jaterní testy a pod.Chce to trošku dietu,nehuntovat játra,a zklidnit a třeba ostopestřecové kapky.

doplněno 10.03.13 17:18:

mě se to vždy vyhouplo po nějaké dřině,nebo stresu,po několikátých testech mi až v Plzni řekli že s tím nic neudělají,že to mám do smrti,ale že si s tím nemám lámat hlavu,že se s tím žít dá...

doplněno 10.03.13 17:36:

na jaře očistu z kopřiv,alkohol jen s mírou,ale raději vůbec,chtělo by to jaterní testy,sono jater a zkusit pohledat z čeho to máte.mononukleoza nebo něco pod.

Datum: 10.03.13 17:38

Tak dietu tu si dovolit nemůžu,snažím se přibrat na váze :) jinak alkohol moc nepiju takže játra extra nezatěžuju...je mi 19 let tak mi to přijde tochu divný,kdybych nebyl tak unavenej tak mi to nevadí :D

Datum: 10.03.13 20:37

není dieta jako dieta,je myšleno jaterní dieta.játra Vám billirubin pouští do krve místo aby odcházel jinam.Jak povídám žít se s tím dá,akorát budete lidem někdy připadat jako alkoholik.to kvůli žlutému bělmu,což oni mají.Ale na to si zvyknete.Jen ta únava přichází nečekaně.

Datum: 10.03.13 21:54

tak díky no :) snad mi kvůli tý únavě nezakážou řídit :D

Od: jarm®
Datum: 10.03.13 22:57

Také jsem měla asi 4 roky zvýšenou hladinu bilirubinu a po všech možných vyšetřeních to bylo uzavřeno jako Gilbertova choroba,je to druh neinfekční žloutenky,která se nijak neléčí.Příznaky mimo zvýš.bilirubinu také nažloutlé bělmo,acholická (světlá až našedlá)stolice.Spouštěčem je prý nadměrné tělesné či psychické vypětí. Snažila jsem se tomuto vyvarovat a postupně se mi hladina bilirubinu upravila,jen při velké zátěži mi lehce stoupne,ale již ne nijak dramaticky. Čistím se odvarem z kopřiv _ pokud jsou. Byla jsem také celkově unavená, ale nevím, jestli ta únava nebyla z tělesného nebo psychického zápřahu.

Datum: 11.03.13 15:37

Gilbertovu nemoc mi zjistili asi 3 rok zpět když sem kolaboval...že nesmím dlouhodobě hladovět

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.