Co si myslíte o příspěvku na bydleni?

Od: Datum: 15.05.16 15:34 odpovědí: 15 změna: 18.05.16 23:25

zajimal by me nazor ostatnich co si myslite o zadosti prispevku na bydleni a tim padem nahlaseni trvaleho bydliste v podnajmu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 15.05.16 15:45
avatar

Dobrý den, a jaký názor na to máte Vy? Myslíte názor pronajímatele nebo nájemce?

Z jakého hlediska to máme posuzovat? Zdravím!

doplněno 15.05.16 16:07:

Co naděláte - většina lidí si myslí, že trvalý pobyt je pouze nezávazný a bezproblémový evidenční údaj. Pronajímatelé vědí, že praxe je poněkud složitější a zdlouhavá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zuzik29
Datum: 15.05.16 16:02

zajímají me oba nazory,jen si myslím ze kdyby si takhle zadal kazdy tak by se to tem pronajimatelum moc nelibilo.

Od: hk
Datum: 15.05.16 16:05

Pletete si zřejmě pojem pronajímatel, nájemce a podnájemce. Navíc o příspěvek na bydlení žádáte na úřadu práce, ne? Tak co je pronajímateli do toho..., že vy trávíte čas po úřadech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.16 16:06
avatar

Proč ne?

Když na nájem nemám (důvody ponechme stranou, to je na delší diskuzi), tak bude spíš pronajímatel rád, když budu mít příspěvek - je vyšší pravděpodobnost, že dostane své peníze...

To spíš státu se to moc líbit nebude. Nedivím se. Zneužití je snadné.


doplněno 15.05.16 16:18:

Bene, měla jsem za to, že příspěvek se přiznává zpětně po zaplacení?

Pokud platit nájem chci, tak je to s příspěvkem snazší, ne? Pokud nechci, žádný příspěvek mě nedonutí; zda je člověk neplatič, nezávisí na příspěvku...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 15.05.16 16:15
avatar

Dobrý den, ten příspěvek dostává nájemce a je pouze na něm, jestli z něho nájem zaplatí.

A také se to nejmenuje příspěvek na nájem, ale příspěvek na bydlení. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.16 16:33
avatar

Příspěvek na bydlení, hmotná nouze jsou nutné příspěvky např. pro matky samoživitelky, nebýt jich, bydlí mi dcera s vnučkama asi pod mostem. Ovšem některým vychcánkům bych je zcela jistě nedala stejně tak i všechny další soc. dávky. Něco jiného je nemít a něco jiného je chytračit jak očůrat stát a daňové poplatníky.

Dokládat účty o řádném zaplacení, musíte každého čtvrt roku, pokud máte přeplatek za energie, dávku vám o tento sníží, dokládá se zaplacení odpadu o to zas dostanete víc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 15.05.16 19:48

Liduš - proč bydlet pod mostem? Jistě byste dceru vzali k sobě nebo jí nabídli bydlení na vaší chalupě, určitě byste jí pomohli. Něco byste vymysleli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.16 13:09
avatar

Jasně, ona má výhodu, že má rodiče ale tu nemají všichni. Bydlet s námi to nééé, já sice vnučky miluju ale říkám dítě radost rodiny, denně na půl hodiny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.16 17:09
avatar
Myslim si to. Ze hodne paru to ocurava. Staci jak pritel neni nahlasen a matka bere prispevek a vsichni jsou vysmati.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.16 18:46

Žádosti o příspěvek na bydlení rozumim, poskytuje se na základě nájemní smlouvy/ ne podnájemní/ a je podmíněný trvalým bydlištěm.

Čemu ale nerozumím je, jak může majitel nemovitosti, at už dům, nebo byt / v ceně několika milionů/ tento příspěvek čerpat.


doplněno 15.05.16 18:56:

Mám na mysli majitele nemvitosti , který v ní bydlí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.05.16 23:25
avatar

Čemu na tom nerozumíte?

Pro příspěvek na bydlení se neposuzuje majetek, ale příjmy a náklady...

Majitel domu/bytu má navíc nižší normativní náklady na bydlení...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.16 19:04
avatar

Osobně příspěvek na bydlení nechápu, každý by měl bydlet podle svých možností a ne aby mu někdo jeho bydlení doplácel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 15.05.16 19:43

Jak bydlely samoživitelky před např. 40 lety? Mateřská byla půl roku, rodičovská žádná, sociální příspěvky pravděpodobně také neexistovaly, asi byly jen rodinné přídavky jako jsou i dnes. Přece nebyly všechny ženy s dětmi i bez nich vdané a živil je manžel? Pamatuje si někdo tuto dobu?

Také si myslím, že si má každý najít bydlení na které dosáhne. Znám jeden činžák a v zimě z venku poznáte, kdo bere příspěvky a kdo ne. Příspěvkáři mají celou zimu otevřené ventilačky. Já nespříspěvkář si tohle dovolit nemohu, větrám několikrát denně jednorázově.


doplněno 15.05.16 20:01:

Pohanko - dobře, většina žen byla vdaná, ale samoživitelky byly, jsou a budou. Ty s půlročním dítkem pracovat nemohly, po půl roce žádné dávky nebyly, tak z čeho žily?


doplněno 15.05.16 21:42:

Já jsem dohledala, že v té době byly jesle až od jednoho roku ( jen některé podnikové mohly být zřízeny od půl roku) a braly se jen přídavky na děti, žádné jiné dávky. Tak mi pořád nějak chybí půl rok, co byla matka samoživitelka bez příjmu. To si asi musela našetřit dopředu. Třeba se někdo ozve, kdo v té době byl na mateřské.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.16 19:57
avatar

V r. 1974. Právě že Uško byla většina žen vdaná, takže se platilo vše společnými silami. Já si opravdu moc děvčat nepamatuji, že by byly samy s dítětem. To byl exot. Tedy u nás na malém městě.

A dá se říci, že i všichni pracovali, bylo by hanba nechodit do práce. Hodně se stavěly rodinné domky svépomocí a mladá rodina tam většinou našla nějaký pokojík-y, nebo patro, kde zakotvila.

U bytových domů byly byty spíše 2+1 a jeden pokoj se věnoval mladým, kde spali a měli postýlku. Větší obývák, kde se všichni scházeli u televize měl rozkládací gauč, který každý večer museli rozložit a ustlat. Takto žili //5 osob// u mojí tety asi tři roky, než mladí dostali byt. Já jsem začínala ve svém dětském pokojíku v rodinném domku, bylo to na tři roky a potom jsme dostali služební byt s prací.

O byty se žádalo, byly pořadníky, bodovalo se a podle počtu bodů se žadatel vyhoupl na přední místo. Samoživitelka dostala bodů více, dále kdo měl třeba v bytě plíseň, tak ze zdravotního hlediska, měl také body navíc.


doplněno 15.05.16 20:08:

Jestli byly v té době nějaké dávky,a to jistě byly, tak bohužel nemohu sloužit, protože fakt nevím.

Hodně finančně pomáhali rodiče, nebo se dávaly děti od půl roku do jeslí a mámy šly do práce.

Jedna paní od spolužáka měla postýlku v kanceláři, když jsem tam přišla něco vyřizovat. Takže když jí to zam. dovolil a i povaha práce, tak asi takhle.


doplněno 15.05.16 20:10:

Jestli byly v té době nějaké dávky,a to jistě byly, tak bohužel nemohu sloužit, protože fakt nevím.

Hodně finančně pomáhali rodiče, nebo se dávaly děti od půl roku do jeslí a mámy šly do práce.

Jedna paní od spolužáka měla postýlku v kanceláři, když jsem tam přišla něco vyřizovat. Takže když jí to zam. dovolil a i povaha práce, tak asi takhle.

Jinak chlapi platili alimenty asi poctivě, i když to bylo pár desetikorun.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.16 21:07

Je to převážně dotace pro malá Čapí hnízda

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.