O prázdninách do Anglie - Mohu sám?

Od: Datum: 15.05.16 10:23 odpovědí: 5 změna: 15.05.16 18:19

Zdravím, chci se zeptat, zda mohu jet do Anglie sám, bez doprovodu dospělého? Je mi 17let.

Do Anglie chci jet z důvodu, abych se naučil anglicky a rád bych se tam podíval.

Co se týče peněz, kolik to tak může stát? Mám kolo, na které jsem vydělával téměř rok přes brigády, kdybych ho prodal, měl bych +- 30.000, musel bych ještě došetřit? Mám případně ještě domluvené brigády, takže by do prázdnin mohlo být až 40.000.

Ale nevím, zda tam mohu jet sám, když ještě nejsem dospělý?

A co si všechno musím vyřídit, pokud sám jet mohu, abych mohl odcestovat do zahraničí? Nikdy jsem necestoval.

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fed
Datum: 15.05.16 11:56

sám ještě ne až po 18 ještě musíš jet s rodičema. až ti bude 18 tak si jeď kam chceš.

Od: hk
Datum: 15.05.16 12:17

Ano, můžete jet sám.

Od: jdukolem
Datum: 15.05.16 17:57

Osobám mladším 18 let cestujícím bez doprovodu dospělé osoby může být odepřen vstup do země. Pokud osoby mladší 18 let jedou do Británie na návštěvu příbuzných a známých, doporučujeme, aby je tito čekali na letišti. I v takovém případě však je žádoucí, aby cestující nezletilá osoba měla u sebe souhlas svých zákonných zástupců s cestou do Británie včetně příslušných kontaktních údajů.

Datum: 15.05.16 18:19

Když si chceš procvičit angličtinu, tak si můžeš za ty peníze zaplatit kurzy na nějaké škole a všechnu administrativu ti zařídí, taky ubytování a sám můžeš jet určitě. Jenom to bude každopádně dražší...(ale 40tis. by mělo stačit) pro příklad- http://www.intact.cz/vyberte-…az=1&Zeme=13&Kod=976&Klient=3

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.