Doporučíte mi nějaké hezké parky v Praze?

Od: Datum: 12.05.16 22:02 odpovědí: 9 změna: 13.05.16 19:35

Zdravím,
neznám Prahu moc dobře a o víkendu mám naplánované focení. S fotografem hledáme nějaké hezké místo v Praze, přírodní lokaci, ideálně nějaký pěkný park. Bohužel jsme bezradní, protože nejsme z Prahy a přemýšlíme, co na rychlo vymyslet, jaké místo najít. Víte o nějakém takovém místě? Ideálně aby k němu byla dobrá dostupnost z Prahy 5 (Anděla) tramvají nebo metrem. Předem děkuji za tipy :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.05.16 22:04
avatar

Divoka Sarka, Vysehrad

doplněno 12.05.16 23:49:

nevim co chcete fotit, ale na sarce najdete i mista pro akty ve vsedni den, jak je to velke ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 12.05.16 22:14

Stromovka, ale ta je u Holešovického výstaviště. A pěkný je v Troje park.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.16 07:59
avatar

Letenské sady, Botanická zahrada, Chotkovy sady, Stromovka...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 13.05.16 08:45
avatar

Tak k jiz vyjmenovanym pridam jeste treba Kinskeho zahrady a hlavne Prokopske udoli. Oboji relativne kousek od Andela (tedy alespon v blizke casti Prahy).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 13.05.16 09:08

Zajímavá a fotogenická lokalita Prahy 5 je Prokopské údolí s vápencovými skalami a stepním travním porostem, různě tvarovaným profilem krajiny. Bohužel je přírodních míst málo, hodně se už zastavuje.

Ve stejné oblasti Prokopského údolí je zajímavý tak zvaný Pražský Semering - železnice vedoucí ze Smíchovského nádraží serpentinami vápencových skal nahoru se zajímavými mosty, nadjezdy a výhledy. Nebo když chcete holou skálu s výhledy, tak tak zvané Dívčí hrady nad Smíchovským nádražím, na které Prokopské údolí navazuje. Zlíchov, Hlubočepy. Přístup buď vláčkem nebo autobusem. Na mapě Prahy najdete i dvě významná místa s výhledem. Možná by se vám líbilo i jezírko v Prokopském údolí.

Kousek dál je stejně dobře přístupná i zajímavá a docela fotogenická je obora Hvězda s letohrádkem Hvězda a alejemi starých stromů, dá se najít směr, kudy jde světlo. Dostupnost tramvají od Anděla tramvají č 12 nebo 20. na stanici Malostranská a pak vyhlídkovou tramvají č. 22 kolem Pražského hradu, letohrádku Hvězda (také pěkný park) až na konečnou a pak asi půl kilometru pěšky. Víc najdete na různých fotografiích.

Možná by se vám líbila i krajina přecházející z parku na Pankrácké pláni až ke srázu dolů k Vltavě u televizního studia na Kavčích horách s výhledem dolů na Vltavu.

Zajímavý výhled na Prahu a divoká krajina je zhora ze srázu nad Vysočany (Praha 8). Při výjezdu autobusem zhruba od Bulovky ulicí Na Stráži až nahoru ke křižovatce Nad Kundratkou (bus 151) je zajímavý výhled, prudká stráň dolů, zajímavý strom u kterého se lidé rozhlížejí.

Pro fotografování v přírodě je zajímavý také Krčský les, přístupný od metra C Roztyly, nebo C Chodov, kde je zajímavé místo "u dubu", kde je hodně hodně starý dub, hned na kraji lesa. Další zajímavý přístup je od C Kačerov autobusy k hospodě U Labutě u rybníka, na spodní části Thomayerovy Krčské nemocnice, nebo dojet autobusem až nad nemocnici až za IKEM a tam sejít dolů k lesní hospůdce U krále Václava IV a tam pak lesní cestou nahoru směrem k Chodovu a již zmiňovanému dubu. Na všechny strany je různě profilovaná krajina, řídký listnatý les, občas borovice a smrky. Čistý, světlý, na fotografování najdete místa s vhodným světlem.

atd...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.16 19:35
Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 13.05.16 09:14
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.16 10:57

Třeba Havlíčkovy sady a park Grobovka ve Vršovicích - nejde mi napsat dvojtečka nad o - mají tam pěknou umělou jeskyni, která si zahrála i ve filmu Černá punčocha, i to okolí je pěkné a upravené.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 13.05.16 12:39
avatar

Na Vinohradech, Riegrovy sady, stačí vystoupit na nám. Jiřího z Poděbrad a tam se zeptáte, je to kousek. https://cs.wikipedia.org/wiki/Riegrovy_sady

nebo "Stromovka" v Holešovicích...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.