Jak si mohu vydělat ve 14 letech?

Od: Datum: 08.05.16 21:36 odpovědí: 11 změna: 13.05.16 20:16
Dobrý den, mám takový \\"problém \\".. je mi 14 let a potřebovala bych si nutně vydělat peníze ale v tomhle věku mě nikdo neveme.. nemáte nějaké rady jak si vydělat peníze... potřebuju to kvůli rodičům jelikož teď máme finanční krizi a chci pomoct a přispět jelikož bych nerada přišla o svůj domov..četla jsem podobné dotazy ale nikde nic
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 08.05.16 21:55

V tvém věku můžeš pomoct rodině tak,že převezmeš některé domácí práce od mamky a mamka si může najít druhé zaměstnání či brigádu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.16 22:00

Vím o několika pracích v okolí, kde se tě na věk někdo neptá. Točí se to okolo stánků na veřejných akcích, problém je ten že tam chodí dost "nízká" společnost, a tomu odpovídá plat (asi 65,-/hod, fakt děs).

Zkus se poohlédnout kolem sebe, nějaký záskoky na prázdniny, roznášení letáků nebo sousedům posekat zahradu... Před 3mi lety (to mi bylo jako tobě) jsem řešil stejný problém, nakonec jsem sekal sousedům trávník a jiným venčil psa. Nebylo za to moc peněz, ale nic jiného v mým věku nešlo.

Jakmile ti bude 15 (a budeš mít ukončenou povinnou šk. docházku), jsou možnosti o hodně větší (hlavně v létě, kdy lidi jezdí na dovču a firmy potřebují na ty "nekvalifikované" práce záskok).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kajina02
Datum: 08.05.16 22:04
V tom je problém.. dělám domácí práce za mamku..a matka dělá jako pokladní a ještě k tomu má problémy s nohou :(
Od: mp*
Datum: 08.05.16 23:48

V tvém věku bych to viděl tak na nějaké hlídání dětí v sousedství nebo nějaké výpomoci s úklidem taky pouze známým, nebo příbuzným. Pokud vím, tak třeba vynesení koše, nebo vyluxování bytu za nějakou mírnou úplatu není ještě dneska zakázáno. Záleží hlavně na tom jak jseš pracovně vyspělá. Znám osobně 14ti leté děti a 70ti leté důchodce, u kterých bych si dokázal představit nějakou pomoc a pak 30ti leté, 50ti leté lidi absolutně nezaměstnatelné. Samozřejmě v pracovněprávních vztazích se můžete pohybovat u nás až po ukončení základky a dovršení 15 let až do smrti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 09.05.16 02:35

Ahoj Kaji, nevím v jak velkém městě žiješ, třeba můžeš na mamčinu činnost roznášet letáky, pomáhat uklízet, chodit mýt okna, moc Ti fandím, neboj ono to půjde, protože chceš. Dej vědět.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kajina02
Datum: 13.05.16 20:01

děkuju moc za nápad, něco zkusím...bydlím na vesnici kousek od města tak snad něco vyjde :) určitě pak dám vědět :)

Od: kajina02
Datum: 13.05.16 19:59

děkuji za inzerát ale bohužel je to od 18. let :)

Od: ha®
Datum: 10.05.16 13:55

Jestli umíš na něco hrát nebo zpívat, tak můžeš jít na nějakou rušnou ulici a bavit lidi a vybírat do klobouku. Nedělám si srandu, to může vynášet docela dost, ještě jestli jsi pěkná a budeš se usmívat tak ti tam chlapi budou házet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kajina02
Datum: 13.05.16 20:00

děkuju,umím hrát na flétnu ale bohužel toho moc neumím a nejsem nějak krásná :)

Datum: 13.05.16 20:16

Jestli to myslíš vážně tak je to super, já si vydělával taky dokonce již od 11 let, nejdříve jsme jezdili na sběry ovoce, a tak se dalo přes víkend vydělat i 500 stovek, což bylo super, potom jsem ale měl možnost pomáhat starším vietnmským manželům co měli kousek od nás večerku, a tím že to šlo i přes týden třeba na hodinu dvě, a přes víkend třeba na více hodin, tak už jsem měl i celkem dost peněz a dokonce jsem si tak vydělal i na svůj první mobil sám, a od těch 13-14 jsem začal jezdit se známým naší rodiny na stavby a na sběr železa, a díky tomu jsem si fakt dokázal vydělat tolik, že mi to ani rodiče zezačátku nevěřili. No a tím chci vlastně říct, ať se zkusíš někde poptat, ideálně jestli máš staršího sourozence, který by mohl vědět, a nebo strýce nebo tetu, kteří by mohli mít známé, a kteří by tě nechali něco dělat, ale hlavně budeš li si to zařizovat sama, buď více než opatrná, vše konzultuj třeba s mámou, nebo se sourozencem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.