Likvidace odpadu

Od: Datum: 08.05.16 08:09 odpovědí: 2 změna: 08.05.16 10:13

Zdravím. Vyklízím pozůstalost po svém strýci a našla jsem hromadu diapozitivů (větší krabice) a filmků z fotoaparátu (1 igelitová taška). Jak se takové předměty likvidují? Dát to do plastů, nebo se to někam odvézt?

Díky za radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.05.16 08:18
avatar

Obávám se, že filmový materiál, jako takový, nepatří mezi recyklovatelný plast. Rámečky diapozitivů recyklovytelné budou, ovšem musela byste to všechno rozebrat a odstranit snímky a sklíčka. Takže sběrný dvůr, tam si s tím poradí. Ale pokud toho nemáte vagon, tak spíš směsný odpad (popelnice).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marekvoracek
Datum: 08.05.16 10:13

Souhlas, pokud chcete, můžete oddělit plasty a ty dát do kontejneru na plasty, ale zbytek vyhoďte s klidným svědomím do popelnice - napřed samozřejmě přeberte vše, ať nevyhodíte něco cenného, čeho by byla škoda. Nemusíte s tím vůbec jezdit někam na sběrný dvůr, pokud toho máte "jen" tašku.

Mimochodem, co vím, tak známá, co pracuje ve velkokině, sama říká, že tyhle věci, co jim zbydou, dávají taky normálně do směsného odpadu. Takže zde to až tak řešit nemusíte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.