Aliexpress - silikonové formy a nezávadnost

Od: Datum: 06.05.16 20:56 odpovědí: 7 změna: 07.05.16 08:46

Dobrý den, nakupujete někdo na Aliexpressu silikonové formy? Myslím jak pečící tak takové ty tvarovací, kdy tam namačkáte fondán a vyndáte nějaký tvar. Jaké máte zkušenosti?

Dívala jsem se, že někteří prodávající uvádí, že tyto formy mají různé certifikace. Myslíte, že se tomu dá věřit a jsou skutečně nezávadné? Případně dá se kus formy někam zaslat k otestování (samozřejmě za peníze)? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 06.05.16 21:01

Formy musí být částečně zdraví škodlivé, ono to moc jinak udělat nejde. V troubě, při té teplotě, se vždycky do pokrmu musí něco uvolnit.

Datum: 06.05.16 21:05
Nakupuji jak na DX,Aliexpresu,Ebay.Na cokoli co se týká jidla či pití bych si dal pozor.Certifikace nemusí odpovídat skutečnosti,vždyť jde jen o jedno - prodat.Lepší je si připlatit a koupit schválené naší legislativou.
Datum: 06.05.16 23:49

No jo, naší legislativou, ale obávám se, že jich moc není, resp. já jsem na žádnou zatím nenarazila a to jich mám doma už pár desítek (Tescoma, Fackelmann, Aston, Silikomart atd.). Možná schválené jsou, ale na krabicích o tom nic nebylo.

Datum: 06.05.16 22:04
Hodně firem dělá věci v číně - třeba známá tescoma. Nedělám si nějak velké iluze s kvalitou i u nás. Kdysi jsem dělal u firmy, která si něco taky nechávala dělat u asijských soudruhů. U nás se to přebalilo, popř drobné dodělávky a výsledkem byl kvalitní plně český produkt. Když se pak dělaly testy(kvůli styku produktu s pitnou vodou) a vyšel nadlimit těžkých kovů, problém se vyřešil hezky česky. Uplatili se patřiční lidé a pak se kupodivu zjistilo, že šlo o nějaký omyl a vše je v pořádku.
Datum: 06.05.16 23:46

Jj, to si právě taky řikám, kamarádka na Alim koupila formu, když jí přišla smrděla tak ji vypálila v troubě a bylo to ok, ale bála se zda není závadná. Já koupila formu v ČR, která měla být vyrobena v Itálii s certifikací a smrděla ještě více... jen mě nejprve nenapadlo učuchat jí, až když se zmínila o té z Číny. Ostatně není to zase tak dlouho, co měli se silikonem problém české firmy (v roce 2006 tuším i ta Vámi zmíněná), čím barevnější a lesklejší, tím byl jedovatější...

Datum: 07.05.16 00:14
Silikon do trouby bych nekoupil. Ať si říká kdo chce co chce.
Datum: 07.05.16 08:46

Víte to že silikon smrdí? Trvá to měsíce než hotový výrobek vyčichne. Jsou v tom těkavé látky, z materiálu se uvolňují těkavé plyny, ale dle potravinářské normy EU potraviny mohou přijít do styku s potravinami hned po zaschnutí (tj. myslím 24 h. ale lépe si přečíst návod). Na trhu budou potravinářské formy již zaschlé. Je to tedy otázka toho jak je výrobek starý a kde a jak se skladuje. Ono je to stejné jako s jinými věcmi. Když si koupíte auto, motor bude smrdět benzínem, ale to neznamená, že v něm nemůžete jezdit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.