Padnout za vlast?

Od: Datum: 02.05.16 08:43 odpovědí: 32 změna: 08.05.16 18:16

Ahoj všem,

chtěl bych se vás zeptat na jednu věc. O víkendu jsem pozoroval na jedné akci profesionální české vojáky. A tak mi vrtá hlavou, kdo se k nim vůbec může dát. Přijde vám logické přísahat, že položíte život za zemi, jejíž prezident veřejně přeje smrt novinářům, předseda vlády pohrdá pravomocným rozhodnutím soudu a ministra financí vyšetřuje policie pro podezření z dotačních podvodů? Za zemi, kde bývalí členové zločinecké organizace (rozuměj KSC) sedí na soudech, v dozorčích radách státních podniků a ve vládě?

Já osobně bych za záchranu takové země neobětoval ani pětikorunu. Chápete, že někdo je schopen za takovou zemi dokonce bojovat? Proč?

Děkuji všem!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: axus®
Datum: 02.05.16 08:49
avatar

1) Bojovat za vlast nutne neznamena bojovat za prezidenta, soudce a politiky. Take to nutne neznamena byt profesionalnim vojakem. Ostatne to, ze neco prisahaji jeste neznamena, ze to tak skutecne mysli.

2) Je otazka na delsi diskusi, zda vysilani vojaku bojovat do zahranicnich misi lze oznacit jako bojem za vlast. Stejne tak je otazka, kolik z tech samotnych vojaku to dela s pocitem, ze to delaji pro svou vlast.

3) Podle mne, kdyz uz neco, tak lepsi nez za vlast padnout je pro vlast zit.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jezevec*
Datum: 02.05.16 08:56

Tak proč přísahají, když to neznamená, že to tak skutečně myslí? To je přesný obrázek tohohle národa...


doplněno 02.05.16 09:08:

Jinak nemyslel jsem účast v zahraničních misích. Myslel jsem jejich ochotu v případě nějakého konfliktu bojovat o území této země.

Datum: 02.05.16 09:54
avatar

Pochopitelně že to tak myslí, v případě válečného stavu jim nic jiného nezbývá.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.05.16 08:50
avatar

- za zemi (vlast) rozhodně ne - leda za svou rodinu a blízké - i když, pokud zemřete, svět stejně skončí - ale to málokdo bere v zápalu boje v úvahu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.05.16 08:52
avatar

Když je tato země tak strašná že nechápete jak za ni někdo může bojovat, či dokonce položit život..

Není mi jasné, proč tady ještě žijete?

Myslíte že v jiných zemích nemají politiky? Pitomé politiky?

Voják bojuje za vlast a ne za politiky (dnes takové, zítra jiné)..Podívejte se co měla Anglie za idiota před Winstonem Churchillem (Chamberlain)..., Francie před de Gaullem (Daladier).

Za politiky bych bojovat nešel, za svou vlast ano.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jezevec*
Datum: 02.05.16 09:07

Nežiju tu na trvalo, jen sem jezdím, mám tu nějaký majetek. Určitě jsou i jinde idioti na postu politiků, ale nechápu, že se dá někdo do služeb, kde má chránit lidi, kterým takoví politici zjevně nevadí (což je zřejmé z volebních preferencí a výsledků posledních voleb). Pětina tohoto národa je ochotna volit zločince. To o něčem vypovídá...

Datum: 02.05.16 14:20
avatar

Zřejmě máte na Českou republiku odlišný názor než třeba já. Zřejmě je vám její osud ukradený a necítíte žádnou vazbu ani povinnost. Mě se také nelíbí mnozí politici, ale podstatně horší jsou kavárníci a posluhovači multikulturalismu, který je rakovinou Evropy. Já bych, ač jsem starý, za vlast bojoval proto, aby moje děti a vnuci mohli žít bez starostí o své bezpečí a bez povinnosti živit vandráky, sluníčkáře a kdejaký parazity.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.05.16 09:31
avatar

Naštěstí tuto zemi netvoří prezident, ministři ani komunisti, ale i pěkných pár miliónů slušných a poctivých lidí.

A ano, čtvrtina lidí volí komunisty, gaunery a zločince. Ale pořád tu jsou zbývající tři čtvrtiny.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.05.16 09:31
avatar

Bojuje se se za svoji vlast jako takovou. Za zemi, kde se člověk narodil, vyrostl. Kde má kořeny, rodiče, příbuzné, děti nynější i budoucí. Slibuje věrnost za naši kulturu, krajinu, města, stavby, bohatství, za naši budoucnost všech Čechů.

Škoda, že byla zrušena povinná branná povinnost a to na obranu. A já bych jí dnes zavedla pro muže i ženy povinně, jenže bohužel.

Problém je, že se naši dobrovolní vojáci vysílají do cizích zemí jako žoldáci.

To, že ve vládě sedí šílenci, kteří zaprodávají naši zemi, přiklánějí se ke genocidě bílého obyvatelstva, bohužel nelze ovlinit jinak, než volbami.

Jenom bych chtěla říci svůj názor, že někdy je člověk tak zoufalý a bezmocný, že se chová a říká to, co vy považujete za nepřístojné.

Proto co zmůžu já, obyčejný člověk? Také jsem zoufalá a bezmocná. Co mohu dělat? Psát do diskuze, demonstrovat, jít k volbám. A stejně politici usnesou a podepíší zákony, které jdou proti českému lidu - národu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.05.16 11:25
avatar
Pohanko a kdy jako a kdo zrušil brannou povinnost?Tuto NIKDO nezrušil.nepište tu bludy.Byla zrušena jen a pouze povinná vojenská služba a zavedena dobrovolná vojenská povinnost.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.05.16 09:37
avatar
Člověk bojuje za svou rodinu, potomky a ne za korupčníky ve vládě. Pro mne je nepochopitelné, jak evropu zaplavili mladí hlapi, chudáci uprchlíci. Vždyť kdyby vzal každý čagan do ruky, tak je po válce už dávno a nemusí tady s nataženou rukou kulturně obohacovat. Bohužel dnes vám nikdo nepomůže ani na ulici, když skolabujete, takže si nedělám nějaké iluze o boji za vlast...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezevec*
Datum: 02.05.16 09:42

To je přesně ono ! Lhostejnost ! Nedávno jsem měl v Německu problém s autem (uvolněný plast pod motorem). Zastavil jsem na krajnici a snažil se to přitáhnout kabelbinderem. V tom jeli okolo policajti. Zastavili, zeptali se jestli mi můžou nějak pomoct, pak mi sami od sebe vytelefonovali kontakt na nejbližší Audi-servis, napsali mi ho spolu s adresou na papírek, předali, popřáli hezký den a odjeli.

V Cesku by mě předpokládám opláchli za stání na krajnici a pokud by to nešlo, tak za málo zahnutý nůžky v autolékárničce a škrtidlo s prošlou expirací. Prostě mám pocit, že v Cesku můžeš ležet na Václaváku se střevama lezoucíma z břicha a 99% lidí tě jenom překročí, to zbývající procento tě kopne nebo se podívá, jestli ti nevypadla peněženka.

A vo vo vo tom to je a z toho pramení i moje otázka. Proč se někdo rozhodne sloužit takové zemi...

Datum: 02.05.16 10:14
avatar

To je Jezevče špatně. Dobrá zkušenost ze sousední země. Ale špatný předpoklad z naší. To je chyba, nikdy nevíte, jak by se u nás policisté zachovali, nebo kdokoliv jiný. Vy už dopředu víte, že Vám nikdo na silnici nepomůže, nebo se nedovoláte pomoci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezevec*
Datum: 02.05.16 10:22

V Cesku mi čtyřikrát vykradli auto. Tipněte si, kolikrát policie dopadla pachatele. Správně. Ani jednou. Soused mojí babičky (cukrovkář) zkolaboval v centru jednoho krajského města. Když mu po delší době někdo konečně pomohl, zjistil, že mu v mezičase někdo sebral nejen peněženku, ale i doklady a telefon.

Jiný příklad - Oktoberfest v Mnichově. Zoufalý mladík (den předtím ožralý jak puma) nahlašuje policii, že v noci ztratil doklady a telefon. Policie s ním jde na místo, kde se probral. Obojí nachází o pár metrů dál, v peněžence nechybí ani cent. Tenhle případ byl pro Cesko tak neuvěřitelný, že se o něm zmínili i ve zprávách.

To není předsudek. To je realita.

Datum: 02.05.16 09:43
avatar

"Nechci po vás, abyste padli za vlast. Chci, abyste donutili ty druhé parchanty padnout za tu jejich"

generál George S. Patton

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 02.05.16 09:48
avatar

no. Se mi zdá, že tvůj dotaz mluví především o tobě a ne o ČR. Já nevím jak pro tebe, ale slovo vlast pro mě není ani Zeman, ani Sobotka, ani Babiš, ani nějaký bývalý komunista někde ve správní radě. Ti všichni jsou mi víceméně fuk.

Můžu ti říct, že jsem měl a stále ještě mám možnost zmiznout do nejbohatší země na světě. Jenže nezmiznu. Prostě to nejde. Stačilo pár měsíců a ještě rád jsem se vracel. Bydlím mezi vinohrady na Jižní Moravě, na procházky chodím mezi vinné sklípky a když je nějaký otevřený (jako například včera) tak zaklepu, pozdravím, jdu dál a dám řeč s majitelem, která skončí u skleničky. Němec nebo Lucemburák by mě okamžitě vyhodil, američan by sáhl po pistoli.

Buď rád, že jsi tu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jezevec*
Datum: 02.05.16 09:56

No vidíš. A zrovna nedávno jsem četl o tom, jak jsou ti sklípkaři připos***ní z všudypřítomných kontrol, protože stát usoudil, že se jim asi daří až moc. A tak vyrukoval s tím, že většina z nich nemá své sklípky zkolaudovány pro prodej vína (správně by tam měli mít i spachovací hajzlíky !) a posílá jim prý jednu kontrolu za druhou. Prostě když chcete dát někomu koštnout vína, nebo děláte dobré koláče a chcete jich pár prodat, tak se na vás sesype horda úředníků požadujících všelijaké certifikace, atesty a jiné dokumenty, napaří vám pokutu za necertifikovaný košík, ve kterém meruňky nabízíte atd.

A z toho je mi vážně na blití...

Líbí se mi jižní Morava, líbí se mi sklípky, mám rád tamní družné lidi. Ale hanba by mě fackovala, kdybych se měl vinaře ptát na atest, nebo po něm chtít účtenku za prodané zboží...

Datum: 02.05.16 10:17
avatar

A je to všechno nařízení z našich kuolárů, nebo směrnice z EU? Já to nevím, jenom mě to tak napadlo, protože to tak je většinou nařízené z Brusele.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 02.05.16 10:44

Tak třeba taky, aby ochránili Váš majetek který, jak píšete, zde nějaký máte. Vy by jste nedal ani pětikorunu za záchranu Vašeho majetku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.05.16 11:25

Pane jezevec, to co si občané od hedvábného sametu volí za přispění voličů-nevoličů je k dispozici, ODS, UH, zelení, svatí, topánkové, koblihové červení, růžově slibující a další elita, vytvořena občany a ovčany

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.05.16 12:11
avatar

Pro tuto zemi bych neobětoval ani staré boty, za nějaký ten rok co již na tomto světě jsem se se pomoci od státu nedočkal ani jednou, kdykoliv jsem cokoliv potřeboval, byli mi jen hozeny klacky pod nohy, každý den, měsíc a rok hazím do chřátu státu nemalé finance, které bych mohl jinak investovat do své rodiny. Od státu již dnes nečekám jiný přístup než snahu o to vše vzít a zničit - stát nikdy nepomohl mě - nemůže tedy očekávat že já bych mu pomohl.

Ve válce bych ochoten padnout rozhodně nebyl - nebojují totiž lidé pro lidi - ale lidé pro vládu, které se válka většinou ani nedotkne.

V zemích kde je válka - kolik rozumných lidí na obouch stranách bojovat chce? Nikdo? tak proč tam ty války jsou - politická problematika.


doplněno 02.05.16 12:19:

k tomu že se v ČR krade .. já se nedivím - lidé nemají peníze, to málo co mají musí v rámci údajné "solidarity" věnovat státu, ty peníze se potom neinvestují do těch kteří nemají - ale neznámo kam na druhou stranu planety ( pokud je teda někdo nerozkrade, i o tomto mám jisté pochybnosti ). Kdo šetří má za tři - kdo krade má za deset. Nutno podotknout, že blbci jsou v celém světě, nezáleží na národnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.05.16 12:34
avatar

Nevím proč pan"jezevec v této zemi zůstává,byť vždy na chvilku,když je tady vše tak jiné,než u něj v Německu.Mohl by jsem mu uvést dost příkladů,kdy jsem byl z chování a jednání německých ,nejen policistů nemile překvapen.Taky nelezu na německé weby a nekritizuji je.A,že by se toho dalo v posledním roce kritizovat dost.Asi mu nevadí,že musí policie přehlížet nestandardní chování německých hostů paní Merkelové.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezevec*
Datum: 02.05.16 13:13

S německými úřady a státními zaměstnanci jsem řešil v životě už spoustu věcí. Rozdíl v jejich chování oproti těm českým, je ten, že se snaží věc vyřešit. Snaží se pracovat tak, aby se lidem žilo lépe. Byl jsem svědkem otevírání nového obchvatu jednoho bavorského města. Jeden dělník zastavil dopravu, druhý dal na stranu zátarasy a za dvacet vteřin se jelo po nové silnici. V Cesku jsem byl svědkem zahájení opravy mostu. Dvacet papalášů placených danovými poplatníky, raut pro novináře za minimálně 100 tisíc korun, ozvučení, plácání po ramenou, deset kurwiček držících pásku, slavnostní stříhání. Suma sumárum čtvr milionu v pr**** a to se ještě nekoplo do země.

Datum: 02.05.16 18:17
avatar

A můžete mi říct, proč tu tedy pobýváte, když je to tady tak strašný? Proč dávno nežijete ve vaší zemi zaslíbené (D), odkud již dnes utíkají lidé, kteří mají kořeny v Česku, ale celý život prožili v Německu. Znám několik případů, že rychle jako důchodci odjíždí do Česka, protože se tam v mnohých oblastech již nedá žít, díky jedné evropské hrobnici a americké posluhovačce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.05.16 18:56
avatar

V první řadě jsou to profíci. Což znamená, že to dělají za peníze. Ta přísaha? Jak jinak si chcete někoho zavázat, než slibem? Co jiného, než slib-přísahu můžete z člověka dostat dopředu? Až půjde do tuhého, čeho by se měl bát jiného, než svého vlastního slibu? On totiž slib kamarádům ve zbrani je víc než peníze, stát, politici.

A všichni, co tu tvrdíte, že by vám stát nestál za to bojovat, tak si myslím, že kdyby šlo do tuhého, tak by jste to svoje místečko kde bydlíte, šli hájit se zbraní v ruce, bez ohledu na to, jakou vládu, ministry, poslance nebo prezidenta jste měli předtím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.05.16 23:18

Přísahal jsem ještě za komoušů. Platí to?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentak
Datum: 03.05.16 14:02

Já myslím že ne. Přísahali jsme jiné vládě, jinému režimu. Já se zavázán nynějšímu režimu necítím. Nemám ani za co.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.05.16 23:49
avatar

Myslím, že "padnout" se chodí za peníze, nebo v hloupé touze po dobrodružství, ale přitom nikdo nevěří, že se mu to stane, jinak by tam určitě nešel, ani kvůli své vlasti. Dále, grázlové, zloději i ignoranti jsou v každém státě. Jen v politice bychom si měli udělat pořádek, ale taky nejsme jediní.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: m123
Datum: 03.05.16 00:12

Můj osobní názor je ten, že hodně těch chlapů to dělá jen pro peníze a kvůli jisté práci. Měla jsem kdysi kamaráda, který byl ve válce v Jugoslávii. Když jsem se ho tenkrát ptala PROČ, tak mi řekl, že potřebuje koupit byt a jen takto si na něj vydělá co nejdřív.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.16 16:38

Já vím. Ale takto mohu přísahat dokola, pořád někomu. Tím vlastně smysl přísahy zmizel

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.16 18:16
avatar

Však taky jo. Když je to povinnost a jinak se tam nedostanete?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.16 08:38
avatar

- a za Ameriku, nebo kde to žijete, byste padl?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.