Sebevražda

Od: Datum: 30.04.16 09:18 odpovědí: 16 změna: 30.04.16 13:58
Dobrý den, četl jsem tady o te sebevraždě, bezbolestný jed a podobně . Byl sem tedy hodne šokován s odpovědí, ale víte, no udělat někomu jen tak dluh třeba se 10 Kč přes milión, tak se tomu dotyčnému vubec nedivim,jestli to tak nejak měl nebo neměl , ale Můj případ je prosim takový a už dlouho o sebevraždě přemýšlím, .Táhne se to 5 let , už mi bude 53 , posledni 2roky nejsem už ani zaměstnán jen brigády a je mi s toho na nic.Podnajem stíhám platit jen těžce, pac mam i ID 1 stupně, s belesti zad po úrazu , znam některých co mají 2-3 stupeň a jsou na tom daleko lépe, ještě lezou i na skaly a hory.Jako resil jsem to tzv.INSOLVENCI , ale tam mi vyslo platit pres 10000 měsícně tak to ins.spravse podal žádost o zruseni, soud vyhověl a bylo to ukončeno "konkurzem NEPATRNYM".Ted žádam o radu, co to znamena ten konkurz nepatrny a jestli mi ted kdyz se zamestam ofic.budou moci zase stahovat mi penize , okrádat mě do konce zivota, prostě opravdu si nevim rady a s pravniky se mi to nechce řešit , ze strachu, že mi to ještě zhorší."Nezaplatis mně, zaplatíš tam a daleko vice"tak to vidim ja.Nemam opravu nikoho , s kym bych se mohl o teto veci bavit a řešit ..Můžete mi prosim pomoci? Moc bych byl vděčen. ..
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.04.16 10:15

Rozdíl mezi klasickým a nepatrným konkurzem je,bohužel,jen v tom,že nepatrný k.je zbaven zdlouhavého projednávání na všech možných instancí atd.Pokud je účast věřitelů menší než 50 např.Bohužel pro vás,platnost nepatrného konkurzu a jeho dopad na vás je stejný jako u klasického konkurzu.Potom tedy budete muset svým závazkům dostát a platit.Píšete o tom,že vás budou ,okrádat do konce života, - pokud víte,že dluhy jste nezpůsobil vy sám - musíte absolvovat další kroky,tak,aby spravedlnosti bylo učiněno zadost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 30.04.16 11:37

Chodí se i právník, paní jménem Ivzez. Pokud nejde váš dotaz, bude se s anžit vám poradit, ale děláte zásadní chybu. Měl byste se poradit o vaší věci s právníkem, který si vše prostuduje. Nicméně nepatrný konkurz je zjednodušené řízení, výhodnější i pro vás, díky menší administrativní zátěži s konkurzem spojené. Jinak povinnost uhradit dluh zůstává.

Mám ale pocit, že vás nikdo neokrádá - vy jste udělal dluh, takže někomu dlužíte a bohužel i s úroky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: leon®
Datum: 30.04.16 12:02
Ja jsem dluh neudělal, udelali vlastně dopomohli mi ktomu pravnici advokati pres skorumpovane exekutory jako je Peške, Luhan Volfova a spol.A vy mmi tady napisete udelal ste dluh ta splacejte i s úroky. ..Ja vím ze stoho dle se uz nevyhrabu , a hlavne delam chybu , ze o tom pisu sem.Ponivaz tech nevinných, co takhle dopadli bylo hodne moc a vy to moc dobre vite , a zrovna jste priznali to zlo co tady vladne ve state, ze ste pro to zlo.To mi byl cert dluzen sem neco psát ...A vite co je nejlepší řešení? Prevtelit se prevlict kabát a jit do neznáma a zacit zivot novy
Od: hk
Datum: 30.04.16 12:14

Víte, pokud někdo nikde nedluží, pak není žádná exekuce. Říkejte tomu jak chcete, ale panna Marie nemohla být pannou, když porodila Ježíše.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.16 12:14

no, nepatrný konkurz je vlastně průšvih. To Vám nic neřeší. Jestli jste měl vypočítanou splátku 10.000 Kč, tak potom Váš dluh byl 1.800.000,- Kč. Píšete, že tam bylo neúměrné nyvýšení ze strany věřitelů a exekutorů. Toto jste měl v rámci přezkumného jednání možnost popúřít a tak svůj celkový dluh snížit. Teď už bohužel se s tím nejspíš nedá nic dělat. Ano, lidé jako Vy přecházejí do šedé ekonomiky - práce načerno apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.16 12:05
avatar

Leone, nezlobte se ale vy se jen litujete a ani si nepřiznáte, že dělat dluhy vás nikdo nenutil, závidíte lidem s ID. http://www.epravo.cz/top/clan…dluznika-konkursem-53159.html -co je nepatrný konkurz.

Sebevražda? Já bych s tím počkala a řešila problémy. Zkuste si zažádat o přehodnocení ID, stěžujte si na exekutory, právníky (nechápu jak vám udělali dluh, když jste je vy sám (nedlužník) nepotřeboval. Obraťe se třeba i na Ústavní soud, nevzdávej te boj a už vůbec ne tak, že spácháte sebevraždu.


doplněno 30.04.16 12:18:

Leone, nejlépe vám odpoví Sebod a Ivzez, zkuste se víc vypovídat vnitřní poštou.


doplněno 30.04.16 12:34:

Sebod a Ivzez jsou dvě velmi dobré rádkyně této poradny, rozumí problematice, mají zkušenost a jistě vám ochotně poradí pokud budou vědět vícc, než jste doposud napsal. Oslovte je vnitřní poštou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: leon®
Datum: 30.04.16 12:21
Mila lidus "zavidite lidem s ID" Ja zavidim lidem kteří umi krást a jeste sostanou dotace od statu i od unieJa se vubec nelituji normalne si sam sobě i nafackuju.
doplněno 30.04.16 12:26: Co je prosim "Sebod aIvzez"?
Od: hk
Datum: 30.04.16 12:37

Víte, já vám hned v druhé odpovědi v 11:37 hodin napíšu, kdo je Ivzez a vy nejste schopen si to ani přečít ve 12:21 hodin. Mám pocit, že veškeré své potíže jste si zavinil sám a nikdo se proti vám nespiknul...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.16 12:42

hk. Já osobně si velice Ivzez vážím. Její odpovědi jsou vždy perfektní. Ale že by byla právník? No, jak myslíte... Víte v mém oboru si občas někteří jedinci neprávem nějaký titul přivlastňují. Domnívají se, že tím získají větší prestiž. Není tomu tak a naopak je to velice, velice nečestné. Takže neubližujte takto Ivzez. Ona to nepotřebuje. I když není "právník" tak je opravdu velmi vzdělaná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 30.04.16 12:50

Vycházím z toho, co o sobě kdysi napsala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.16 13:53
avatar

Nenapsala jsem o sobě, že jsem právník.

Nejsem.

Jen se (nejen) o právo spoustu let zajímám...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 30.04.16 13:57

Psala jste v minulosti něco ve smyslu ...moje právní praxe... Zřejmě jsem vás špatně pochopil.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: leon®
Datum: 30.04.16 13:11
Na začátku jsem opravdu nepochopil co je Ivzez, a nejak jsem se nemohl zorientovat na tomto serveru. No víte, že mate pravdu, sam jsem si proplemy nadělal tim ze jeem ne komunikoval.Ale ja toho všeho snesl vždycky jen málo, rychle mne unaví psychycka prace jako je psani , čtení a t d , a jak jsem se zmiňoval na začátku, ze mam ID 1 st.tak ted po 50 jeste i fizicky.Probouzim se rano jeste vic unaveny jako vecer pred spanim.Kdyby me to postihlo tak 8 lel zpět, to bych ještě do toho boje sel,ale ted uz je to otazka ..čim dál to bude horší a když uz nebudu mit ani na prasky na bolest a na ulici, stejne bude konec,takze skoda namahy..
Datum: 30.04.16 13:19
avatar

Leone, sice nemám dluhy ale mám ID, RS a jsem na inv. vozíku. Není to žádná výhra ale proč žít, je stále. Je to jen a jen ve vás, nevzdávejte to, život vám ještě může přinést něco nového, lepšího. Vím, že se náš stát nestará až tak moc ale i tak si myslím, že toho co se snaží na hubu padnout nenechá. Přestaňte se ohlížet co bylo, myslete na to co příjde, řešit se dá vše.

Už jse napsal třeba Sebod do vnitřní pošty? Zde to začíná, něco chtít udělat a ne si koupit dva metry špagátu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 30.04.16 13:37

Každý má jiný vztah k životu. Já bych nic nezavrhoval.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: leon®
Datum: 30.04.16 13:58
Sebod mi jen potvrdila to co jsem si myslel , že nejspis se s tím už nedá nic dělat. A to je presne to co jsem zrovna slyšet nechtěl ,melo se to řešit s věřiteli hned a popřít , ale ja marodil , ins.správce moji neschopenku ignoroval, ale to je chyba moje,že sem se nestaral samozřejme.
Tak byt na vozíčku to opravdu není jednoduchý život,urcite závidět není co.Dekuji Vam za povzbuzení milá lidus , preji jen to nejlepší v živote a hezky vykend.
doplněno 30.04.16 14:01: Nenapsal jsem ještě do pošty nikomu.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.