Poskoky od země

Od: Datum: 30.04.16 09:20 odpovědí: 22 změna: 03.05.16 21:45

Včera jsem koukla ne 13 komnatu pana Semelky,,,,,a on po mrtvici dokázal poskočit na jedné i druhé noze.Což jsem zkoušela ,,ale mi to vůbec nejde.Nepovyskočím vůbec.

myslím tím lidé ve vyšším věku ,mladí to zvládnou,,Nedokázala bych skákat přes švihadlo,Ale jinak jsou funkční,,sice ne jako zamlada ,,,,také to máte \,\,?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: babusa
Datum: 30.04.16 09:58

Taky jsem včera koukala na pana Semelku,tak jsem si to vyzkoušela,zatím skáču v pohodě na jedné i druhé noze.Ani švihadlo mi nedělá problém,i když už na něm raději neskáču,je mi 69 let,tak to už neriskuju.Pěkný sluníčkový den všem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.16 10:22

Pan Semelka by možná neudělal zase takové cviky,které uděláte vy...nelze brát všechno takhle doslova...Přes švihadlo neskákejte,když vám to nedělá dobře,dělejte cvičení např.pilates=protahovací.Přes švihadlo neskáču ani neběhám tratě,nedělá mi to dobře-mám pocit,že se mi zpřehází orgány v břiše.,to jsem mladá ...a takových lidí znám...vždycky cvičte tak,abyste necítila bolest,velkou námahu a jen a jen radost z cvičení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.16 10:33

Ale já si ani nepovyskočím,,což se mi zdá nenormální,,přitom lozím po žebři a pod.Tak nevím-co to může být ,no hlavně že mohu utíkat a chodit rychle..asi mám slabá kolena..Je to sranda stárnout..

Datum: 30.04.16 18:50
avatar

Zavináč, tak děkuji. Už strašně let mne ani nenapadlo skákat na jedné noze, neměla jsem důvod. Ale na popud Tvé otázky jsem to zkusila a musím říci, že to je dost dobré cvičení. Ne že bych skákala jako laňka, ale dokázala jsem tady skákat skoro pět minut, s jednou přestávkou :-D. Ono to je kupodivu docela náročné. Ale cítila jsem, jak se mi rozproudila krev v nohách a to já potřebuji. Děkuji Ti za návod. Ode dneška dělám každý den, jakmile si vzpomenu. Zkus udělat dva skoky na jedné a dva na druhé a poskakuj kupředu. Já skákala z pokoje do kuchyně a zpátky. Ale také mi to hned nešlo. Sice jsem se od země odlepila, ale ztěžka. A za chvilku už to šlo lépe. Pořad jsem neviděla, tak nevím proč skákal pan Semelka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.16 21:37

suzy,,protože on byl po mrtvici a nemohl chodit,,,,,,ale já se vůbec neodlepím od země,,no to je děsné poznání,,Neskákala jsem ix let a ani mne nenap

adlo,že to nepůjde.Tak si myslím,že to chce vodu

Datum: 30.04.16 22:27
avatar

No vodu, to teda nevím. :) Já mám ráda červené vínko a každý den mám k obědu a k večeři. Jinak bych se nenajedla...


doplněno 01.05.16 17:44:

*smich* aha, no vidíš, já o vzala jinak. Ale červené dobré víno je zdravé...Je to lék! Ale přemlouvat Tě nebudu. Když nechutná, tak nechutná...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.16 23:14

suzy,,,,ne já myslela na nohy ..jako moře ,,já jsem odporný abstinent,,proto možná jsem doskákala,

Datum: 01.05.16 18:00

suzy já nepiji,jelikož mám vysoký tlak 20 let,vím že se říká že je to zdravé ,ale nějak mi to nejde..Někdy si cucnu valečného konaku ale tak do náprstku..Ale neříkám,že jsem si také nenapila vína,,ano napila,ale mi to ani nechutná.Motala bych se ještě 2 dny.

Dala jsem si nealkoholické pivo,,měla jsem chuť a já jsem byla z toho nějaká divná..

Datum: 30.04.16 22:38
avatar

Já myslím,že to chce trenink a vlohy.Jsem mladší ročník a i když jsem 5-6krát týdně ,vždy po 1-2hod.cvičila(aerobic,walking,trx,běh,kolo,plavání)tak moje trenérka vždy skákala líp.Je prostě ten skákací typje straší o 15let a hopká jak králík a já jsem pořád pozadu.Takže někomu to jde a někomu zas něco jiného.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.16 23:16

já jsem byla jako kamzík,,,ale teď najednou ten Semelka a já jsem domlela...Mne u toho bolí od pasu dolů..tak nevím,,asi páteř.


doplněno 01.05.16 10:15:

Dneska se mi to podařilo ale málo ,,ale díky za to.ale jen trošku,,

Od: coco
Datum: 01.05.16 09:01

Tleskam poskakujicim postavam s hmotnosti nad 80kg - tam je to obdivuhodny vykon, jinak pro neobezni bez invalidity by to nemel byt problem ani v duchodovem veku. Drzim palce ! *slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.05.16 17:52
avatar

Coco, máte pravdu. Také mne to napadlo. Já mám jednu známou, je hodně při těle a o patnáct let mladší. Ta by nevyskočila ani s pistolí u spánku. Ono to asi také bude i to té váze. Ale teď jsem si vzpomněla na našeho herce pana Libíčka. Už je mrtvý. Ale ten, ač byl opravdu obézní, dokázal ze země vyskočit na židli. Vzpomínáte na to? Ten člověk byl neuvěřitelně mrštný...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.05.16 18:49
avatar

suzymon-znám to!už jako dítě jsem nechápala jak tu židli přeskočil.Já bych to nedala!snožmo a přes židli...asi bych si rozbila čumák,asi 100%*smich*byl to frajer.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.05.16 18:02

Si myslím,že jaký má tělesný základ ,pevné kosti a zdravou páteř.

Od: uska®
Datum: 01.05.16 20:00

Zavináč - netrapte se ihned poskoky. Natrénujte napřed stoj na špičkách, pak na patách a dřepy nebo alespoň podřepy. Až tohle zvládnete, pak si poškočíte. Ty podřepy postupně dělejte rychleji a rychleji a k poskoku je to jen kousíček.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.05.16 11:54

uska,,,,,,já na špičkách a patách jsem dobrá,ale dřepy mi moc nejdou.To mám ztuhlá kolena a pak se nepostavím -jedině s pomocí ,,nebo si sednu na bok a nějak se vydrápu,,ale někdy to jde. zajímavé..asi potřbuji snad kolagen

Datum: 02.05.16 11:57
avatar

Pokud se člověk nehýbá, tak to tak dopadá... pohyb je pro člověka moc důležitý. A ve vyšším věku ještě více.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.05.16 12:45

Částečně už to tady někdo řekl, spíše než skákání, které může být i pro zdravou páteř poměrně nebezpečné, zvláště ve vyšším věku, je lepší jakékoliv protahovací cvičení.

"Mladí to zvládnou..." *nevi*Zrovna včera jsem to řešil s jedním dvacetiletým klukem, který se snažil likvidovat pampelišky. Vše dělal ve stoje a ohnutý, v podstatě za pár let páteř takto zničí. Dřep, či přesněji řečeno sed na bobku nedokázal udělat, krátké necvičené šlachy, svaly, neudrží rovnováhu.

Plno cviků se dnes dělá švihem, sklapovačky, dřepy. V té nejdůležitější poloze dole v dřepu se tělo ani neocitne, což je špatně.

Plno cviků na záda, tzv měkké cviky, vypadá tak, že se člověk v podstatě nehýbe, jen napíná svaly. Některé takové cviky se dají naučit provokačníma manévrama, například při výdechu si položím ruku na břicho a zakašlu. Cítím který sval se v břiše pohne a snažím se jej chvíli podržet. Ze začátku 2 - 3 vteřiny a postupně přidávám.

Tyto tzv. měkké cviky pomáhají udržet tělo v kondici i když má třeba někdo totálně zničenou páteř, jelikož při nich nedochází k pohybu páteře, ale jsou důležité právě proto aby se procvičilo svalstvo. Pokud se přestaneme hýbat skoro úplně, začnou přicházet další bolesti a potíže způsobené ochabováním svalstva.

Trošku problém je v tom, že to kolikrát nechápou ani lékaři*bzum*. Celkem nedávno jsem byl na psychotestech, a strašně se tam divili když jsem jim oznámil, že kvůli páteři nesmím sedět. Odpověď byla to hodinu vydržíte*zed*. Trval jsem na svém, a oni že to nejde. Pochopitelně to šlo, část jsem odstál, část jsem odklečel.
Stejné je to u fizioterapeutů. Celkem jednoduché je to při jednom postížení páteře, dobře se podle úlevové polohy hladá příslušné cvičení. Pokud je postižení více, pak už dochází ke vzájemným kontraindikacím cviků a moc toho nezbývá.

Moje babička v 80 letech položila dlaně ve stoje s nepokrčenými koleny na zem, mně zůstanou dnes ve výšce kolen*hi*.

Takže za mně...nemusím dělat co vidím u jiného v domění, že budu dobrej, že si prospěji. Každé tělo je jiné, každé prošlo za život jinou zátěží. Snažím se hledat to co mně prospěje a zároveň na jiném místě neublíží..;).

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 02.05.16 13:57
avatar

Zpočátku mne tento dotaz připadal spíš roztomilý a úsměvný, představila jsem si bábinky z celé republiky, jak vstávají od svých compů a poskakují. Jenže pak jsem si to chtěla taky vyzkoušet a ono nic...Nejspíš tu mám nějak zvýšenou gravitaci *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.05.16 16:52

,,Ne že by mne to potěšilo,ale nejsem v tom sama,,,

Datum: 03.05.16 00:48
avatar

Řekla bych, že na skákání musí mít negativní vliv ochablé svaly a nepružná páteř. Spíš ty svaly. Nejsem obézní, skákat můžu, ale zase to neudýchám. Na švihadle jsem tragéd, což jsem zjistila, když jsem chtěla učit malou vnučku skákat přes tu záludnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.16 21:45

Blešíku,;) spíše skákání má zejména negativní vliv ploltýnky, a dále klouby kosti a ostatní části těla co trpí nárazem. Lidé co narozdíl od nás skákat umějí při dopadu jdou třeba mírně do kolen a následky skoku utlumí. My co to neumíme, si tím jen huntujeme celé tělo, hlavně páteř*hi*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.