Nemám pro co žít

Od: Datum: 29.04.16 16:48 odpovědí: 26 změna: 01.05.16 15:30

Zdravím všechny, ani tak nežádám o radu, spíš se potřebuji vypovídat a nemám komu a snad i doufám, že se ozve někdo kdo na tom byl někdy v životě podobně. Je mi 25 a život mě prostě nebaví. Jsem už pět let sama, bez přítele. Mám jen jednu kamarádku, jinak se s nikým mimo práci nestýkám. Rodinu funkční také nemám, nikdo se s nikým nebaví. Mám sestru, která je pro mě cizí. Zkráceně - nemám přátele, lásku, funkční vztahy v rodině, nemám pro co žít. Jsem zdravá, mám práci, mám kde bydlet, ale nic mě netěší. Mezi lidi moc nechodím, protože nemám s kým a do klubů mě chodit ani nebaví. Tak nějak mám pocit, že se to nikdy nezmění a já zůstanu sama celý život. Neumím s lidmi komunikovat a i se dá říct, že se jich straním. Brala jsem rok antidepresiva, ale teď mi přijde, že bych je potřebovala zas :( Nejhorší jsou víkendy, kdy jsem doma a nic nedělám a říkám si, že ostatní jsou s kamarády nebo rodinami. :( Nějaké koníčky mám, ale z těchto stavů mi nepomáhají.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.04.16 17:00

Svůj život musíte změnit sama. Je to Váš život, Vy si zodpovídáte za něj, jaký bude. Nyní to je hledání, pokus, omyl, pokus...ale jednou to vyjde.

Krásný princ na koni nepřijede, Vy se musíte snažit. Jste v kruhu. Chtěla byste přátele, přítele, rodinu, ale se bojíte, neumíte komunikovat, straníte se.

Chcete někam patřit.

Tak pro to musíte něco udělat. Nejlepší je sport. Podívejte se v okolí svého bydliště, co kde se pořádá a přihlašte se. Nejlepší, co pro sebe můžete udělat, je zdravě se pohybovat. Vždyť i naši předkové měli přísloví - ve zdravém těle, zdravý duch.

Vyčleňujete sama a potom naříkáte, že jste sama. Ale není to jenom Váš problém. Je to problém mnoha mladých lidí. Hodně se telefonuje, hraje na PC hry a potom když má fugovat komunikace, diskuze na živo, tak se to vlastně nikdo nenaučil. Je to nepřekonatelná věc mnoha lidí z Vaší generace.

Od: lasice
Datum: 29.04.16 17:12

díky za reakci, máte pravdu, že chci někam patřit, ale zároveň se vyčleňuju sama. Sportovat jsem chodila i chodím (brusle), ale hlavně cvičím doma. Chodila jsem jeden čas i na keramiku, ale neuměla jsem se začlenit do kolektivu a cítila jsem se tam nepříjemně = přestala jsem tam chodit, i když mě to bavilo.

Datum: 29.04.16 17:18

Hledejte dál, jednou se dostanete do kolektivu, kde se budete cíti dobře a i lidé budou příjemní. Nemá cenu hned házet flintu do žita.

Od: pb®
Datum: 29.04.16 17:49
No tak? Na cyklostezce tam je lidí a samí mladí chlapi, alespoň tedy na té, co chodím já. Stačí vyjet, trochu se usmívat a nebát se konverzace. Já jsem se tuhle zeptala mladíka na značku skládacího kola a po pár větách už jsem měla pozvání na pivo, což jsem jako matka od rodiny musela odmítnout. Tak si vemte přiléhavý sportovní obleček, jeďte se projet, v hospůdce se stavte na pití a to by bylo, abyste na někoho během léta nenarazila.
Datum: 29.04.16 17:20
Jedna z možností je zkusit psychoterapii. Na pojišťovnu je zadarmo. Mám dobrou zkušenost.
Datum: 29.04.16 17:21

Lasice, rodina, to jste i vy. Ne oni, ne máma s tátou, sestra. Ale i vy tvoříte tuhle rodinu. I vy se podílíte na tom, jak rodina funguje. Nemůžete naříkat a nic pro zlepšení neudělat. Tak to opravdu nejde. *hej*Nikdo nemůže pomoci tomu, kdo nechce. A vy nechcete!

Datum: 29.04.16 18:42

Budete se divit, ale právě já jediná se snažím tu rodinu držet pohromadě - já jediná se snažím bavit s lidmi z tátovi i matčiny strany, ptž oni spolu nekomunikují. Ale strašně mě to mrzí. Se sestrou jsem se snažila navázat kontakt, ale ona očividně nemá zájem.

Od: wamp®
Datum: 29.04.16 18:46

Pořiď si vlastní rodinu.Věk na to máš.

Datum: 29.04.16 18:35

Lasice,vezmi to naopak.Budeš starší,bez financí,bez práce,bez rodiny,nemocná a sama.Nemyslíš si,že tot by bylo takříkajíc na mašli?...

To asi ano,že?

Ty jsi mladá,zdravá,zaměstnaná,tudíž nemáš hlad,nemáš ani pocit nebezpečí.

To je podstatný rozdíl...

Ty musíš zatnout zuby a chtít sama něco změnit !Je to pouze ve tvé hlavě.Zkus si představit,že máš před sebou cirka měsíc života.A zkus ho naplnit vším,co si přeješ.Myslíš si,že je to demagogie?

Nene,udělej to...Snaž se ze všech svých sil učinit takové kroky,které by přispěly ke tvému štěstí.A to právě v termínu toho měsíce.

Je Máj,lásky čas...Atd.,Atd.

Tady ti nikdo více nepomůže,Jsi na forhendu.Jenom ty jsi zodpovědná za to,jaký život budeš mít...

Jak si kdo ustele,tak si lehne.Když budeš sedět stále doma a sama,tak si tu mašli připravuj...

Pochopila?

Datum: 29.04.16 18:48

Ano já vím, že když budu sedět doma, tak se nic nezmění. Jen se mezi lidmi cítím nesvá, ptž nejsem zvyklá s nimi mluvit.

Datum: 29.04.16 19:02

Nejsi zvyklá...To jste skoro všichni.Porevoluční děti.Tak se to musíš naučit,začít chodit mezi lidi,začít komunikovat a ne sedět permanentně na facebooku a psát nesmysly o tom,co kdo vařil a kdo si koupil hezčí kabelku...

doplněno 29.04.16 19:22:

Já opravdu žádný problém nemám.Promiň mi tu poznámku.Ale vzhledem k tomu,že na facebooku sedí cca 80% mladých,tak jsem si myslela,že tam sedíš také.

Datum: 29.04.16 19:15

Asi máte nějaký problém. Já na fejsbuku opravdu nesedím a nic nefotím. Tohle jde úplně mimo mě.

Od: janm
Datum: 29.04.16 19:21

Takových jako Vy je víc lidí, nejen žen ale i mužů, problém je v tom že žijí vedle sebe a nemají se jak seznámit, byť jen na společné zájmy kamarádství apod., ale i na vážný vztah. Vidím to teď na svém známém má spoustu kamarádů ale jinak je v podstatě "sám" nikoho k sobě" na vážnější vztah nemůže najít, čili nevěšte hlavu takových lidí je dnes dost...:)

Od: jentak
Datum: 29.04.16 19:32
Ahoj.kdyz budes chtit,muzem si jen tak ze zivota vymenit par slov.M.
Datum: 29.04.16 19:35

Lasice a Jentak, doporučuji vám oběma, ať se zaregistrujete a první soukromý kontakt a zprávičky si tady přepošlete pouze mezi sebou vnitřní poštou, která je použitelná jenom pro registrované.

Od: pt®
Datum: 29.04.16 20:46

Lasice, já vím, mladému člověku, když je sám, tak je smutno. Ono přes zimu jsou povětšinou lidé zavřeni doma, ale už se oteplí, tak někam si vyjít, kde je víc lidí. A co máte za koníčky? Nebo se přihlásit na taneční pro dospělé, nebo nějaký zájezd pro nezadané, nebo začít chodit na jazyky , na kurs PC, nebo se přihlásit do zpívání. Pohledejte na internetu, určitě se nějaká aktivita najde...

Datum: 30.04.16 13:01

nějaké skupinové aktivity už jsem absolvovala (keramika, pilates, bosu), ale nikdy jsem se tam s nikým neseznámila. ráda cvičím, čtu, chodím na hokej, na dostihy, jezdím i na výlety, bohužel sama.. kamarádka moc akční není, chodila by spíš jen do hospody..

Datum: 29.04.16 22:34

Jsem na tom stejně a popravdě k naši situaci toho nejde moc říct. Taky mám problémy s komunikací a lepí se tak na mě obrovský problém seznamit se. Taky jsem sám a přátel taktéž nemám moc. Popravdě já osobně si třeba myslím, že i kdybych si našel partnerku, tak sice budu rád a o něco veselejší, ale stejně mě to nenaplní a i tak bych strádal. Už mě prostě nebaví žít a vesměs s tím nenadělám nic. Znám to, je to jako bloudit tmou, kde marně hledáš vypínač...je však důležité vědět jestli ten vypínač pro nás vůbec existuje *smich* . Ne, nechci strašit, ale přeju ať svůj vypínač brzo najdeš, třeba ti ke štěstí chybí jen partner, nebo něco o čem ještě nevíš. Jak jsem řekl, takovéhle životní situace jsou složité a nikdo nám nemůže pomoct mávnutím kouzelné hůlky, bohužel, možná bohudík je to jen na nás. Každopádně už nevím co bych řekl, snad jen pokud jde o nějakou psychickou poruchu a máš nutkání se například sebepoškozovat, tak je to vážné a vyhledal bych doktora...

Datum: 30.04.16 13:09

chybí mi partner, láska, obecně vztahy jsem hodně citový člověk, který potřebuje, aby ho měl někdo rád. Teď jsem jen pořád sama, z práce domů a naopak, občas někam zajdu, ale nic, co by mi změnilo život se neděje. No, snad to jednou skončí, občas mám záchvatové depresivní stavy kdy se mám opravdu chuť něčím praštit.. ale ty na tom budeš asi líp?

Datum: 30.04.16 16:29

u psychiky nikdy nejde říct, kdo je na tom hůř nebo líp... mám kámoše, kterému se zabil otec a špatně to zvládal a pořád chlastal a měl deprese, které se mu přihodili strašnou životní událostí. Já měl zase chronické deprese, kdy mi bylo opravdu zle jen tak z ničeho nic a ze zoufalstvím jsem například popsal celý list papíru slovem - smrt *nevi**bzum* taky jsem si zažil svoje. Ovšem když to tomu kámošovi řeknu tak se mi jen vysměje a řekne mi že mám život jako z pohádky a závidí mi ho. Jenže já mu zase závidím třeba právě ženy, která já nikdy neměl ... on měl nemocný život, já nemocnou hlavu ...navíc se to minulý rok potvrdilo protože jsem skončil dokonce i v blázinci, ale ne kvůli depresím, ale kvůli psychóze, což je trochu jiná sorta psychických chorob...takže psychické problémy mám skutečně v sobě zakotvené. Těžko říct jak je to u tebe a vůbec když ti chybí jen partner. Jestli s partnerem vymizí i smutek, tak nejspíš nejsi psychicky nemocná...aspoň tak já vnímám nemocnou psychiku, že nevymizí jen tak po něčem co si přejeme. Jak jsem řekl, i já bych byl šťastnější s přítelkyní, ale myslím si, nebo věřím tomu, že to není jediná věc co by mi pomohla. Nevím, nejsem doktor, ale jestli máš chutě si někdy ublížit a máš deprese tak můžeš být nemocná... welcome in our world sister *sok**hej**frajer*

Od: nikc®
Datum: 01.05.16 15:30

Já si myslím a je to můj názor a zkušenost, že toho zdravého potenc. partnera odradí někdo nemocný. Pozná to a vycítí, že ten druhý není úplně v pořádku a vezme zpátečku. Ale výjimka potvrzuje pravidlo. Ještě bych chtěla napsat tazatelce, že není špatné mít kamarádku alespoň do té hospody. Co kdyby zkusila navrhnout té kamarádce nějaký výlet do přírody, na zámek, koncert? Snad ta kamarádka není jenom doma, když je venku tak hezky... Pokud odmítne, tak bude jiná a ta do hospody zůstane. I v té práci se můžete pokusit najít někoho, kdo je taky sám a někam by si s Vámi vyšel. Nemusí to být rande, ale na výlet nebo někam si vyjít s někým sympatickým. Zdravím!

Datum: 30.04.16 10:32

5 let bez chlapa je moc...jste uzavřená do svého světa=do práce,z práce,doma...to je pekelná kombinace.Co nejdřív se přihlašte na venkovní aktivity - třeba Klub čes.turistů,nemusíte moc komunikovat,ale potřebujete na vzduch! Je těžké se,otevřít, - ale musíte vědomě oslovit lidi kolem sebe,třeba s banalitou..není to tak těžké,jak to vypadá-mluvte s lidmi kolem sebe,třeba s lidmi ve výtahu u vás v domě..dobrý den,bydlíme v 1 domě a vlastně se neznáme-já jsem...bydlím...jak se máte? Tohle je potřeba natrénovat.Ráno až vstanete a podíváte se prvně do zrcadla - h n e d se na sebe usmějte--máte se přece ráda! Dopřejte si menší změny - třeba účes,barvu vlasů..novou rtěnku...choďte na pilates,jogu nebo orientální tance..v Praze je teď akce-řecké tance s Marthou a Tenou/zpěvačky/..na malém městě se jistě konají akce,s kámoškou jděte kam se dá.Zpočátku je těžké takhle oslovit lidi,ale párkrát a uvidíte,jak je to snadné...Nemá smysl brát antidepr. -vy potřebujete normální lidský kontakt,smích a radost ze života! To můžete mít jen tím,že spojíte tělesnou námahu a výkon /třeba jízda na kole s kámoškou/ze sportu,turistiky a komunikaci s lidmi./mějte radost z toho,že vám někdo odpoví a zeptá se příště vás - třeba jen jak se máte/Pak přijde i láska,to mi věřte.Mysl+tělo jedno jsou.

Datum: 30.04.16 13:05

no, tak nějak už si vedle sebe nedovedu chlapa představit když se se mnou chce nějaký seznámit, tak před ním utíkám.. divné. Budu se na sobě snažit zapracovat.. od září budu dálkově studovat, tak třeba se v té škole najde někdo, s kým by se dalo mluvit. Jsem moc uzavřená a působím tak asi namyšleně a nesympaticky.

Datum: 30.04.16 20:09

A máte koníčky, kde se setkáváte s dalšími lidmi? :) To je skvělá příležitost najít si přátele...třeba taneční, turistika, čtenářský klub, batikování...cokoliv, co by vás mohlo bavit.

doplněno 30.04.16 20:14:

Tak zpětně vidim, že tohle vám sem píše víc lidí...ale ještě jeden tip- slyšela jsem, že klasický párový tanec, kdy musíte být s druhým člověkem v těsné blízkosti, dokáže být takovou formou terapie- člověku se změnšuje jeho osobní prostor a má tak k druhým blíž. Tak možná to by vám mohlo pomoct. :)

Od: leon®
Datum: 30.04.16 22:26
Ahoj kdy se to tak vezme jsem na tom uplne stejne, respektyve byl jsem i za mlada. Komunikace problém,?to je neštěstí, jak se rika lina huba holi neštěstí. Dnes je mi přes pade a s ty nekomunikace jsem se dostal do dluhu, tkz jsem bez financi bez domova bez rodiny bez přátel, sam jako kul v plote. Deprese jsou samozřejmostí ale obejdu se bez prášků, zatím. ale uz se dostávám do stádia na prášky. V Strach mne 5krat za noc probudí, nevyspim se, přes den chodim jako živa mrtvola , s depresí vsechno boli celi člověk tak uzivam brufein 5 az 8 denne začínám mit bolesti žaludku, tak jen tak pro zajímavost, co obnáší lina huba a jaky ma dopad. Hezký večer preji , uz vlastně noc..
Od: nikc®
Datum: 30.04.16 23:19

Zkuste seznamku Štěstí. Určitě se vám ozve hodně kluků, když jste tak mladá. A hlavně to nevzdávejte po prvním neúspěchu. Minimálně pokecáte a něco se dozvíte. Zaplníte tím prázdné dny. To není špatné, ne? Nemusí to být hned láska, ale třeba jen příjemný pokec. Seznamovací zájezdy jsem taky zkoušela. Ale musíte vždy počítat s rizikem, že mezi ty lidi nezapadnete. Pokud vám dělalo problém zapadnout na tom keramickém kroužku, tak to bude něco podobného. Pro mě tady ty hromadné sezn. zájezdy taky moc nejsou. Navíc se může stát, že vaše spolubydlící si tam najde muže a skončí ve vaší posteli. A vy do toho přijdete. V lepším případě to bude obráceně:). Něco jinýho je jet tam s kamarádkou. S tou se líp domlouvá.

doplněno 30.04.16 23:30:

Lepší by byly zájezdy sportovní se cvičením. Tam není to seznamování tak násilný a seznámíte se taky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.