Přepis motorky

Od: Datum: 29.04.16 15:26 odpovědí: 9 změna: 02.05.16 11:31

Dobrý den prosím poradil by mi někdo chci prodat motorku jednomu zájemci , a co vše potřebuji kupní smlouvu jsem si stáhl ale nevím jakou plnou moc kterou asi budu potřebovat při prodeji? děkuji moc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.04.16 00:09

Žádnou plnou moc ! Až Ti motorku zaplatí, tak jděte oba na příslušný odbor dopravně správních činností Magistrátu a proveďte tam změnu zápisu vlastníka motocyklu v registru vozidel.Zatím se musí ještě jít na úřad příslušný dle trvalého pobytu prodávajícího, ale už je na cestě pozměňovací návrh zákona, aby se mohla změna v registru vozidel provést kdekoliv v ČR.

Datum: 30.04.16 10:40

Děkuji za odpověď ale oba u přepsání nebudem páč on je z daleka a já mu budu posílat přepsanej techničák tak nevim

Datum: 30.04.16 12:53

Jestli si chcete zavařit na problém tak dejte prodejci zdaleka Vaši plnou moc k přepisu- s Vámi nemá čas tam jít a vy myslíte že pak opět pojede zdaleka na Váš místně příslušný úřad? Určitě ne,nechá to tak jak to je!Pokud ji opravdu chce,Ať Vám zašle svou plnou moc a Vy dopředu udělejte evidenčku (pokud je na toto nutná-to nevím jak je to u moto!) pak ji sám s jehou ověřenou PM převeďte na něj a on pak v klídku pojede domů na své motorce. nebo ať pro ni přijede v pracovní dny a ihned ji společně převeďte!

Ale pokud chcete věřit úplně cizí osobě a zdaleka ,tak to udělejte jak uvažujete.Jen nezapoměňte na to že převést je Vaše povinnost a ne kupce,na Vašem místně příslušném úřadu a za nezaspání změny (nepřevedení) Vám bude hrozit postih až 50 000kč!Další-každý přestupek který spáchá a neude řešen na místě (zaznam automatickým zařízením) půjde za Vámi a Vy budete muste toto vyvracet KS že nejste majitel a pak zase viz výše -pokuta !

doplněno 30.04.16 16:31:

On nemůže nic to VY musíte Vy jste za převod zodpovědný,jak píšu nejlepší je oba dva!když tak max plná od kupoce a osobně si to převést a pak mu to vše dát!Ale je to jen Vaše věc udělaejta jak myslíte,jen abyste tu pak nepsal co s tím,chodí mi pokuty za rychlost,kupující nepřepsal!Projděte sekci -auto-moto je tam dostatek takových to dotazů !

Datum: 30.04.16 16:25

Díky ale on přepsaní může posla do poručeným dopisem. Ale asi máte pravdu asi to tak udělám dík

Od: asd1
Datum: 30.04.16 17:03

Jsi prodávající - ať buď přijede nebo ti pošle plnou moc k přepisu, na úřadě to přepíšeš a pošleš mu doklady. Potřebuješ evidenční kontrolu na jeho jméno a platné pov. ručení (to může být i na tebe). Plná moc musí mít ověřený podpis.

Předat doklady, dát mu plnou moc k přepisu a nechat ho odjet je chyba, pokud se na přepis vykašle tak to může být obtěžující problém, sankce až 50 tisíc...

Datum: 30.04.16 22:38

Ano tak to udělám děkuju

Datum: 02.05.16 10:48

Tak nakonec jsem zavolal na regist a tam mi řekla paní , pořebujete malej a velkej techničák zelenou kartu a plnou moc s ověřením podpisu a to je vše.Jinak všem díky za rady a ochotu.

Datum: 02.05.16 11:05

Pepino, až s tím co jste popsal, dojdete na úřad, tak zjistíte, že to vše je málo. Páč Vám chybí evidenční kontrola na jméno kupce, nesmí být starší jak 10 dní.

doplněno 02.05.16 15:31:

Papino, nepíšu nic o STK, ale o evidenční kontrole na jméno kupce. Musíte před tím, nežli kupec odjede s motorkou, udělat evidenčku. Jinak moto nepřepíšete a můžete mít 10 plných mocí..

Datum: 02.05.16 11:31

jako novou stk?

doplněno 02.05.16 11:37:

on si ji může ale udělat i kupec?

doplněno 02.05.16 13:26:

Jo je mi to jasný tak že musím mít komplet i stk tak to si polítám díky ještě jednou díky

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.