Poprvé noha v sádře a nejde mi vůbec chodit

Od: Datum: 28.04.16 21:07 odpovědí: 3 změna: 29.04.16 08:00
Ahoj, je mi 17 a od pondělí 25. 4. mám čerstvě natočenou sádru, už bych ji ráda sundala, ale počkám si celý květen :/. Zkouším chodit po třech, ale vůbec mi to nejde, mám na 2x zlomený kotník. Na prsty jsem si už několikrát stoupla, ale bojím se, aby sádra nepraskala hodně. Doktor mi říkal, že chodit mám nejdříve za 4 dny a za 8 dní budu-li se snažit to dám a sádru za dalších pár dní nebudu vůbec vnímat, těšit se mám na novou s podpatkem. Prosím napište mi jaké je to trápení. Za 2 týdny budu mudet do školy :/.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.04.16 21:30

Na prsty nestoupej, kotník jsem měla v sádře už víckrát, takže vím :) Počkej si na chodící sádru a zatím poskakuj, nebo - pokud nebude vyhnutí - se opři o patu. Bude to složitější, ale nezlomí a nevyklechtá se ti přední část sádry pod prsty.

Já osobně tedy skákala do doby, než jsem měla podpatek. Dalo se to, flákačka doma, jen se s tím blbě šlo o berlích ze schodů ;).

Datum: 28.04.16 22:06

Tobě nepujčili podpažní berle? Mě automaticky, jak bych asi tak chodil na záchod !*nevi*

Datum: 29.04.16 08:00

Máš berle, když máš nechodící sádru? Nesmíš na nohu stoupat, ani na palec! Pohneš si s tím, co doktor srovnal a může ti pak špatně srůst. A to bude problém. Nezatěžuj nohu a v klidu čekej, až kosti srostou natolik, že dostaneš podpatek a budeš moci na nohu mírně došlápnout. Je docela možné, že dostaneš chodící sádru, ale budeš moci nohu zatížit třeba jen na několik %. Buď ukázněným pacientem. Opak by se vymstil jen tobě!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.