Exekuce na plat a splátkový kalendář

Od: Datum: 27.04.16 18:19 odpovědí: 4 změna: 29.04.16 17:37

Dobrý den, mám dotaz na exekuci.Než jsem začala pracovat,domluvila jsem se s exekutorkou na splátkovém kalendáři po částce 1000kč měsíčně.Řádně jsem platila.Nastoupila jsem do práce a přišla mi exekuce od stejné exekutorky na plat.Stahovali mi z částky 10500kč 1600kč měsíčně.Tím jsem přestala platit domluvenou částku 1000kč na splátkovém kalendáři.Dnes mi bylo oznámeno,že mám ihned zaplatit dluh na splátkovém kalendáři 1000kč.

Chtěla jsem jen vědět,zda je to možné.Zabavit plat a ještě chtít splácet kalenář.Jsem sama s dcerou,zajímala by mě i částka,kterou nám musí pro žití nechat.Děkuji s pozdravem

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hauu®
Datum: 27.04.16 18:35
Částka, kterou Vám a vaší dceři musí nechat, je téměř směšná. Za Vás je to 3140 Kč a pokud máte dcerku do 6 let, tak vám na ni musí nechat 1740 Kč, pokud od 6 do 15 let, tak 2140 Kč a pokud od 15 do 26 let, tak 2450 Kč.
Jak vidíte, musí vám nechat peníze od 4880 Kč do 5590 Kč. Záleží tedy na stáří Vaší dcery.
Ještě jedna věc-nemohou Vám zabavit věci každodenní potřeby(např. sprchu).
Zkuste tedy šetřit každým krokem, choďte nakupovat bez dětí, kupovat věci pokud možno přímo od Číňanů (Aliexpress), ale to už odbíhám od tématu.
Můj závěr zní: Splácejte dál, nemůžete se na to nějak vymluvit/odvolat.
Datum: 27.04.16 20:25

hauu. Snad každá věta, kterou jste napsal je blbost. Kde jste přišel k částce 3.140,- Kč v exekuci? *zed**bzum*. Například při mzdě 9.000,- Kč bude srážka cca 500,- Kč. Pletete si pojmy jako nezabavitelná částka a životní (existenční) minimum. V exekuční kalkulačce se NIJAK nepřihlíží ke stáří vyživované osoby! No, sprchu opravdu zabavit nemůžou - ale docela by bylo zajímavé vidět, jak zabavují sprchu *smich*. Tak asi nejdůležitější v seznamu věcí, které nejdou zabavit je lednička, pračka, postel. No, radši snad požádejte admina o smazání Vaší odpovědi :-D

Datum: 27.04.16 18:37

Exekutor bude pochopitelně dělat všechno možné proto, aby peníze od Vás získal co nejdříve. Vy ale nemusíte dodržet dohodu o splátkách.Nechte si pouze strhávat ze mzdy.Tady máte exekuční kalkulačku http://www.vypocitejto.cz/finance/vypocet-exekuce.html

Datum: 29.04.16 17:37

Tak Vám moc děkuji!pomohl jste mi po přepočítání mi to sedí s výplatnici.Volala jsem i na exe.odd. a ještě jim to nenabylo na právní moci,proto chtěla i platbu na splátkový kalendář.Každopádně se mi bude strhávat mzda a pokud budu mít možnost můžu zaplatit i na kalendář...Ještě jednou díky za radu;):)

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.