Jak prinutit sefa na vypoved dohodou?

Od: Datum: 27.04.16 04:52 odpovědí: 7 změna: 28.04.16 14:31
Ahoj,jak prinutit sefa aby mi pristoupil na vypoved na dohodu za mesic?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nutt®
Datum: 27.04.16 05:48
avatar
Zdravim,
proč myslíte že se to jmenuje výpověď dohodou? Protože se máte dohodnout! Pokud Vás nechce pustit dříve má na to nárok, vy zase máte nárok na to nepřijit do práce či jít marodit ale to už je zase potom otázka lidskosti apod.
.
Hezký den NutT
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.16 08:07
avatar

Už nejméně stokrát bylo vysvětlováno, že žádná výpověď dohodou neexistuje. Pracovní poměr lze ukončit čtyřmi způsoby: okamžitým zrušením , zrušením ve zkušební době , výpovědí a dohodou ( dohodnou se zaměstnanec a zaměstnavatel, podnět může dát kdokoli z nich). Pokud chcete ukončit PP dohodou, napiště žádost (návrh) a předložte příslušnému nadřízenému. Ústně mu sdělte, co vás k tomu vede, přesvěčte ho, že máte skutečně vážné důvody. Pokud na dohodu nepřistoupí, pak vám nezbývá, než podat výpověď.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.16 08:55

Ještě bych doplnil, že se blíží konec měsíce, je tedy třeba se dohodnout nebo podat výpověď do pátku (musí být potvrzeno převzetí). Jinak se Vám případná výpovědní lhůta natahuje o další měsíc. Tedy dohodnout se můžete i později, ale tu výpověď je třeba podat. Podaná výpověď nebrání dalšímu jednání, pokud je vůle na obou stranách.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentak
Datum: 27.04.16 09:11

Doplním, že dohoda o rozvázání pracovního poměru musí být písemná. Nejen, že je to v zájmu obou stran, ale myslím, že to vyžaduje i zákon.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.16 17:05

Ahoj.

Pokud už máš něco sehnaného tak nějak na jistotu, dá se odejít vytvořením tzv. Amerického volna. Taky se tomu říká Ačka. Absence. Známým, co dělali ve velké a rozpadající se firmě, to takhle zafungovalo. Asi tenhle postup, může mít nějaké nedokonalosti. Je to určitě i jisté riziko.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.16 18:11

samozřejmě, že to takhle jde.. otázka je, jakou práci vykonávate, jestli není problém vás nahradit atd atd.. risk je ale v tom, že vás může zaměstnavatel zažalovat, pokud mu způsobíte svým útěkem potíže, fin. ztráty atd.. s tímto postupem musí být seznámen i budoucí zaměstnavatel, aby jste se neocitl náhodou s vroubkem bez práce...každopádně bych se pokusil dohodnout...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lvi
Datum: 28.04.16 14:31

Je to jednoduché.

Prostě oznámíte šéfovi, že nepřijdete, tak jako tak, a že se na ty 2 měsíce hodíte se marod.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.