Vztah mezi přírodními podmínkami

Od: Datum: 26.04.16 18:22 odpovědí: 4 změna: 26.04.16 20:20

Mám takový problém odpovědět na tyto otázky:

Pokuste se vlastními slovy vysvětlit vztah mezi přírodními podmínkami (např. podnebím) a rostlinami.

Uveďte, kteří činitelé působí na přetváření zvětralin v půdu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 26.04.16 19:33

Děkujeme, že jsi se nám svěřil se svým problémem, já jich mám také několik.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.04.16 19:49
avatar

To vypadá jako nějaké otázky z přírodopisu? Tedy domácí úkol do školy?

V učebnici by se odpovědi nenašly?

A určitě se najde nějaká odpověď na internetu, pokud vhodně zadáte otázku do vyhledávače /vytváření zvětralin v půdě, podnebí a rostliny apod./

Nemyslím, že by se to nedalo vyhledat, spíše se Vám to nechce vypracovat. My tady ale DÚ nevypracováváme.

Možná, že se ale nějaký dobrý člověk najde, vždy se objeví někdo, kdo má požadované vědomosti a slituje se .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.04.16 19:56

Vztah mezi podnebím a roslinami, faktorů která ovlivňuje růst rostlina je celá řada. Je to od tlaku vzduchu, druhu půdy, kyselosti půdy, světle a tepli. Tak například v údolí beskyd budou růst úplně jiné rostliny než v 1500m, n. m. v Tatrách. Každá rostlina potřebuje něco jiného. Některá potřebuje více vlhkosti k životu, jiná vydží dlouho i bez častých dešťů. Některá potřebuje hodně hlíny jiná vydří i na skále nebo na kamenitém podloží.

Zvětraliny vznikají vlivem vlhka a teplot. Např. zkondenzovaná vlhkost se při brazu promění v led, led rozpínáním působí na pevný povrch nerostu. Když se dostane do skulin a štěrbin, tak pnutím které způsobuje led se mohou vytvořit praskliny nebo se mohou uvolnit některé zrnka písku, apod. Také vítr dokáže obrušovat nerosty zejména jsou-li z měkého materiálu, která se snadno drolí. Kyselé deště dokáží narušovat povrch nerostů, vlastně i déšť samotný a proud vody také. Řeky a říčky dokáží časem měnit krajinu, vytváří se přírodní meandry, břehy u potoků a řek se podemlívají a ty potom padají apod. Dále proudem vody se přenáší písek a kamení a tím se také mění krajina a podmínky pro život v řece.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.04.16 20:20
avatar

Klokane:

Nebude jednoduché na tyto otázky odpovědět.Pokusím se ti nahodit problém krátkými tipy.

Stačí se podívat hluboko do minulosti.Když před miliony let dopadl do Karibiku obrovský meteorit,nebo kometa,zatmělo se slunce obrovským mrakem vyhozených hornin a na mnoho let se zastavil růst pozemských rostlin,čímž také ztratila možnost výživy většina živočišstva,Život se na zemi zastavil a téměř vyhynul.Tady je tedy první odpověď,rostliny potřebují k životu především teplo a světlo,kromě základních biogenních prvků N,P,K.

Na druhou otázku je také dost složitá odpověď.Úrodná půda se vytváří mnoho let působením půdních mikroorganizmů.Ty rozkládají organické látky v organické kyseliny a fermenty,pomocí nichž se rozloží minerály na složky,které mohou rostliny využít svým kořenovým systémem.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.