Proč je na mě máma tak protivná?

Od: Datum: 25.04.16 20:45 odpovědí: 2 změna: 25.04.16 21:23

Dobrý den, mám problém ve vztahu s mámou. Je mi 13 let a odmala s ní vedu boj. Jse jí asi hodně podobná, ona je totiž přímo cholerik co se vztahů týče. Třeba dnes jsem přišla až večer (19:15) z kroužků, po škole a unavená a nevěděla, že je s mou mladší sestrou (11 let) doma a že obě spí. Když jsem totiž přišla ze školy v poledne, bylo odemčíno a tak jsem jako vždy zavolala ahoj ale tentokrát se nikdo neozval, tak jsem se šla podívat nahotu do druhého patra ale ani tam nikdo nebyl. Usoudila jsem tedy, že jsem doma sama. Situace se opakovala tedy večer, byla jsem unavená a ráda, že jsem doma, ale nevěděla jsem že jsou doma. Volala jsem svýmu tátovi (kterej je snad ten nemirumilovnější člen naší rodiny) jestli kdy přijde domů a jestli by nekoupil něco k jídlu, protože doma opravdu nic nebylo. Řekl, že přijde pozdě a že mam poprosit mámu nebo sestru. Na to máma vylezla z ložnice a celkem hnusně na mě štěkla co tam řvu, přitom jsem se normálně bavila s tátou. Tak jsem se jí omluvila že jsem nevěděla že tady jsou a ona mi vyčetla, že jsem se měla podívat, že tam mají věci a boty atd... Ale já se snažila být milá i přesto, že jsem byla totálně utahaná, měla hlad a spoustu úkolů... Vím někdy se pohádáme a můžu za to já, ale je pravda, že se to vždy s mámou snažím vyřešit s klidem a všechno jí vysvětlit, ale ona mě vždy překřičí s řve, že to není pravda a že se sní mám přestat dohadovat, nebo že mi jednu vrazí (jo, celkem často mě bije a pak říká před tátou a ségrou, že mi skoro nic neudělala a ostatní jí to věří, protože i já jsem celkem problémový člověk)... A když jsem tedy dnes večer přišla, pohádaly jsme se a já řekla že mám hlad, řekla, že si mám dojít pro něco do krámu... Nikdy mi na to nedá peníze, ale pro moji sestru by udělala všechno... Sedí pořád u počítače, v našem pokoji si vůbec neuklízí a když tam uklidím před návštěvou a pak odejde a je třeba plný koš jak ho zase ,,zabordelila" a já jí to normálně připomenu, začne na mě řvát ať jí nechám být... Pak se pohádáme a protože se ona neskutečně ráda hádá a chytá mě za slovo, skoro vždy po ní hodím botu, ale jen tak naoko a stejně se netrefím. Ona místo toho aby teda zmlkla a byla ráda, že jí to netrfilo, se začne posmívat, že jsem se netrefila... V tu chvíli jí řeknu, že by měla být ráda, ona machruje, pak jí jednu vlepim, a přilítnou rodiče, nechtěj nic slyšt, ona jako bulí, a vymýšlí si že za všechno můžu já. Ona mi sprostě nadává a já jí to oplatím a nenechám si to líbit a pak přilítnou rodiče a hned spustí proč na ní mluvím sprostě a když řeknu, že si začala a že mi to řekla první, tak dělají že to neřekla a když jw to obráceně, začnu já, hned mám problém já, ona se jen bránila. Nebo přjdu z kroužku a máma po mě chce ať dojdu do krámu a já jí řeknu že mám hodně úkolů ať tam dojde Káťa (ségra) když byla celý odpoledne doma a ona se vždy nějak vymluví, abych tam musela jít já. A když je to opačne já jsem doma a ona přijde z kroužku, mám tam ZASE dojít já, i když by tam s klidem mohla jít ona... Tak vím že je to dlouhé a že za většinu věcí si třeba můžu sama ale některé věci už mi vůči mě od mámy a sestry celkem přehnaný a tak prosím o radu, jak to mám vyřešit, děkuju moc...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.04.16 20:53

Zdravím. Z vlastní zkušenosti vím, že s tím neuděláš nic. Co já se nakřičela, nabrečela, že mladší bratr-mazánek nic nemusel, všechno měl a teď je má úplně na háku. Cholerici jsou poměrně často výbušní jen na chvíli, pak se uklidní, sama jsem jendím z nich. Chování tvé mámy naznačuje nějaký hlubší psychický problém... doma všechno ok? Je spokojená? Co práce?

Stejně tak s tím neuděláš nic ty, ale sedla bych si s tátou a zkusila se domluvit na střídání povinností tebe a sestry. Pravidelně, klidně ať se udělá rozpis, kdo co který den má dělat. Taktéž bych mu zkusila říct, že mi sestra sprostě nadává a nelíbí se mi to.

Co si mám představit pod pojmem "celkem často mě bije"? Když jsem byla na tátu drzá, taky jsem dostala facku...

Datum: 25.04.16 21:23

Také bych to tak viděla. Sednout si s rodiči a udělat nějaký týdenní plán, co je potřeba dělat, potom kdo to bude dělat a každý týden to otočit. Záleží ale na školních povinnostech, když je dlouhé odpoledne, tak nic náročného na čas.

Jídelníček by také nebylo špatné trochu naplánovat, aby bylo vše potřebné doma a nemuselo se pro prkotiny pořád do obchodu.

Dobré je použít týdenní slevy z letáků a psát, co je ten týden ve slevě a to nakoupit a vařit.

Takže rozvrh prací.

Rozvrh týdenního jídelníčku.

Větší papír na nákupy - slevy plus co v domácnosti právě došlo, nebo je potřeba. zde by měli pomoci rodiče, hlavně matka a též odměřit částku, kterou za týden projíte.

Plánovat, udělat nějaký řád.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.