Vicemiss mezi evropskými stromy

Od: Datum: 24.04.16 20:12 odpovědí: 1 změna: 24.04.16 20:40

Ahoj.

Za nás zúčastněné na hlasování se musím pochlubit, že ,,Naše Tatobitská lípa,, se stala druhým evropským stromem v pořadí.

Tento mohutný strom starý 650 let se dostal do evropské soutěže jako loňský vítěz národní ankety Strom roku, pořádané Nadací Partnerství. Na stříbrnou příčku jej v evropské soutěži vyneslo více než 43 tisíc internetových hlasů a stal se tak nejúspěšnějším českým stromem v už šestileté historii soutěže.

Lepší byl už jen dub z maďarské obce Bátaszék, který dostal 73 tisíc hlasů. Na třetím místě skončila hrušeň z Bošáci na západním Slovensku.

Toto vyjádření, které koluje po mejlech a také je na www.stránkách Liberec.idnes.cz atd. a v rozšířenějším provedení napsala paní starostka obce Tatobity Lenka Malá a samozřejmě nějaký redaktor. Lze si to vyhledat pod hesly Lípa z Tatobit a podobně.

Ahoj. Neznámý a bezvýznamný volič.


doplněno 24.04.16 20:35:

Stačilo chvíle a tv Nova ji nechala zestárnout o 350 let.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: balzerka
Datum: 24.04.16 20:40

Mně asi nejvíc fascinoval strom Hadí královna v Dolní Moravici .Podhůří Jeseníků. Ten má přes 9 metrů obvod a hodně tlustých větví, jako paže.. Jeho smůla je, že je mezi stromy na kraji lesa, tak není do poslední chvíle vidět. Pak je to šok.


doplněno 25.04.16 14:18:

Oprava: Přesněji z Horní Moravice ve směru na Novou Ves

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.