Co s bezohledným sousedem

Od: Datum: 23.04.16 05:03 odpovědí: 11 změna: 25.04.16 00:59

Dobrý večer. Prosil bych o radu.

Nechci špatně vycházet ze sousedem,ale on nemíní dělat nic pro dobré spolubydlení..Před více než rokem přišel s prosíkem, zda mu nepovolíme zvětšit okna k nám na dvůr. Sliboval, že je opatří neprůhlednou folií, že mu jde jen o to světlo do baráku.Rok a půl je pryč a nejen, že folie není , ale panička ráda otevře okna dokořán a pozoruje cvrkot u nás na dvoře, Přišly jsme úplně o soukromí.

A druhá věc, která nás trápí , je jeho kotel a zplodiny z něho.Kotel má stejný jako my. Od nás po zatopení a vyhřátí kotle-cca 5min.-jde z komína jen slabý, nepáchnoucí obláček. On když zatopí, musíme ze dvora pryč, protože nejméně 30 min.se dusíme. O problémech, které nám způsobuje, soused dobře ví, ale k nápravě se nemá. Co s tím? Znovu říkám, žalovat ho není problém, ale dobrému sousedství to nepřidá.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 23.04.16 06:22
avatar

Dobrý den, co můžete dělat? Znovu souseda upozorňovat, naučit ho správně zatápět, paničku si v okně fotit (to ji určitě příjemné nebude), rozdělat na dvoře oheň (při dobrém směru větru), hádat se, dělat si "šprajci", dovolávat se přestupkové komise či nějaké kontroly ovzduší, postavit si vlastní zástěnu před sousedova okna a i zmínit ten soud. Jenom nevím, jaký je rozdíl ve ztrátě soukromí, když už tam okna byla, ale nyní jsou pouze větší. Zdravím!

doplněno 25.04.16 09:34:

Rozumím. Ta panička chce mít přehled, jde si pro pozdrav a možná by si chtěla povídat.

Jenže, ani ta fólie na oknech nevyřeší, jak zabránit otevření okna.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.04.16 00:24

Okna byla malá, od koupelny a spíže , jenom větrací pod stropem, takže jimi prakticky nešlo pozorovat cvrkot u nás, kdežto dneska panička, když špatně vidí, tak si okna otevře dokořán a máme ji na dvoře-skoro-.

Datum: 23.04.16 10:27

Nevím,jestli jste oba starousedlíci-jak dlouho se znáte.Asi žijete na vesnici,tak jistě víte,že na venkově se zvlášť o soukromí nedbá,tam ,každý vidí do talíře, druhému.Pokud si budete stěžovat nebo upozorˇnovat/což v očích souseda a dalších sousedů vyjde nastejno/,zhorší se vztahy tak,že se můžou proměnit v peklo naschválů...Celý Váš příspěvek na mě dělá dojem-promiňte-že z Vaší strany už jde o velice negativní náhled na souseda - třeba slovo,panička, - proč ne sousedka?Změnit věc můžete jen tak,že sama Vaše rodina změní náhled na sousedy - vydrží to,naopak sousedsky zamáváte atd. - třeba sousedi jsou osamělí,hledají popovídání...Pokud chcete zaslepit okno,kupte folii sám a nabídněte sousedovi jako sousedský příspěvek k rekonstrukci..uvidíte,co bude..za pár korun to stojí,navíc můžete přidat pár slov - vždyť se vidíme i tak,nebo my vás rádi uvidíme i tak...nepíšete kolik je Vám let,kolik sousedům,máte-li děti atd.Věřte,že staří lidé hledají často jen záminku,aby se nenudili,myslím,že koukání do dvora není ve zlém...ve Vašich očích se to časem může k tomuhle změnit...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.04.16 00:36

Tady nejde o nějakou zášt. Se sousedem se slušně bavíme, jde mi o pohled z mé strany.Když slíbím, že na okně bude folie, tak tam bude do čtrnácti dnů a ne do dvou let, když budu zatápět a přitom udit souseda, udělám vše pro to, aby už zítra se to nestalo a ne v klidu dusit další měsíce.Známe se od narození, proto nechci být příliš příkrý, ale kde je hranice trpělivosti? Oba kolem 60 ti let.

Od: pt®
Datum: 23.04.16 10:35
avatar

Soused má dům na hranici pozemku a ve zdi okna k Vám do dvora? nebo je tam odstup a dělí Vás plot? Jedině zvýšit plot a dát na něj třeba rákos. S tím komínem, snad záleží, co v něm pálí, že má takový kouř. Jistě je to nepříjemné, ale pokud s ním nesvedete nic podobrém, tak po zlém už vůbec ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.04.16 00:41

Ano s tím po zlém se dokáže málo, to vím. Soused hraničí domem a okna jsou dva metry nad zemí. Osadil jsem BRABANTY-túje, ale jejich clonění se asi nedočkám.

Od: hk
Datum: 23.04.16 10:43

1. Není folie - nebuďte úskoprsí. Soused nebude voyer. Stejně jako on se na něj díváte vy. 2. Co je vám do sousedova kotle?

Nechápu vás. Pokud vám vadí tyhle věci, odstěhujte se na samotu do lesa. Myslím, že soused není problemtický a už vůbec ne bezohledný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 23.04.16 11:06

S okny to "bývá problém" i když jsou jinak sousedi bezproblémoví je to většinou o tom "pocitu" že nás někdo sleduje, já jsem kupříkladu na přání souseda při výměně okna za nové dal přímo s průsvitným sklem byť mně to mrzí ne proto že bych chtěl vidět co soused v zahradě dělá (ani tam moc nejsou) ale proto že pohled na rozkvetlé stromy a večerní západy slunce jsou přímo "impozantní" nicméně vůli souseda jsem plně respektoval a z jeho strany to plně chápu...

Ona ta okna na sousední pozemky jsou hodně o "psychologii" když máme zahradu pozemek "na veřejné prostranství" kde denně projdou desítky lidí ani nám nepřijde že nám "hledí do soukromí" když jde ale o jedno dvě sousedovic okna "máme blbý pocit, i když jsou zavřená" že ano, to tak prostě je...:)

¨Co se týká toho kotle když máte stejný jako on a problémy při roztápění nemáte pak v rámci dobrých sousedských vztahů které si chcete zachovat se zkuste se sousedem rozumně domluvit (lze-li to) zajděte za ním a "naučte ho topit" (pochopitelně tak aby nepoznal že ho "učíte", můžete to zdůvodnit třeba tím že pro "jeho dobro" získá lepším topením lepší účinnost kotle a větší úsporu na palivu, to samé platí i pokud používá "nevhodná nebo zakázaná" paliva plasty překližky apod. kde to sice moc nekouří zato smrad je excelentní)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.04.16 00:14

Já už to nechápu. Vysvětloval jsem mu , že si musí nejdříve vytopit kotel a pak teprve pouštět teplo po baráku, asi nepochopil. Přitom je to inženýr a dobře si s tím -vydělává-.

Datum: 25.04.16 00:50

Plnění dohody dělá přátele, tady nejde ani tolik o tu blbou folii, ale já můžu všechno a sousede , vlez mi na záda. A jestli mi vadí jeho kotel? Kdyby mne, mojí rodinu nedusil, může mít doma třeba bioplyn.

Od: max
Datum: 25.04.16 00:59
Pokud jste mu domlouval a nic se neděje tak vztahy nevztahy, já bych mu pohrozila. Tohle se přeci nedělá a měl by vědět co se sluší a patří. Držím pěsti. Tohle by mi taky hodně vadilo. :)
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.