1xNebaví mě život, nemá smysl zde být

Od: Datum: 20.04.16 22:35 odpovědí: 29 změna: 24.04.16 20:23

Zdravím všechny.

Mám problém, už delší dobu.

S tím, že jsem ošklivý, jsem se "smířil", ale stále někdy kvůli toho po večerech brečím, při pohledu do zrcadla.

Žádné problémy nemám, jediný problém je asi ten, že jsem zamilovaný do dívky, která o mě nemá nejspíše zájem, ještě aby ano, když vypadám tak, jak vypadám, opravdu jsem se snažil udělat se svým vzhledem cokoli, ale nejsem kouzelník a prostě když se podívám na ostatní kluky, tak žádný z nich není tak ošklivý. Několikrát jsem byl odhodlán, že se té dívky zeptám, jestli si nechce někam vyrazit, ale proč to vůbec zkoušet, když vím, co by řekla.. Raději to neslyšet, než to slyšet.

Vše co potřebuji, to mám, takže to není otom, že by mě život nebavil proto, že mi něco chybí.. Někdy místo školy chodívám jen tak po městě a přemýšlím, co budu vůbec v budoucnu dělat, nechci skončit tak, jako končí každý ostatní a to tak, že žije od výplaty k výplatě, to není život a od rána do večera být v práci? To už není vůbec žádný život.

Furt si říkám, kéž bych se nikdy nenarodil, bylo by to o mnohé snahší..

Prosím, poraďte mi, vůbec nevím, co už mám dělat.. Opravdu mě ten život už nebaví, nebaví mě vůbec nic a to, co mě kdysi fakt hodně bavilo, což byly sjezdy na kole (taky jsem na pořádné kolo vydělával celé prázdniny), ale nebaví mě už ani to.

Prostě dny jen tak plynou a já plynu s nimi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.04.16 22:41
avatar

Kvůli jediné holce takto ztrácet smysl života? Proč? Však holek chodí po ulicích spousta jiných. Ošklivost - možná vás trápí, ale vůbec by nemusela. Většina žena postupem času zjistí, že krása je pomíjivá a v životě jsou důležitější věci než nějaký krasavec. I ten ošklivec v sobě může mít něco, čím druhé pohlaví zaujme. Bohužel sebelítostí to není. Pokud se rozhodnete dívku oslovit a ona vás odmítne, tak co se stane? Nic. Svět bude pořád stejný a vy o zkušenost bohatší. Kdo se bojí, nesmí do lesa. A líná huba - holé neštěstí. Tak si z toho vezměte příklad a jděte žít a ne se jen takto litovat. Litováním člověk ještě nikdy nic nedosáhnul. Maximálně tak toho, že ho nakonec nebude mít opravdu nikdo rád.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 20.04.16 22:45

Když tě nebaví tento život, tak ho změň a přestaň fňukat jak stará bába.Nevím tvůj věk. Pracuješ? Něco umíš? Tak se seber a jdi do zahraničí, procestuj co se dá - co ti brání? Chodíš do školy? Tak po škole začni někde makat a přijdeš na jiné myšlenky. Jak prosté ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.16 22:51
avatar

samozřejmě, že život nemá žádnej smysl - ale pokud ses narodil, tak se snaž trochu zabavit, než zestárneš - pak už to stojí úplně za prd.


doplněno 20.04.16 23:12:

hhhhh-

- jenže v tom Vám nikdo neporadí - v tom je každej sám ! - proto taky nepovažuju za žádné štěstí se narodit - ale o tom jsem bohužel nemohla rozhodnout já - prostě to tak je, nějak to přežít musíte - co chcete dělat?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.16 12:47
avatar

Tohle je naprosto skvělá myšlenka, dovolím si ji aplikovat na stáří :

Stáří není žádná hitparáda, jen by se člověk měl snažit nějak zabavit, než si pro něj přijde zubatá. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.16 14:20

To Patronka: Napsala jste to perfektně, klasik by to nevyjádřil lépe. Několika slovy jste vyjádřila věčnou pravdu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hhhhh
Datum: 20.04.16 22:52

Mám to tak podobně již několik let...ale i když nejsem nějak krásný, nemyslím si že ani škaredý, spíš tak normálně vypadající a naopak vím že je mnoho vzhledem ošklivějších kluků a přesto mají holku...problém u mě je v osobnosti a špatné minulosti kterou má opět hodně z nás co se takto trápíme, je nás samozřejmě víc mám např. známého co je panic a bude mu v červnu 20 už na to řešení všeho rezignoval a začal se raději obklopovat majetkem za vydělané peníze než se marnit s dnešní společností která nemá smysl ale to je jiný příběh... jinak sám moc nevím, můj život plyne týden kdy nedělám téměř nic a volný čas prosedím u pc nebo proležím v posetli zíráním do stropu , protože skutečně nevidím v ničem žádný smysl, o víkendech se téměř pravidelně chodím se známými napít do hospody a tak pořád dokola...po jedné holce tak nějak toužím (toužil jsem) už 3 roky ale jsem rád že je to aspoň moje dobrá kamarádka a už bych to tak i nechal... prostě je nás víc a je to začarovaný kruh, ti co v tom nejsou a našli způsob jak žít, nám zde a jinde budou radit ať žijeme naplno a zvesela též a děláme NĚCO ale oni neví , že to prostě neumíme a jak se to NĚCO naučit? to už nikdo neví ... mě by stačil obyčejný skromný život ve kterém bych měl lidi kteří by mě měli rádi

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 20.04.16 23:14

Zda jste ošklivý nemůžeme posoudit, dokud se neukážete. Je mnoho lidí, kteří by se raději nenarodili. Já si to také často říkám. Budete plynout životem stále dál a dál. Máte jednu hodně velikou výhodu, nemáte dluhy, není na vás exekuce, nejste nemocný. Takže vlastně jste šťastnější než 50% národa. Mimochodem, dejte odkaz na svoji fotku. Třeba nejste ošklivý, ale jen si to namlouváte. A hlavně, nebloumejte po městě a choďte do školy, ať si ten život nepohnojíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.16 01:30
avatar

To mam taky, co mas dalsiho?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 21.04.16 01:47

Plno chlapů nepatří mezi krasavce a přesto jsou ve společnosti úspěšní, mají atraktivní ženy. Dovedete si představit Jana Krause, jak fňuká, že se nikomu nelíbí a že raděj nebude nic dělat. Jděte s tím do háje. Jsme tu na tom světě na krátké návštěvě, je tu krásně, dostali jsme šanci si to užít a my si budem stěžovat, jak invalidi a proležíme to .Když jsem nastoupila do důchodu, taky jsem nevěděla, co teď. Udělala jsem si program: jednou týdně plavat na bazén, dvakrát výlet, jednou kulturní akce, uháčkovat vestu, přečíst si něco... Moje známá se rozhodla, že udělá loutkové divadlo a pustila se do výroby loutek. Synovec se nabídl škole, že povede zájmový kroužek, syn chodí s partou večer do tělocvičny na florbal, ségra si pronajala zahrádku a už se nenudí. Sousedovic holka chodí do útulku venčit psy...Je toho moc, jen si najít , co byTě bavilo a překonat se.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.16 02:29

Vše na světě má smysl ... kvůli jedný holce která o tebe snad nemá zájem se přeci svět nezboří. ˇPamatuj nikdy nezáleží na kráse ,ale na vnitřní kráse ... ta je důležitá

Neutápěj se v takových myšlenkách jaké máš a dělej vše proto ,abys žil spokojený život.

Ale ty musíš proto něco udělat a nefňukat .Nejdřív ale vzdělání a pak si vybereš co by tě zajímalo a bavilo, v čem budeš dobrý a spokojený... Myslím, že na tebe ještě doléhá opožděná puberta ...tipuji ti tak 16-17 let . Život je krásnej jen se ho musíš umět naučit ŽÍT...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.16 06:13
avatar

Kolik je ti? Předpokládám, žes ještě asi student když mluvíš o škole. A řešíš krásu...tak já jsem ženská, taky si nemyslím, že jsem krásná, okolo zrcadla chodím se zavřenýma očima, kdyby mi to klouby dovolily, tak bych pod ním lezla po čtyřech. Jsi zdravý? Tak co řešíš? Nebudu ti tady dávat utěšující rady nebo tě litovat. Za pár let se tomu zasměješ. Nemáš žádné koníčky, že jen tak chodíš po ulici? Já mám spoustu aktivit jen díky tomu, že jsem se vykašlala na to co si o mě myslí druzí a života si užívám dokud to ještě jde. A holek ještě bude, neboj. Až poznají, že jsi v něčem jiný a lepší než vymaštění a namaštění šampóni.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.16 06:55
avatar

Když jsem byl ještě malý kluk, nosil jsem péro, šíp a luk...

Co řešíš? V mládí jsem byl tlustý jako čuník, skoro žádné kamarády, protože jsem jim nestíhal, žádné holky mi nepsaly, žádný strýc mě neplácal po ramenou a dnes? Je mi skoro 40, mám hezkou ženu, dvě zdravé děti, dům, dva psy, kocoura, práci, auto, mám co jíst, mám kde bydlet, pár dluhů, ale o ty se nebojím, ty mi nikdo nevezme a jsem štastný... Kamaráde, pro jedno kvítí, slunce nesvítí. A že se motáš a nevíš a nic tě nebaví? To přejde. Co ztratíš když se ji zeptáš? Nic, můžeš jen získat. Ale když se nezeptáš, bude Tě hlodat, že to třeba mohlo vyjít.

Furt si říkám, kéž bych se nikdy nenarodil, bylo by to o mnohé snahší.. Nezlob se nebo zlob, to mi je jedno, ale tohle slyšet od svých dětí, tak ruce neudržím.

Hlavu vzhůru, život je krásný,ale krátký,tak ho nepromrhej zbytečnostmi.

HM

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.16 07:16
avatar

Moje slova,berete mi je z úst. Toho by se měl mladý držet a nefňukat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.16 08:28
avatar

Já bych ti poradil asi toto: Ještě jsi ani nevyzkoušel, jestli tě ta dotyčná dívka odmítne a již víš výsledek? Tak to zkus a uvidíš. Nestane se nic horšího, než , že tě opravdu odmítne.Ale budeš vědět, že jsi to zkusil. A ona je jediná na světě, která se ti líbí? Asi ne, že. Já jsem vždy říkal a tvrdím to dodnes (je mi již 50), že holek nebo potažmo žen je jak tramvají. Jedna odjede, druhá přijede... A to, že se nebudeš líbit jedné, neznamená, že se nebudeš líbit jiné. A pamatuj si, že nikdo (ani žádná žena, ani žádný muž) není ošklivý. Každý je hezký svým způsobem a vždy se někomu líbí. A pro většinu žen, je důležitější, než krása to, aby ten muž něco uměl, uměl se postarat o rodinu, byl ženě oporou,uměl projevit cit a lásku. A věř, že toto je pro každou normálně uvažující ženu více, než top obličej a top postava. Snaž se pořádně učit, ať něco dokážeš a budeš umět vydělat peníze a pokud by ti učení nešlo tak, jak by sis představoval, snaž se učit manuální činnosti, ať něco v životě umíš a hlavně se věnuj tomu, co tě baví. A dělej to právě nyní, pokud jsi v nějaké depresi.Uvidíš, že práce je na toto nejlepší lék. Nevěš hlavu, pokud ti nevyjde první ani druhá vysněná láska, ono to kolikrát přijde samo a jak se říká, někdo do tebe sám narazí...Musíš jen získat sebedůvěru, vážit si sám sebe (a to bude vždy, když budeš něco umět a něco znát) a uvidíš, že to ostatní hezké (krásná láska, pěkný vztah) přijde samo.

Držím palce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 21.04.16 14:44

Hezky napsáno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.16 19:50
avatar

Děkuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.16 09:22
avatar

Sám píšeš že nejsi hezký. Budu to respektovat. Ale někteří lidé, kteří nejsou fyzicky příliš přitažliví, mají zase vnitřní krásu - jsou chytří, vzdělaní, umějí se chovat, umějí naslouchat ostatním...A proto se říká, že krása není všechno.

Podívej se pa Belmonda. Byl ošklivý, no jak...A kolik měl obdivovatelek. Stejně třeba pan Bobek. Nebyl žádný krasavec, ale jeho písničky pohladily duši.

Jenže Ty se snažíš jen o to špatné, kromě ošklivosti budeš ještě hloupý. Teda už jsi. Místo školy chodíš po městě a mudruješ. Nechceš být od rána do večera v práci, žít od výplaty k výplatě.

A k tomu právě mílovými kroky směřuješ. Pokud nebudeš chodit do školy, nebudeš se vzdělávat, propadneš, nebo Tě ze školy vyloučí. Pak neseženeš ani tu práci od rána do večera, budeš sedět na pracáku a sice bez dávek. Protože nebudeš mít nic odděláno, vzdělání nulové. *zed*

Prostě si sé...do vlastního hnízda. Koukej se dobře učit, pokud budeš šikovný, jistě najdeš v budoucnu práci, která Tě bude bavit.

Mohl by ses zkusit živit i jako věštec. Ještě jsi dívku svého srdce ani neoslovil, ale už předem víš, co by Ti řekla. Buď máš skutečně mimořádné schopnosti, nebo jsi jen dokonale hloupý.

Nemáš se čeho bát, dívka Ti uši neutrhne. Maximálně se od ní dozvíš odmítnutí. No a co? Není na světě jediná, děvčat je, uvidíš, že si tu svoji najdeš.

Ale to by ses musel začít doopravdy učit. Dívkám neimponují hloupí kluci, kteří dumají o nesmrtelnosti chrousta a k tomu chodí za školu. *bzum* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.16 10:10
avatar

Chlapče, bydlelel u nás v domě Honza Budař, nevzhledný a stále usoplený kluk a podívej se na něj dnes. Bydlel tu jeden, zrzek, pihovatý až hrůza, dnes hraje první housle v Janáčkově filharmonii, má 2 krásně zrzavé a pihovaté dcery a výstavní manželku. Ty nejsi ošklivý, ty nemáš žádné sebevědomí. Pozvi tu holku na kafe a když řekne ne, pozvi druhou, třetí...jednou to výjde.Život není jen růžová a kdyby to každý co má nějaký problém, zabalil, bylo by lidí o půlku méně. Měla jsem na ZŠ spolužáka, zamilované do něj byly snad všechny holky, nevěděl kterou, postavil krásný dům, vystudoval, měl dobrou práci a hodně peněz, na srazech ze školy byl vždy sám a sám loni ve svém krásném domě i zemřel, bylo mu 55 let.

Pokud si nedokážeš poradit, navštiv psychologa, pokud máš třeba odstáté uši, navšiv plastika...Věř mi, holky nestojí o super krasavce, svalovce, holky chtějí pro život chlapa co něco umí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.16 11:01
avatar

"Prostě dny jen tak plynou a já plynu s nimi."Možná je to tím, že máš všeho dost. O nic se nemusíš snažit, o nic ti nejde. Nemáš motivaci sám něco udělat. V tomhle mají štěstí lidé, co brzy odešli z domova a protloukali se sami. Poznali, jak se musí snažit, poznali hodnotu peněz, pomoci, kamarádů. Poznali hodnotu sebe sama. Že každý končí tak, že žije od výplaty k výplatě a je od rána do večera v práci? A teď si představ třeba noční směnu, to je teprve mazec.

A čekáš, že se najednou rozsvítí Boží oko a všechno bude super, úžasné a tvůj život se změní od základů? Jestli to tak chceš, tak si to taky musíš udělat. Je ty jsi zodpovědný za to, jaký to v životě budeš mít. Jestli jen tak budeš plynout, skuhrat, nic tě nebude bavit, anebo si najdeš změnu, nové koníčky, nové kamarády, a budeš "žít". Řeči "kdybych se nenarodil" apod. jsou zbytečné. Zkus se tolik nelitovat a něco udělat - když ne pro sebe, tak třeba pro druhé. Začni chodit do útulku venčit psy, pomáhat do centra pro drogově závislé, do pečovatelského domu apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 21.04.16 12:06

Nic si z toho nedělej. Bude tě chtít jiná slečna. Copak tě musí chtít zrovna ta jedna, kterou sis vybral? Vzhled není všechno. Myslíš si, že pohlední lidé nejsou odmítaný? Taky jsou, protože co se líbí jednomu, nelíbí se druhému a vkus má každý jiný. Nebo je o ně tak velký zájem, že neví, kterýho, kterou si vybrat. A nemusí si vybrat zrovna dobře, když si vyberou. Co se svěřit někomu, komu věříš a komu na tobě záleží? Kamarádovi, sourozenci nebo někomu z rodičů. Máš někoho takového?


doplněno 21.04.16 12:24:

balzerka napsala dobře Jana Krause jako příklad. Nebyl pohledný a jak měl pěkný ženský... K čemu je pohledný chlap, když je to ňouma? Důležitý je, co vyzařuješ. Ženy přece nechtějí jen pohledné muže.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bekycek
Datum: 21.04.16 14:34

Proč myslíš, že jsi ošklivý, třeba to vůbec není pravda, v mládí bývá k sobě člověk hodně kritický, ale věř, že postupem let se hodnoty mění a třeba za pár let se svému domnělému mindráku zasměješ, hlavně nic nevzdávej, život určitě stojí za to žít, hlavně že jsi zdravý. Měla jsem kamaráda, možná to byla i láska, naše cesty se rozešly, prostě jsme si přestali psát, ani nevím proč, hezký moc nebyl, ale mě se líbil a hlavně byl to správný kluk s dobrými názory a i teď po letech, když si na něho vzomenu se mi srdíčko trochu zachvěje. Držím ti palce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 21.04.16 23:58

Pordosi, došel jsi až sem? Jestli nevíš, jak dál a stále o sobě pochybuješ, přečti si to ještě jednou. A nepřekvapuje Tě, kolik naprosto cizích lidí z celé republiky se ti snaží pomoct? Už proto bys měl zahájit životní změny. Dneska stačí sednout na PC, a už máš přehled o možnostech v místě bydliště. Když něco budeš umět , pak Tě práce bude bavit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.04.16 00:03

Ahoj.

Dám ti dva příklady.Chodil jsem do tanečních s děvčetem, moc jsme si rozuměly až do doby než svoje brýle vyměnila za čočky. Snad to udělala proto, abych ji měl radši , ale dosáhla pravého opaku. Taneční zkončily a naše- přátelství- také.

Zamiloval jsem se do nádherné blondýnky s roskošnou dírou mezi zuby. Ona s toho měla komplexy, zuby si nechala opravit a z chemické blondýnky byla rázem tmavovláska. Štěstí, moje, že už jsem v tom byl až po uši, jinak bych snad také zdrhnul, k mé škodě.

Krása není zdaleka všechno, důležité je co má člověk uvnitř. Co je platná krása, když se s tím člověkem nedá žít. Děvčata nejsou tak povrchní, jak si myslíš. Hlavně nezoufej, věřím, že každý na tomto světě má doby špatné , ale i pěkné, kvůli kterým by bylo škoda předčasně všechno vzdávat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.04.16 08:14
avatar

- i když - někdo si jenom myslí, že je ošklivý - stačí se jenom jinak učesat, jinak se obléct, narovnat se, přestat se podceňovat ...

Když jsem poznala svého manžela, řekla jsem si na první pohled - jé, ten je ošklivý ! - ale dost rychle jsem poznala, že je to nejkrásnější mužskej široko daleko !

Pokud se budeš podceňovat a myslet si o sobě, že jsi ošklivý, nikdy hezký nebudeš, i kdybys vypadal jako - nevím, kdo je dnes idol... ! Zní to jako blbé žvanění... ale je to tak ! Všechno je to o sebevědomí - a pokud ho nemáš vrozené, musíš se sám snažit na něm zapracovat (učit se a tak..) - nikdo to za Tebe bohužel neudělá.

Blbý je, že takové "sebeuvědomění" přichází často až s věkem a zkušenostmi. Ale - s odstupem svého věku mohu dost s jistotou prohlásit, že pokud je někdo chytrý a inteligentní - nemůže být nikdy ošklivý. Tak si z toho něco vyber. Zdravím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.04.16 11:52

Problém je Vaše zamilovanost a s tím spojené pocity..budete se muset té dívky zeptat - jiná cesta není.Když řekne ano - vyřešeno.Když ne - čeká na Vás jinde jiná a taky se nemůže dočkat lásky.Věřte.Byla jsem 4! roky zamilovaná do kluka,který seděl na gymnázium v lavici přede mnou.Nikdy se to nedozvěděl a teď vím,jaká chyba to byla.Nemohla jsem ani chodit s nikým jiným,jak moc jsem byla zaláskovaná.Kamarádi říkali,že jsem moc vybíravá a ,nafrněná,,že čekám na nějakého prince,hodně kluků o mě stálo...byly to zbytečné 4!roky...Jděte do toho ať je odezva jakákoliv.Jistota je lepší než tyhle pocity marnosti...To,že jste ošklivý,je jen pocit z nenaplněné lásky,tím si Vy sám zdůvodňujete,proč ji neoslovit a předem si odpovídáte na podanou otázku...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: nikc®
Datum: 22.04.16 13:26

Já byla zamilovaná do jednoho kluka a i když byl zadaný, na kafi jsme byli, stejně jsem si na něj taky asi 4 roky myslela a byla do něj zamilovaná. Na jiného jsem nepomyslela. Odmítnutí neznamená vždy, odmilování.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jaaana
Datum: 22.04.16 21:17

První co udělej: zajdi ke kadeřníkovi a nech si udělat moderní sestřih,za druhé,nevím jak se oblékáš,takže změn oblečení,hezky se oblékni,a zajdi k nějakému psychologovi a svěř se mu.On ti dodá sebevědomí. Tím jak budeš mít sebevědomí,zkrásníš.Stane se z tebe jiný člověk. Člověk hezký i nehezký je sympatický a to tím jak se chová,obléká.Až si vyděláš,můžeš zkusit plastického chirurga,dnes je to úplně normální,změna nosu,uší brady, rty.Neboj se toho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ha®
Datum: 24.04.16 19:39

Prožíváš tzv. existencionální problém - zjisti si víc o existencialismu, momentálně tě téměř dokonale vystihuje. Najdeš tam i východisko z těchto depresí :)

To jest, že život je absurdní a nemá smysl, ale smrt není vysvobození, bylo by to zbabělé se zabít. Jediný způsob, jak čelit tamu absurdnu je se mu ještě víc vysmát - tzn. postavit se tomu a začít prožívat vše okolo. Nejlíp to jde skrze umění, to můžu sám potvrdit. Od té doby, co jsem se uměním začal trochu zabývat úplně mi změnilo život. Taky zkus meditaci, myslím, že by mohla pomoct. A hlavně ta nejdůležitější věc, že zabít se by bylo zbabělé. Každý má svůj čas a je pošetilé, když to někdo chce popřít, tím že se zabije, je to zbavení se zodpovědnosti :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 24.04.16 20:23
avatar

Halóóó, co je s Vámi? Jste v pořádku? Že jste někde s kamarády, no vidíte a už je po problému...:)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.