Jaké šílenosti jste viděli?

Od: Datum: 19.04.16 22:29 odpovědí: 52 změna: 30.04.16 14:27

Ahoj.

Jedna z otázek mě inspirovala k tómuto dotazu. Jaké všelijaké hrůznosti jste někdy někde viděli udělat na stavbě?

Začnu. Firma při opravách omítek sprasila tmavý kabřinec pod nimi. Napravili to tím, že ho přetřeli hadrama namočenýma v naftě. Chvíli to bylo tmavé, chvíli to smrdělo. Nakonec to oschlo a bylo špinavější než předtím. Přesně to vydrželo po tu dobu, než se firma úplně odstěhovala. A nikdo to už nechtěl víc řešit. Co přidáte vy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.04.16 22:56
avatar

Vzhledem k tomu, že se starám o činžák a provádím v něm rekonstrukce bytů, je toho mnoho. Zvláštní kapitolu tvoří práce někdejšího OPBH. Například přeštukovaná tapeta, nesmyslně vedené odpadní potrubí, zazděné prkno v komínovém průduchu, kabely zahozené betonem, uhlazeným na úroveň několikamilimetrové vrstvy neoškrábané barvy (po oškrábání barvy se musel přečnívající beton odbrušovat rozbrušovačkou), překachlíkované elektrické krabice, zasádrované elktrické krabice (bez víček, sádra je nacpaná přímo do krabice mezi dráty), špaletové okno, které nejde otevřít, protože je vnější křídlo větší, než otvor ve nitřním rámu, mokrá zeď ve sklepě, natřená emailem až ke stropu... Vždycky si myslím, že už mě nemůže nic překvapit a vždycky znova zjišťuji, jak hluboce se mýlím. Proti tomu je umazaný kabřinec slabý odvar. Mám desítky fotografií.


doplněno 23.04.16 11:56:

Lakýrníci jsou vůbec kapitola sa pro sebe. Okna, natřená 1 cm přes sklo nejsou ničím výjimečným. Krásná mosazná zvonková tlačítka ze 30 let, přetřená emailem při nátěru futer taky ne. Barva většinou natekla až dovnitř a tlačítko logicky přestalo fungovat. Vyřešilo se to nabastlením ohavného plastového tlačítka, přesto, že rozebrat a vyčistit původní tlačítko byla otázka 5 minut. Okenní křídla se taky natírala i s mosaznými štítky kliček. Jako perličku uvedu zoxidované mosazné kličky, které někdo místo vyčištění natřel emailem na žluto (aby vypadaly mosazně). Při nátěru lingrusty na chodbě, jsem se zeptal "lakýrníka", proč má jedno patro tmavě šedo-zelené,a druhé středně šedé (podle dohody měla být všude barva hosně světle šedá), řekl, že neměl zamíchanou barvu. Vyhodil jsem ho.

V suterénní místnosti je vlhká stěna do výšky cca 1 m. Protože jsem si s tím nevěděl rady, pozval jsem "odbornou" firmu.

Naštěstí mi šéf té firmy včas řekl, že na tu mokrou zeď navaří do výšky 1,5 m "ipu". Tak jsem ho taky vyhodil. Podobné zkušenosti mám i s truhlářema, s plynařema, kominíkama...

Všelijakých "řemeslníků" jsou mraky, dali by se přehazovat vidlema. Ovšem na Řemeslníka narazíte málokdy. Když se Vám to podaří, držte si ho zuby - nehty.

Možná by to fakt vydalo na menší knihu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.16 19:42

Tak vydej knihu - určitě bude mít úspěch. Nejvíce mě pobavila ta sádra v krabici od el. rozvodů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.04.16 22:57

Stupidní přítel tchýně (vyučený zedník) si udělal z měsíc staré vany kalfas.Celou ji zničil a navíc potrubí zalil betonem(který nechal zatvrdnout).

Pokládal nopovku.Obkopal barák a ten výkop nechal celou zimu otevřený,takže se z něj stal supr trativod z okapů.Na jaře nopovku která měla šířku 1m zakopal do 20cm a zbytek nechal koukat ven.

Nejlepší bylo,když mu kominík zakázal topit v komíně z důvodu praskliny.On prostě komín natřel obarveným latexem a kominíka pozval znovu na revizi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.04.16 23:09
avatar

230V, natažený zvonkáčem, nastavený čokoládou, která byla bez omotání zazděná.

Světlo na chodbě, od něj drát, natažený přes předsíň, kuchyň do špajzu, kde se zastrkoval do zásuvky. Byla nejblíž. Prý aby nesvítili na chodbovou elektriku. Vymínil si to prý spolumajitel domu. Měli tam pro chodbu a schodiště ještě zvlášť měření o které se dělili napůl. Co na tom, že jsme při rekonstrukci rozvodů přišli na to, že všechny zásuvky a světla v předsíni, a v dětském pokoji, byly napájeny z toho chodbového rozvodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.04.16 23:33
avatar

Co říkáte téhle elektroinstalaci?


doplněno 19.04.16 23:36:

Ty vypínače jsou přišroubované přímo mezi 2 dřevěná futra.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.16 00:09

Buď má můj tchán neuvěřitelně širokej akční rádius nebo se to musí někde vyučovat. Je to jak přes kopírák *zed*.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.16 07:31
avatar

Takové ty dráty omotané nitěmi máme v bytě všude. I krabici zalitou sádrou, jak se psalo výše. A na jedné nedávné dovolené jsem si vyfotila vypínač od lampičky nad svojí postelí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.04.16 23:24
avatar

Jednou jsme vezli do Špindlu vchodový dveře do hotelu. Přijedeme tam a prostě to nešlo zadělat. Velký povoz, sám stavbyvedoucí říkal, at to nezaděláváme, že to udělají sami.

Za čtrnáct dní telefon, co to je za blbý dveře, že nejdou zavřít. Sedli jsme do auta, dojeli tam a už z dálky vidím, jak to je futro dole stažený k sobě. Holt, když to nějaký umělec zadělával, dokázal futra dole stáhnout o sedm centimetrů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.04.16 23:46

Ahoj hoši.

Jenyku, to snad ani nejde. 7 cm dole. Magdone, mohl by jsi sem dodat nějaké ty své fotky? Určitě by byly výživné.

Jeden doveda zazdíval husí krk při rekonstrukci el. rozvodů a ten potom čouhal ven jako kosmodisk. Když to ještě přeštukoval na okolní barvu a pak se to všechno začalo loupat. Jsem myslel, že ho rozsápnu. Pak jsem na něj ještě dokouknul a tyhle čouhající krky jsem mu z těch zdí zčerstva vytahal. Nějak mě ani nepřekvapilo, že se tomu divil majitel firmy, že jsem to vytahal. Byli nahražení někým, kdo už věděl, jak to má dělat. Stejně jsem jim vysvětli jak to nechci.A jak to má vypadat. Tohle by snad neudělal ani učeň v druháku na praxi.

Datum: 20.04.16 10:33
avatar

Tady je odkaz na pár fotek.


doplněno 23.04.16 11:30:

lehce doplním: Na prvním obrázku je uchycení žaluzie na křídlo špaletového okna, na druhém je překvapení, objevené po demontáži sádrokartonové desky. Z bývalých zásuvek na zdi jsou vytaženy kabely k novým zásuvkám na sádrokartonu. Ten kohoutek byl pod tlakem. Stačilo otočit a voda vesele tekla do prostoru předstěny. To vše pečlivě obložené skelnou vatou a bez jakéhokoliv přístupu zazděné pod sádrokartonem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.16 19:57
avatar

tak ty nevyditelný zásuvky ty mě dostali *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.16 20:00

Tak to je fakt hustý:

http://magdon.rajce.idnes.cz/nastenka/#19.jpg

S tím by si mohl dělat veřejnou výstavu.

http://magdon.rajce.idnes.cz/nastenka/#20.jpg

No je vidět, že česi si umí všechno opravit sami *frajer*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.16 07:42
avatar

Magdone, Vy jste snad byl u nás doma. Všechno poznávám. Člověk trpí jakousi provozní slepotou, ale pamatuji si, když jsme se sem nastěhovali, jak mě to vyděsilo. Když jsem viděla koupelnu, rozbrečela jsem se. A my jsme s manželem oba bohužel hrozně nerozhodní, nedokážeme se odhodlat k nějakým změnám a bourání, nedokážeme po pár mizerných zkušenostech uvěřit tomu, že řemeslník, kterého zaplatíme, odvede dobrou práci, takže v tom tak žijeme. Mrzí mě to, chtěla bych mít příjemné a úhledné bydlení bez těcho šíleností, ale manželovi je to dost jedno, ten tráví spousty času v dílně se svými veterány a já tady bloumám a dívám se třeba na tohle...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.16 00:03

Čerpám ze stejného zdroje jako @magdon, tedy starost o bytový dům. Prvním a naprosto nezapomenutelným zážitkem byla rekonstrukce rozvodů vody. Borci vyřezali ocelové potrubí a natáhli plast. Poněvadž šel kus sklepními kójemi, kam se nedostali, poradili si: Trubky natáhli otevřenými dveřmi, pověsili na dráty a dobrý... Stálo mě to hlasivky.

Myslel jsem si, že horší věc už neuvidím. Omyl, Ukrajinec zvládne víc: Hydroizolační páska pod vodotěsnou stěrkou v lodžiích, přilepená k okapnici. Bohužel přes krycí fólii (výborný separátor), kterou v zápětí seřízli, aby to nebylo vidět. Pro jistotu naprosto pečlivě a důsledně, to znamená na všech cca 30 lodžiích.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.16 06:53
avatar

Tady řešíte prkotinky. Vypínače a husí krky. Na Tchajwanu se staví takhle. Takzvaná kanystrová armatura.

http://www.novinky.cz/zahrani…konstrukci-byly-kanystry.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.16 08:31

ernie. ale to je přece "odlehčený" beton ;). No, křivě zazděný futra většinou nikoho nezabijou, ale TOHLE... Strašný !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzajs122
Datum: 20.04.16 07:27

Štuk natažený na malbu...to jsem měl v kuchyni. Křivě zazděné futra od zedníka, co si ten byt stavěl mě už nepřekvapí. V bytě každý futro jiný. Výškově nesedí podlahy, navíc jsou do kopce. Atd. ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.16 07:51
avatar

Jo, podlahy z kopce a do kopce máme taky. Když jsem si nechala udělat vestavěnou skříň, musel řemeslník donést 4 merty dlouhý dřevěný "klín" a podložit spodní kolejnici. Na jednom konci 1 cm, na druhém 5 cm vysoký.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.16 08:47
avatar

Já se nastěhoval v roce 1980 do tzv. lichoběžníkového bytu. Museli jste vše měřit přesně. Nešlo koupit koberec 4x6 m. Byl to lichoběžník. Všechny stěny a výklenky taky. Buď lichoběžník, nebo kosočtverec.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.16 09:11
avatar

Lichoběžníkový dům mám (jsem koupil) také. Pravý úhel v půdorysu tady neexistuje. Horší bylo, že při snaze zaizolovat základy jsme odhalili tzv. lahvový beton. Základ odlitý jen do díry v zemi. Asi se na stavbě (někdy kolem roku 48) víc chlastalo, než míchalo betonu. No beton to vlastně taky nebyl, jen taková imitace. Naštěstí to není nosná zeď domu, ale jenom přístavek. Na opravy základu nakonec padlo tolik betonu, že by to dalo na novou desku. Naštěstí se to povedlo. Lahve jsou tam pořád, ale zalité do kvalitního betonu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 20.04.16 09:09

Nám do baráku partner řemeslníky nepustí. Vše si dělá sám od rozvodu vody, elektřiny, připojení plynového kotle, topení, nové podlahy, koupelny, šatní skříň... Jediné, co dělala firma, bylo usazení velkých plastových oken, menší na baráku u tchýně už dělal sám. Prý nebude platit někomu, kdo to udělá blbě a když už se má vztekat, že je to blbě, tak proto, že si to blbě udělal sám. Takže nejhorší věci, s kterými se potkáváme, pocházejí z díla tchána - zedníka. Všechny příčky cihla na výšku a dejte si pak do toho trubku, křivé zdi, o pravém úhlu si můžem nechat jen zdát. Nejvíc jsem nechápala ve staré koupelně záchod nalepený na umyvadlo, aby WC lícoval s oknem za ním. Takže k oknu se pořádně nedalo přes záchod s rezervoárem dostat, umyvadlo těsně vedle záchodu a na druhé straně záchodu 80cm místo a vzduchoprázdno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.16 09:28
avatar

https://mapy.cz/zakladni?x=17…=4.999&fov=1.257&pitch=-0.105

jj, takhle to dopadá, když dědicové nejsou schopní a ani ochotní se domluvit.

Barák je po rekonstrukci, má ústřední plynové topení a úplně novou fasádu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 20.04.16 09:34

Ať každý nemusí čekat na natažení Map:

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.16 20:34
avatar

já přispěju z oboru automobilismu

první to byly zadní brzdy na jedný TDI oktávce

a to druhý přední náprava na jednom fordu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.04.16 11:21
avatar

tohle je ale trochu mimo, to není způsobeno fušerskou monáží, ale korozí a opotřebením, možná vadou materiálu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: traktorka
Datum: 20.04.16 20:56
Ahoj...nam dali naopak futra do komory a do wc a nebylo jim divne,ze ta mistnost ztatila uplne smysl,protoze je malicka a po otevreni dveri dovnitr uz se tam nikdo a nic nevlezlo) ) pri sparovani kachlicek v koupelne jsem reklamovala ze spary jsou uskocene,melo by to navazovat,tak mi rekli,ze kazdy ma v koupelne koberec,tak at to prikryju.nakonec nam ukradli tramy s atestem a dali nejake nekvalitni,tak jsme to museli nasledne cele predelat.zabit jsme ho ale uz nestihli zajit,nebot mezitim dotycny mistr spadl ze stromu a bylo po nom...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.04.16 11:11
avatar

Jo jo, někdo má rychlou karmu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.04.16 11:18
avatar

Dveře malého WC otvírané dovnitř, tak s tím už jsem se taky sešel. Otevřít sice šly, ale kdybych je chtěl za sebou zavřít zevnitř, musel bych si stoupnout na mísu. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.04.16 20:24

v Lednickém Rovné v SK je firma RONA, udělali tam nové socialky pro chlapy. Pisoar ma mistnost2x2 m a tam kde je misa je to tak male, že aby jste otevřeli dveře musíte vždy zvednout prkýnko na wc...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 22.04.16 21:00
avatar

"magdon", jééé, na podobné wc jsem natrefila jednou ve velkém supermarketu, takže jsem nemohla dveře zavřít, ale co se dalo dělat, když to bylo akutní...:-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 22.04.16 12:07
avatar

Také si naříkáte na výhled z okna?...:-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.04.16 12:56

Co se týká šílenosti ve stavebnictví - pro laika - naprosto úděsný je pohled na tzv.podnikatelské baroko na vesnicích...nějak toho i přibývá - tohle přece někdo musí schválit nebo ne...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.04.16 21:34

Ahoj. Dávno tomu nazad, jsem byl přítomen jednání na Kontrolním dnu. Zrovna to procesí chytrých šlo po chodbě, kde byla kladena nová dlažba. Jeden s těch ,,chytrých,, se zeptal obkladače, proč nemá stejné ,,křížky,, mezi dlaždicema? Dokonce mu poradil, že by měl ty spáry dodržet stejné a že to bude tak dobré. Pan Mistr jim tam všem řekl. Protože ta dlažba není kalibrovaná jak bylo při jejím výběru tvrzeno, rozdíl mezi nimi i v jednom balíku byl 3,8mm. Sám majitel firmy machroval, že Rakona je Trabant a není třeba se o ní dále bavit a ta jeho Italská je Mercedes. Proto, kdyby kladl ty dlaždice tak, jak si to přál ten ingža, musel by u třetí dlaždice přiříznout pásek asi 2-3 cm. Ten dement z BAKu, se okamžitě začal upozaďovat v tom zástupu ,,chytrých,, .

Nebo projektant kotelen jednu ukázkově sprasil. A pak umřel. A servisáci řekli: Co si asi na kom teď vzít? Maximálně nachcat na hrob. Humor? (21:34).


doplněno 22.04.16 22:47:

No právě. On si ten ,,podníkatel,, Práde nechal tu údajnou kalibraci parádně zaplatit.

Datum: 22.04.16 22:41

no ony ty dlaždice-obklady jsou rozdílné i dnes. V loni jsme delali koupelnu. Vybrali obklady ze stejné série od jednoho výrobce a klasicka bíla kachle byla o ty 2-3 mm větší než hnědá s dekorem té samé velikosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janj
Datum: 23.04.16 00:08

Soused nad námi měnil staré kovové vodovodní potrubí za plastové.

Byl jsem u něj na návštěvě jak si vede a vůbec mu nevadilo, že původní potrubí které vedlo komínem asi 20 čísel nad zděří do které sám topil, nahradil umělehmotnou trubkou.

Když jsem ho jemně upozornil, že až se přetaví plastové potrubí a vytopí mě vodou byt, že budu chtít kompletně uhradit škodu, tak si uvědomil jakou chybu udělal a hned udělal nápravu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.16 01:04

Ahoj, na vlastní oči jsem viděl výkop na el kabely, elektrikáři, nebo prostě ti co měli položit ty kabely ale nepřijeli v termínu, tak dal stavbyvedoucí pokyn k zahrabání výkopu ! Když jsem řekl, že si dělaj prd.., tak mi bylo řečeno, že to je normální postup, a ža ta firma, která to zahrabala to zase vyhrabe, ale těm pokladačům kabelů to naúčtuje. Prý se to tak normálně dělá, běžná praxe, než by někdo vzal telefon, nebo auto a dotáhl tam ty pokladače kabelů, tak je jedná takto debilně.

Ve fabrice byly kotle, které měly výpušťáky přidělané k nohám kotlů, dva zedníci dávali bednění okolo patek konstrukcí na kterých byly kotle, jdu okolo a vidím, že tři bednění jsou i okolo výpušťáků, tzn. že by měly být zabetonovaný. Když jsem se jich ptal, na jméno toho, kdo jim to nařídil, protože oni přeci nejsou tak blbý,aby zabetonovali i výpušťáky, tak mi to nechtěli prozradit.

Kanály tak 5 cm nad úrovní podlahy, takže když bylo potřeba opláchnout halu, tak si musel honit vodu koštětem přes kanál, aby se tam našplouchala

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.16 07:59
avatar

Je to možná moje špatná vizitka, ale já si s tím prostě nedokážu poradit a manželovi je skoro jedno, kde se vyspí... Touhle otázkou jste ve mně spustili stavidla. Lítám po bytě fotím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 23.04.16 09:02

Funguje ten zvonek? Není nic jednoduššího než ho odšroubovat, rozebrat a omýt. Nevím, na co je ten "ocásek". Že by kdysi byl v jiné místnosti další zvonek?

Co mě rozčiluje, jsou lidi, kteří patlají jednu vrstvu barvy na další, nic ze stěn nesundají a jedou válečkem přes všechno. *bum*Přesně takhle to dělá moje máma. Vůbec ji nepřipadá, že by výsledek vypadal nějak ošklivě.*sok**zed*

To litinové hrdlo je prasklé. Někdo se to snažil přitáhnout k té zdi.

To je pronajímaný byt v činžovním domě?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.16 12:08
avatar

Prasklé litinové hrdlo nemusí být způsobeno špatnou monáží, může to být pnutí v materiálu. Na stěně v koupelně jednoho bytu se začal v místě kanalizační stoupačky zničeho nic objevovat vlhký flek. Když jsem odstranil omítku, ukázala se cca 0,5 m dlouhá trhlina v litinové rouře. Ta roura tam byla zazděná 60 let a byla v pořádku. Pak bez zjevných příčin praskla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.16 08:02
avatar
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.16 08:24
avatar

Mě na baráku firma zaplácala otvory pro zásuvky sádrovou omítkou a pak to půl dne hledali, kde byly... a to nemluvím o prasečině, jakou při omítání dělali. Nářadí nenářadí, všechno totálně zasrané. Byli to Poláci a bylo jim to šumák.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 23.04.16 09:29
avatar

Nám před pár lety dělai nové chodníky a silnici. Firma zaměstnávala i ukrajince. Pracovali s takovými buchary "žáby" se tomu také říká, chlapi asi vědí, co myslím. No a jak zpevňovali podloží pod chodník, tak s tím bucharem doskákali až k našemu baráku a urvali přípojku vody, která byla v zemi. Přijeli vodárny a pípákem hledali, kde je přívod vody přerušený a museli to opravit. My byli bez vody a ve sklepě mokro, takže starost navíc...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bartovicak
Datum: 29.04.16 19:55

Jak se jim podařilo zničit přípojku vody, když tato musí být vedena v hloubce 1m? To měli Ukrajinci žabu vyrobenou z vyřazeného ( ukradeného) tanku?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 29.04.16 20:32
avatar

Nechali ji na místě a tak to dunělo v místě, kde byla zrovna ta přípojka a ruplo to i tak hluboko...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.16 13:40

Ahoj Petko.

Věc bych se pokusil vysvětlit. Snad to pásne. Kus profilu chodníku bylo vykopáno, ta trubka nebyla předpisově obsypána pískem nebo jemným štěrkem, který by tomu zabránil. Zřejmě se tam v tom místě sešlo několik šutrů a ty se o sebe nad sebou opřely a tak pak to dupadlo tu sestavu naklepalo na tu trubku a ta prdla. Proto ten obsyp. Zřejmě má něco do sebe. Proto se to má takhle dělat.

Od: bartovicak
Datum: 30.04.16 07:51

Zdravím.

Stavěli jsme s manželkou svépomocí rodinný domek a s různými " odborníky" si užili své. Nejhorší byli zedníci. Absolutní neúcta k majetku někoho jiného a stále bez peněz ( alkohol,cigára,gambling a dokonce i fet).Protože jsem trpěl málo, stal jsem se údržbářem.V případě některých firem, které si můj zaměstnavatel najímá se divím, jak vůbec mohou fungovat...

Abych se odreagoval, vyrazili jsme s rodinou v roce 2012 na dovolenou do Tuniska a tam viděl hodně zajímavé věci.Jako elektrikáře mne zaujal sloup veřejnéno osvětlení s naprosto veřejným jističem a odborně vyrobená prodložovačka vedoucí z okna animátorů mezi děti měla taky své kouzlo.Pokud vím, tak nikdo neumřel na následky zásahu el. proudem.

Poslední foto je z Německa z dost dobrého hotelu, kde jsme byli pozváni a zásuvky s vypínačem mezi umyvadly by asi vyděsili nejen elektrikáře. Jiný kraj, jiný mrav.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.16 07:57
avatar

Tak ty zásuvky mezi umyvadli mi připoměly dovolenou v tehdejší "Jugoslávii, kde byl ve větším sprchovém koutě umístěný bojler, připojený přes zásuvku. Ta zásuvka byla hned vedle bojleru, rovněž přímo ve sprchovém koutě *ee*, cca 1,2 m nad dnem vaničky. Přiznám se, že jsem se radši nesprchoval.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bartovicak
Datum: 30.04.16 08:55

Taky by mi strach nedovolil se sprchovat. Jinak Tunisko,hotel 4**** a po příchodu na pokoj jsme vyzkoušeli lampičky nad postelí. Jen to prsklo, klíma ztichla a my poznali své sousedy z komplexu. Nadávali Anglicky,Německy,Rusky - víc jazyků jsme nebyli schopni určit.Pátral jsem tedy po rozvaděči a po jeho otevření pochopil k čemu je revizní technik. Můj Tuniský kolega elektrikář rozhodně nespěchal a po hodině závadu na lampě vyřešil rázně- odpojil jí.

Na klidu nám nepřidal ani požární "asi" hydrant. Hadice byla zpuchřelá, ale to nevadilo - otáčet ventilem byla zbytečná práce. Ty tři kapky resort neuhasí...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 30.04.16 10:32
avatar

Jen namátkou z rekonstrukcí - trám zazděný do komínu, vyhořený do tvaru korýtka; nad střechou 2 komínová tělesa a uvnitř 13 začouzených dutin, nevedoucích nikam; plynové potrubí ( pozůstatek po osvětlení plynem ) pod tlakem z neznámého zdroje, který ani plynárny nedokázaly vypátrat, odpad ze dřezu zaústěný do okapu. Tohle byly starší hříchy, naši řemeslníci se ovšem taky vyznamenali - rameno samonosného ocelového schodiště svařené obráceně, zdvojené okno nešťastně zamilovaný truhlář okoval obráceně, takže při rozšroubování šlo křídlo k zemi. Na to se ale bohužel přišlo až když bylo zabudované a přišli okno umýt. V bezbariérové hotelové koupelně měly být pod vanou otvory, aby mohl zajet vozík na koupání nemocného, jenže otvory byly jen zvenku a dál už byly zazděné a v zrcadle se viděl jen stojící člověk, ten na vozíku neměl šanci...:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.16 10:59
avatar

Odpad z kuchyňského dřezu a pračky vedený přes světlík a společně zaústěný do čistícího otvoru záchodové mísy (starší typy mís mívaly vzadu čistící otvor, uzavřený keramickou zátkou), takže při výměně mísy se musela předělávat kompletně celá kanalizace.

Komínová vložka jen 1/2 metru vzhůru od zaústění karmy a pak až 2 m od vršku komína, mezi tím nic (na pohled vše v pořádku a kominík OPBH tak ušetřil cca 15m vložky).

4 komínové průduchy pro 6 plynových ohřívačů vody (stavba z roku 1932). V 60 letech OPBH vyřešilo zhotovením náhradních komínů ve světlíku, ke kterým byly vedeny splodiny vodorovnou 5 m dlouhou AC rourou přes sousední byt. V koupelnách obou takto odkouřených bytech došlo k otravě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.16 13:26
avatar

To mi připomnělo odkouření od karmy ( skutečná Karel Macháček ) vodorovně přes dvě další místrnosti u jedné velmi známé, dnes již nežijící, herečky. Ani ta její popularita ji nezachránila... :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tonda123
Datum: 30.04.16 14:27

po koupi staršího domu přišla na řadu výměna komplet elektriky. Tohle spáchal nějakej sebevrah.Se divím že se to nevyskratovalo. A to jsme to blázni měsíc používali *ee*. A další vražda byla když jsme odkryli samodoma komín vedený kolmo po stropu chodby,který vedl z obýváku přes zeď. bylo to bednění z prken.na tom rákos a omítnuto.mám to špatně vyfocený ale prkna byly pěkně ohořelí - jak to mohl někdo dobrovolně používat*zed*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.