Píšete někdo ještě SMS nebo MMS?

Od: Datum: 19.04.16 19:19 odpovědí: 18 změna: 21.04.16 10:25
Ahoj, dnes jsem si tak uvědomil, že jsem opravdu hodně dlouho nenapsal SMS a MMS. To už bude nějaký rok. A telefonáty poslední 2 roky jsou taky minimální. Mobilní data u me nahradila polovinu věcí. Emaily také... nepamatuju si, kdy jsme psal v doma a v osobním živote někomu mejl a nebo dokonce mejl z notebooku. Opravdu je to vse tak dávno?
Jak jste na tom vy? :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.04.16 19:24

asi jsem staromódní posílám sms a volám a z noťasu sem tam pošlu email

Datum: 19.04.16 19:32

Denně pošlu tak 10SMS, 15 meilů a provolám cca 3 hodiny

Datum: 19.04.16 19:40

Volám minimálně, SMS v případě potřeby, MMS nikdy ale 2 jsem přijala, email denně mnoho. Co jsou to ta mobilní data netuším.

Datum: 19.04.16 19:42

Občas volám z pevné linky, většinou ale z mobilu. Celkově volám málo, nemám potřebu. Častěji píšu SMS (možná 3x týdně), výjimečně MMS. Přesto, že mám hovory i SMS poměrně drahé (tuším kolem 5 Kč/min, ale nevím přesně, nezajímá mě to) a nemám žádné volné minuty, platím cca 250 Kč měsíčně. Mail používám převážně k úředním záležitostem (cca 2x měsíčně), občas k soukromým zprávám. Jiné spojení nepoužívám. Internet na mobilu a vše, co s ním souvisí jsem si nechal cca před 5 roky zablokovat, protože ho k ničemu nepotřebuju. Po "chytrém" telefonu rozhodně netoužím. Pro moje účely stačí "úplně blbý" tlačítkový mobil za 13 stovek.

Datum: 19.04.16 20:04

magdon. Tak já mám prastarou nokii za 800,- Kč. Zavrhuji všechny dotykáče a modlím se, aby mi ta moje starožitnost ještě dlouho vydržela

Datum: 19.04.16 20:07

Tak to jsem ráda, že se svou prastarou Nokií nejsem sama, já už se skoro styděla ji venku použít.

Datum: 19.04.16 20:31

Taky jsem měla boží prastarou nokii. Byla modrá a děti se za mě styděly, když jsem ji na veřejnosti používala (hrdě) místo hodinek , ale bohužel mě opustila do propadliště dějin a teď mám nejlevnější nokii, jaká se dala koupit, čímž demonstruji svoje pohrdání mobily. Ale já jsem byla vždycky divná.

doplněno 19.04.16 20:33:

A abych odpověděla - hovory pouze přijímám. Volala bych jen v případě akutní nouze. A smsky nesnáším, nepíšu a skoro nečtu. Nechápu, proč mám tenhle postoj, ale co už.

Od: mot
Datum: 19.04.16 22:47
jak si mam predstavit,ze skoro nectete sms?
Datum: 19.04.16 19:46

já nejčastěji a nejraději píšu maily nebo si píšeme přes skype... když je potřeba něco vyřídit, tak telefonuju a SMS posílám jen vyjímečně... chytrý mobil nemám a nechci...

Datum: 19.04.16 20:02

Asi jste vyjímka. Já, jako zcela obyčejný občan, staršího věku, naopak všechno, co jste vyjmenoval, používám velice často. Protože každý můj protějšek, rodina, přátelé, i jiné kontakty, firmy tyto způsoby komunikace také používají.

Datum: 19.04.16 20:27

Dobrý den.Píšu tak 1-3 SMS denně z internetové brány Vodafonu,kterou mám propojenou s mým číslem.MMS jsem posílal jednou v životě a hovory tak 2-3 za měsíc.Na mě moc nevydělají.

Od: sharon
Datum: 19.04.16 21:55

Já používám stále SMS i e-maily, MMS jen minimálně. Je pravda, že s někým si píšu v podstatě už jen na FB, ale je stále hodně situací, kdy to řeším SmS a hovory. Denně pošlu průměrně cca 1-2 SMS a cca 1 hovor, ale zdaleka nevyužiji ty volné minuty,co mi operátor nastavil. Používáme občas i pevnou linku. E-maily zas využívám např., když potřebuji napsat někomu do školy, nebo se na něco zeptat v e-shopu apod. a také, když potřebuji nějaké dokumenty např. ve Wordu poslat či vytisknout... Bez SMS a celkově tel. hovorů i e-mailů bych se zatím nejspíš neobešla...Ale vím, že spousta lidí už to má jinak a toto už v podstatě nevyužívají.

Od: mot
Datum: 19.04.16 22:45
koukam, ze jsou tady hlavne duchodci, co volaji jen v nejvyssi nouzi a sms neumi napsat
sms pouzivam, jsou precejenom spolehlivejsi nez ruzne messengery, ktere obcas zpravy nedorucuji nebo jim to trva. a nemusim premyslet, na jaky messenger te osobe zrovna napsat. mms jsou mrtve, hlavne kvuli male velikosti fotek.
hovoru mam par denne, hlavne teda pracovni nebo kdyz je treba neco rychle a jasne domluvit. maily pisu bezne, na mobilu minimalne, neni to pohodlne.
Datum: 19.04.16 23:25

To není o tom, že bych neuměl napsat SMS, nebo poslat mail. Jsem technicky založený a většinu moderní techniky ovládám (pár let jsem se dokonce výpočetní technikou živil). Ale prostě to všechno k životu nepotřebuju. Nemusím s sebou v mobilu neustále nosit stovky fotografií. Nebaví mě hrát na mobilu hry (často stupidní). Nepotřebuju být trvale ve spojení se světem. Netoužím se celému světu svěřovat se svými problémy na sociální síti. Když jedu na dovolenou, odkládám i hodinky (nepotřebuju přesný čas, s dostatečnou přesností +- hodina ho dokážu odhadnout a to úplně stačí). Umím docela dobře žít i bez mobilu, ostatně jsem bez něj prožil většinu života, aníž by mi chyběl. Nechápu lidi, kteří si s sebou berou mobil (či jiné zařízení) i na záchod (protože co kdyby jim zrovna uteklo něco důležitého?).

Důchodce ještě nejsem, i když mi k tomu už moc nechybí, ale "vo tom to není". *smich*

Datum: 21.04.16 07:10

Já důchodce jsem, mobil mám dotykový od dětí k narozkám, i když mi pořád více vyhovuje moje stará plečka Nokia. MMS posílám a SMS taky, když něco potřebuji a nedovolám se tak pošlu SMS. MMS posílám když něco chci koupit a poradit se s někým, vyfotím odešlu a počkám na odpověď. Chytrý mobil mám více na focení,protože lépe fotí než ta Nokia. Ale fota ukládám do počítače a tak také nemám co ukazovat z mobilu Na noc mobily vypínám, chci nerušeně spát, na záchod je nenosím :-D. Volám jen v nutných případech, 250kč za kupon mi vydrží cca 3 měsíce. Vydržím také žít bez mobilu, nešílím když ho zapomenu doma a jsem u dcery třeba týden.

Datum: 21.04.16 08:36

Mobilem dohaduji 80% svých pracovních věcí (rušení výuky, termíny, změny...), a naprosto stejně jako mí žáci nejsem vždy k zastižení na telefonát, takže jen SMSky. Navíc ne vždycky mám u sebe diář nebo čas si do něj zapsat, na čem jsme se dohodli, takže se k SMSkám často vracím, abych si to ověřila - tak úžasnou paměť fakt nemám, abych si pamatovala něco, co mi někdo řekl do krátkého telefonátu *nevi*

No a nemám chytrý telefon (zatím...), takže těch zbývajících 20% jde mailem z notebooku *palec* ale MMS jsem poslala párkrát v životě, snad tehdy, když začínaly, na zkoušku...

Datum: 21.04.16 10:15

Prosím, vysvětlete mi co jsou to ta mobilní data a jak nahradí psaní SMS a volání, ať neumřu blbá*bzum*. Díky.

Datum: 21.04.16 10:25

Zdravím, komunikuji především skrz sms. Na volání to často nikdo nezvedá (mamka!*smich*), a sms zas tolik energie nestojí. Nadřízeným samozřejmě volám. Děti ze zpěvu mi pouze smskují, jejich rodiče mailují, občas volají, když je něco neodkladného. S kolegou si píšeme sms nebo maily. Sms jsem si nastavila zdarma kolik chci a kam chci, tak toho využívám. :) Mobilní data uplatním v autobusu nebo v terénu.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.