Nátěr dveří

Od: Datum: 19.04.16 19:12 odpovědí: 14 změna: 20.04.16 21:32

zadravím,,,,pokud je třeba Balakryl vodou ředitelný ,,,,jak to chápat.Koupila jsem si ho na dřevo na chatě pro venkovní použití,Prodavač mi řekl,že je pouze vodou ředitělný štětec a ruce třeba

Ale já mám zkušenost,že jak jsem již měla málo,tak jsem dolila vodou a zředila ,a on říkal,že tohle se nedělá,ale mám to již řadu let a je to OK. Neloupe se .

Na různé nátery se píší jaká ředidla ,tak si myslím,že se může dolít vodou. díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.04.16 19:15

taky ředím vodou, když je třeba


doplněno 20.04.16 13:55:

Rozhodně ale neudělám z litru barvy třeba litr a půl - to ne - to pak barva málo kryje .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 19.04.16 19:46
avatar

Dobrý den, je-li to barva ředitelná vodou, tak se ředí vodou. Vodou se vypere hned i štětec a opláchnou ruce (pokud jsou od barvy). Ovšem, nová barva může být po otevření hustá, tak až když se dobře rozmíchá posoudíte, zda je nutné naředit nebo ne (a zase dobře rozmíchat). Té vody nesmí být mnoho, aby to ještě barvilo, tak jen s mírou. Rozhodně z kila barvy nedělejte po přidání vody kila dvě. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.04.16 19:49
avatar

Nechápu tento dotaz. Ano, vodou ředitelná barva a konkrétně uváděný Balakryl, se opravdu ředí vodou. A pokud je správně připravený podklad, tak se nátěr neloupe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.04.16 20:24

pohanka,,,,,,,také jsem to poprvé slyšela,že se neředí. Asi chtěl,abych toho koupila více..A já myslela,že je to nějaká jiná barva,,jmenovala se jinak,ale vodou ředitelná.Tak jsem mohla ušetřit,,ale ještě mám naštěstí,,,díky všem

Datum: 20.04.16 13:37

Jediný význam vody je v tom, aby to šlo snadněji natřít. Když je barva moc hustá tak ti vznikne zbytečně tlustá vrstva. Lépe je udělat více tenčích vrstev, dvě nebo tři než jednu tlustou, špatně rozetřenou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.04.16 22:37
avatar

Každá barva je vlastně druh pryskyřice,rozpuštěný v rozpouštědle.Dnešní technologie umožňují rozptýlit(dispergovat)částice pryskyřic i do vody a natírat s nimi plochy.Ovšem ne každá dispeze je vhodná na všechny nátěry.Je nutno se řídit návod.Většinou jsou tyto barvy dodávány už připravené k natírání,tedy se neředí.Pokud ano,pak si přečtěte pečlivě návod k použití.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.16 08:47

jabraka,,,,,,je napsáno vodou ředitelná tak co to je,,

Datum: 20.04.16 13:40

Unknown command or syntax error

Voda je jen prostředek na ředění, takže z toho že se ředí vodou nelze vydedukovat jestli je vhodná pro vaše použití. Nedostatek informací.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.16 16:09
avatar

Vodou ředitelné,znamená,že se umyje vodou pokapaná podlaha,umyjí se umazané ruce,vypere štětec.Jak jsem už řekl,do určité míry doporučuje návod i ředění,ale většinou jen v malé míře.Na příklad do 1l barvy 100 ml vody.pojkud se tyto barvy,nebo laky naředí víc,ztrácí svoje vlastnosti.Takže ještě jednou,prostudujte si dobře návod k použití.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.16 12:17
avatar

Zdravím,
upřímně přiznám, že jsem z vaší otázky docela zmatený, nicméně co jsem pochopil - jestli ředit tzv. vodouředitelné barvy a případně čím...
Ano, vodouředitelné barvy jsou ředitelné vodou, ale pouze pokud to výrobce na obale uvádí jako možnost a i pak je třeba dodržet jeho doporučení co se týká množství ředění (většinou max do 10%).
Důvody jsou hlavně 2
1) naředěním se výrazně změní parametry barvy
2) při ředění a následném rozmíchání barvy s ředidlem (v tomto případě vodou) se do barvy i při sebevětší pečlivosti vmíchají bublinky (částečně se to dá redukovat tím, že se rozmíchání provádí velmi pomalu, ale nikdy to nelze odstranit úplně) a na rozdíl od klasických ředidlových barev se z vodouředitelné barvy bublinek už bublinek nezbavíte - vodouředitelná barva se na povrchu rychle uzavře a bublinky už ven nevyplavou na rozdíl od normálních ředidlových barev.
Na nátěry vodouředitelných barev je lepší používat speciální štětce než štětce normální (speciální dělají méně bublinky v natírané ploše), po zkušenostech mohu říct, že nejlepší je vodouředitelné barvy nanášet pomocí válečku - nejstejnoměrnější nátěr, žádné problémy s bublinkami v nátěru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.16 21:32

ronyx...proč zmatený,,,prodavač mi řekl,že se to neředí ač tam bylo napsáno vodou ředitelný..Tak kdo je osel? Vždy jsem dělala s Balakrylem a nemohu si stěžovat,ale jen tak mne nappadlo se ho na to zeptat.Ono záleží co se natírá.Já jenom laťky na pergole ..

Datum: 20.04.16 14:07
avatar

stejne nakonec zjistite ze balakryl proste nevyhovuje vlastnostmi, neni to barva, je to obycejna pomazanka, je to mekke, spini se (natrete si neco na bilo), natahuje okolni vlhkost. Syntetika tyto neduhy nema, ikdyz si tyden posmrdi, ale vlastnosti jsou blize laku nez Primalexu, coz se o Balakrylu rict neda :)


doplněno 20.04.16 18:45:

ja ho mam uplne vsude mam napul dreveny dum a uz bych s nim nic nenatiral, kdyztak strop :)


doplněno 20.04.16 18:46:

osmatane, zavadly odstin :) a futra, ktere jsou rychleschnouci syntetikou, sviti jak nova :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.16 16:15
avatar

Joudic:

V chodbě mám starou skříňku,kterou jsem chtěl původně vyhodit.Manželka koupila email Balakryl a skříňku jím natřela.To se stalo před třemi lety.Včera jsem se podvil,v jak dobrém ,a krásně lesklém, stavu je povrch,na který odkládáme tašky s nákupem,zahradní produkty i boty.Ať žije Balakryl.(není to reklama).

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.16 19:22

JJ, škoda že akrylátové barvy aj. nemají takovou stálost barvy jako syntetika. Když jsem se kdysi ptal v prodejně barev na barviva do primalexu tak mi prodavačka řekla, že všechny barvy vyblednou a pokud chci stálost barev tak jedině to natřít syntetikou *smich* (ale určitě to nemyslela vážně).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.