Práce advokáta

Od: Datum: 18.04.16 16:05 odpovědí: 9 změna: 19.04.16 18:21
Ahoj, chci se zeptat, co si myslíte o práci advokáta, zajímají mě vaše zkušenosti. Je to psychicky náročné? Od kolika do kolika hodin pracujete? Máte volné víkendy? Berete si svou práci domů? V jaké relaci se pohybují měsíční výdělky např. v Brně či Praze? Máte volný čas? Děkuji moc za vaše odpovědi - zvažuji studium práv.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 18.04.16 16:23

Pokud budete pracovat sám na sebe a chcete slušný příjem, budete pracovat od nevidím do nevidím, tak jako mnoho dalších živnostníků, mnoho právníků má druhou kancelář doma. Stačí-li vám mzda od zaměstnavatele, pak pracovní doba bez víkendů je pevně stanovená jako ve fabrice. Ale tomu také odpovídá honorář.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ondrad28
Datum: 18.04.16 16:31
Spíš bych chtěl dělat v kanceláři pod někým, slyšel jsem, že výdělky nejsou špatné.
Datum: 18.04.16 16:41
avatar

Ondro, kolik máš roků? Takhle se na práci advokáta, ale vlastně na jakoukoliv práci nemůžeš dívat. Musíš udělat všecko pro to, aby tě práce bavila. ;) Musíš vědět nebo alespoň si uvědomovat, co bys chtěl dělat. I práce v kanceláři může být různá. Od účetního, asistenta, pc specialisty atd atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ondrad28
Datum: 18.04.16 16:46
Tak, jsem na osmiletém gymplu, teď už v prváku, potřeboval bych se zaměřit nějakým směrem, nejspíše humanitně, jelikož na technické předměty moc nejsem. Myslím si, že práce určitě baví minimum lidí z nás, tak chci p4ávě zjistit jaké je to být advokátem již nějaký čas o této profesi přemýšlím...
Od: deni
Datum: 19.04.16 01:31
Je to beh na dlouhou trat, po ukonceni vysoké skoly s titulem Mgr., takze po peti letech, nemuzes hned rozjet svou praxi. Po skole musis pracovat tri roky jako koncipient, a ti maji platy stejne, jako prodavacky v lidlu. Jestli to je psychicky narocne nevim,kazdy snasi stres a natlak jinak. Vydelek se odviji od kvality prace, klientu,případů... kdyz budes skvely pravnik, budes mit skvely plat:)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 19.04.16 02:03

1. Po studiích ještě nejste advokát - cesta je dlouhá a jako koncipient máte nicotný plat a práce nad hlavu.

2. Po advokátních zkouškách nejspíše bude jen zaměstnancem nějaké kanceláře.

3. Pokud se chcete osamostatnit - musíte něco umět a mít klientelu.

4. Advokát pracuje i doma a často po nocích sedí u PC, výdělek tomu odpovídá, ale dělat musí, ikdyž nechce, lhůty nepočkají.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ondrad28
Datum: 19.04.16 16:54
A v jaké relaci se pohybují platy, pakli-že budu dělat v AK pod někým.
Od: paralegal
Datum: 19.04.16 17:57

Platy se budou pohybovat podle toho, co do té AK přineseš. Když dovedeš alespoň pár dobrých klientů (tedy firem), kterým bude moct advokátní kancelář každý měsíc fakturovat právní služby (v dostatečně vysoké částce), tak si tě možná budou i vážit a dají ti solidní prachy. Ale jestli nedovedeš žádné klienty, tak o tebe moc velký zájem mít nebudou a budeš možná pracovat za suché z nosu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.