Stanou se dlužníci nedotknutelní?

Od: Datum: 17.04.16 19:58 odpovědí: 13 změna: 18.04.16 22:42

Tak jsem zjistil, že dlužník, pokud si napůjčuje a nesplácí, tak vlastně nemusí mít strach, že půjde sedět. Jednou se takhle rozhodne nesplácet...v dostatečném předstihu majetek převede na svoji matku nebo dobrou tetičku (kvůli exekuci), takhle se bude držet s příjmy, jakože oficiálně na životním minimu a je vlastně nedotknutelný, nepostihnutelný. Wau, to čučím, co je to možné v naší kotlině za praxi. Co soudíte o popsané praxi? Jak od dlužníka dostat peníze, pokud se rozhodne, že se bude chovat jako paznecht a nebude ochoten řádně splácet?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 17.04.16 20:22

Mně zase přijde wow ten, kdo půjčuje...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.16 20:23

A kde je problém?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.16 22:04
avatar

Peníze od dlužníka, při našich zákonech, když nebude chtít, nedostanete nikdy, ani po soudu, který vyhrajete. Stačí, aby vykazoval minimální příjem a zbytek si vydělával na černo, nebo se oddlužil - taky skvělý vynález pro grázly!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.16 23:03

Ahoj Monreo.

Právě, že máme se sousedkou zrovna stejnou zkušenost. Otec vnučky dluží dnes na dlužnén výživném asi 90 litrů a i soudy a exáci jsou na něho krátcí. Jinej dlužil 6tku a šel bručet na 2 roky. Zvláštní vymahatelnost práva. Kdo to pochopí? Nevím.


doplněno 18.04.16 17:04:

Ahoj MP.

Já mám takové povědomí, že když si někdo udělá dítě, tak se o ně stará. Já jsem zvládnul 3. Ten prevít mohl přispívat aspoň ten tisícovák, co mu předepsal rozvodový soud, na tu jednu svou dceru. Jenže, když takoví dovedové zaplatí jednou za 4 měsíce, mají splněno a ty další 3 měsíce se neřeší. On se přece snažil a nějak mu to chudákovi nevyšlo. A co ten další pečující rodič? Tomu to muselo vycházet dnes a denně celé ty nepříspívané měsíce? Tohle asi soudruzi už za komančů nechutně nezvládli. Skoro to vypadá, jako by oni všichni měli někde nějaký děti a používali stejný systém placení výživného.

Že toho nějakého zavřeli do basy, o tom rozhodl okresní soud. Psali o tom v Jabloneckém deníku. Že má ten dlužník 90ti litrů do tří dnů vše splatit rozhodl jiný okresní soud. Další soud řešil tu exekuci na to dlužné výživné. A co? Nic. Ten prevít má už 40 let, podporuje ho rodina jeho staříků a nejspíše někde u nějakého známého dělá na černo. Není tedy něco špatně? Jak by jsi to asi řešil ty MP?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 18.04.16 21:59

Ahoj Humbuckere, tak v tomto případě neplacení alimentů je to hodně těžké. Proto si taky ženy hodně vybírají, koho si vyberou za otce svých dětí. Zatímco my muži skočíme obyčejně po první přijatelné (hlavně sexy) partnerce, tak žena má daleko vyšší kritéria. Bohužel ten instinkt občas nevyjde. Je to ale jen životní smůla, nic víc. Rozhodně by to neměl řešit stát. Pokud nemá otec zájem o své dítě, je to podle mě daleko větší neštěstí, než nějaké peníze. Ty se vždycky nějak vydělají, láska ale dítěti pak hodně chybí. Já vím, že je to trochu zjednodušené, ale za tyto problémy, co se týče alimentů, může bohužel špatný odhad matky při výběru budoucího otce (tak je to nakonec všude - výběr práce, výběr auta, bydlení, dovolené, je to někdy loterie, takový je život).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.16 22:42

Ahoj MP.

Matka si sice mohla vadně vybrat otce svého dítěte, ale kdo jiný než stát by měl to bezbranné dítě podpořit? V jejím případě se hodně postarala babička, děda i brácha, ale ten zavedený systém je prostě vadný a na tom má svou vinu stát. Poslanci, zákonodárci. Ti trotlové se dokáží dohadovat dny o hovadinách, ale aby opravili nějaký důležitý zákon v rámci :,, Legislativní nouze,, , to ani náhodou. A že tahle možnost existuje. Stejně by měl stát podpořit mladé rodiny s dětmi. Měl by i zvýšit ty nejnižší důchody. Navyšování procentem, mi připadá vadné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 18.04.16 00:41

Proč by dlužník měl jít sedět? Máte nějaké právní vědomí? Sedět můžete jít třeba za podvod. Ale nikdy za to, že Vám dojdou peníze. Zatím nejsme snad diktatura. A každý člověk, než se stane dlužníkem, potřebuje zásadně jednu podstatnou figuru a ta se nazývá "VĚŘITEL". Pokud by nebyl věřitel, nemohl by být dlužník. Je to myslím dost logické. A jak si tito dva dospělí lidé (dlužník - věřitel) domluví je snad na nich, a na jejich metodách (třeba dlužníkem mafie bych osobně být asi nechtěl)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.16 08:38
avatar

Každá volná chvilka v televizi je zahlcená reklamami na půjčky. Na každém klandru na rohu visí plakáty nabízející půjčky. Letáčky ve schránkách nutící půjčky. Maily a sms nabízející půjčky. Bez ručení, za 10 minut u vás. Tak proč ne? Proč si nevzít půjčku, když dávají?!

Dokonce mi přišla sms, že kdybych se rozhodla koupit si nové bydlení nebo auto, že je půjčka připravená v mé bance. Smála jsem se hodně a dlouho. Mi, babce, na sklonku života, někdo bude nabízet půjčku na auto a na vybavení bytu! Ten blbec na druhé straně si ani nezjistil, kolik mi je let! *haha* Můžete to pochopit?!


doplněno 18.04.16 10:52:

Marcelko, souhlasím s každým vaším slovem. I mi to vrtá v hlavě, že se jim to rentuje. Ale je zarážející, že se jim to rentuje, ikdyž dlužník má půjček mnoho a nesplácí nic. Hmhmhm, divné. *ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.16 10:06
avatar

babkazov -

-ještě bych dodala, že mám z těch reklam dojem, že mi vlastně něco dávají, když si vezmu půjčku.

Docela by mne při té příležitosti zajímalo, kdo vlastně platí ta různá oddlužení, osobní bankroty, odpouštění splátek, atd... - nemá to trochu souvislost s očekávaným záporným úročením vkladů - ptám se možná jako blbec, ale zajímá mne to, protože si jako střadatel začínám v poslední době připadat spíše jako dlužník.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.16 09:34

Jeden urozený moudrý ministr navrhuje, že se provede plošné odlužení, poněvadž máme v Česku asi 700 tisíc exekucí z toho multi exekucí deset a více ex. na 120 tisíc těchto multi pujčo odborníků. Soused má zkušenost, přemládlá dáma loudila o pronájem chalupy, na půl roku, řádná smlouva dvě platby bez problému, poté sliby a různé pohádky. Dáma za půl roku zmizla, vodné, plyn, elektřina deset tisíc českých, soudní žaloba poplatky, exekutor poplatky vše soused vyhrál, ovšem dáma bez majetku hlášena na obecním úřadě, občas prý výdělavá nejstarším řemeslem, slibuje že zaplatí tudíž v právním státě nelze jinak řešit. Tudíž souseda milosrdným skutkem přišel pronájem na 13 tisíc

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 18.04.16 10:47
avatar

Dlužník - to neznamená, že si půjčil. Já měl sjednaného zedníka, který s dalšími měl zajistit určitou část stavby. Smlouva jen ústní, objednávka písemná a převod na účet,... po dvou měsících uděláno 10% původně plánované práce, materiálau přišla jen polovina, něco se ještě "ztratilo" - moje ztráta přes 150tis. Můžu si s papíry maximálně utřít zadnici - borec dnes dluží na všech institucích, jezdí po ČR a "vyloudí zálohy" na slíbené práce, které pak neudělá a uteče. Právník řekl, že moje dohoda s tímto živnostníkem bude těžce vymahatelná - resp. i když vyhraju, nic nedostanu. Na rodinu s jeho trvalým bydlištěm je přes 5 let exekuce - ale stejně se nic neděje. ... Borec chodí po hospodách, po obědě uteče bez placení. Když má pár peněz, prohraje to v automatech.

Proto držím palce hnutí ANO s bojem proti černé ekonomice a gamblerství. Každý je tu zvyklý řešit "načerno" objednávky a práce, ale pak zapláče nad ztrátou. Na větu "s papírem nebo bez" odpovídám zásadně "s papírem a zárukou !"

Další dlužníci - výživné - v podstatě ta samá verbež ... nadělá si děti, a pak je nechce živit. Raději příjmy vše bokem a bez papíru, aby nepřišel finančák...

Dlužník kvůli rozvodu - dalo by se rozepsat...

Dlužník z blbosti - ručitel kamarádovi... sestra ručí kamarádce na RD. Proč? Byly kdysi kamarádky... dnes už nejsou. Ale jako ručitelka se musí denně bát toho, že paní přestane platit a sestra bude ručit - dlužit přes 2mega...

Dlužník díky druhotné platební neschopnosti - podnikatelé potřebují peníze točit - ale když mají dostat peníze, které musí přeposlat dál .. a nemají rezervu. To je pak problém - dlužník zkrachuje nebo má potíže hradit, podnikatel nemůže platit zaměstnance a materiál...

Pamatuju si jednu kauzu - VZP nemohla platit daň, protože nedostala peníze od státu. Takže stát sice nedal firmě peníze, které jí dlužil, ale požadoval platbu z příjmu, který vzp vlastně neměla...

Většina dlužníků je v dluhové pasti, protože chce mít všechno a hned. Nedají se poučit zkušenostmi jiných lidí, jiných států,...

A politici? - musí si nějak zajistit do budoucna možnosti ochrany sebe a svého majetku...

Kalousek s Nečasem jedou v limuzíně na inspekci po Česku.
Přijdou do školy, střechou zatéká, omítka opadaná, všude zima - ředitel žádá 0,5 mil/kč na opravu
- Kalousek mu vysvětlí, že je krize a musí se šetřit.
Druhou návštěvou je věznice - střecha perfektní, nové omítky, všude teplo, na každém pokoji televize, vyhřívaný bazén, golfové hřiště, volejbal, spousta zájmových kroužků - ptají se ředitele, zda něco nepotřebuje odpovídá že, nic, že mají vše potřebné - Kalousek mu přesto dá 5 mil na vylepšení posilovny.
Sednou do limuzíny a Nečas se ptá Kalouska - tak to mi vysvětli ,tamta škola potřebovala zjevně peníze a nic jsi nedal a ve vězení nic nechtěli, a dal jsi jim 5 mega.
Kalousek se shovívavě usměje a říká
"My dva už do školy chodit nebudeme"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: poletusak
Datum: 18.04.16 14:17

JJ, je to tak, vidím to i v okolí... čím víc dluhů, tím asi líp, ten kdo si spoří a vše kupuje bez dluhů je idi-t. Např. sousedka, všechno musela mít hned, nové auto, myčka nádobí, dovolená... pak příjmy klesly, no a co... majetek zavčasu dala dětem a požádala si o insolvenci. Z milionového dluhu má zaplatit 300 tis., ostatní se odpustí. Chudinka, prý má jen plný invalidní důchod... + k tomu práci na plný úvazek načerno... Moje rodina žije bez půjček, na co nenašetříme, to prostě nekoupíme, přijde mi to tak normální, že se dluhy mají splácet... ale asi jsem divná... kdybych měla myšlení jako někteří jedinci, tak jsem na tom líp.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.16 14:30
avatar

A co je na tom novýho? Dlužník/podvodník byl v tomto státě odjakživa vysmátej. Pokud dojde k nejhoršímu, sáhnou na majetek v rodině/rodičům a pod. Jen malý příklad, bývalý ex dlužil přítelkyni na výživným myslím 300 000. Ona ho honila po soudech, vymáhala to jak mohla. K soudu buď vůbec nechodil, když přišel, vysmátej ... majetek určitě přepsanej na někoho jinýho (musí mít jistotu že to přepsal důvěrohodnýmu člověku, pokud teda něco měl). A pokud nic nemáte, co vám vezmou? Pokud vás zavřou, bude vás živit stát/ten na to nemá, tak co je lepší, nechat toho člověka volně běhat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.