Společná chalupa 20 km za Prahou

Od: Datum: 16.04.16 18:26 odpovědí: 11 změna: 17.04.16 11:57

Přeji hezký den všem rádcům,

Snažíme se vymyslet nějaké rozumné využití pro trošku větší objekt cca 20 km za Prahou. Jedná se o poměrně starý dům, zčásti zrekonstruovaný, těžko použitelný k podnikání. Celková užitná plocha co by se dala časem využít je cca 400 m2. Pozemek s celkovou plochochou 1500 m2 z toho je cca 250 m2 zastavěno. Poměrně klidná lokalita, relativně čisté prostředí.

Jedna z věcí co mně napadla, bylo nabídnout objekt několika rodinám k společnému víkendovému a dovolenkovému využívání. Tedy nabídnout za přiměřený vstupní poplatek, či přímo prodej určitých částí, například 1/10 atp.

Ve své podstatě by se jednalo o investici podstatně menší, než když si někdo chce koupit vlastní chatu/chalupu, stejné by to bylo i s nároky na údržbu a provoz...Pokud se nad tím zamýšlím, byla by zde řada výhod, například pro rodiny z malými dětmi, ale třeba i opačně, pro seniory, kteří nemají děti vnočata a rádi by se zapojily do podobného projektu.

Na druhou stranu je pochopitelné, že by tento způsob užívání měl jistá nemalá omezení a vyžadoval od zůčastněných jistou míru schopnosti komunikace a porozumění...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 16.04.16 18:35
avatar

Ne zřídka se nedomluví dva, nedej Bože 3 lidi v rodině. Cizí - sousedé - problém řeší od nepaměti. A spolumajitelé nemovitostí? Hádky a vyčůranost. 2 rodiny se budou starat, další 3 zneužijí dobroty... ostatní do toho nepůjdou...

Pokud byste chtěl pronajímat, třeba i na dlouhodobý pronájem, začněte nabídkou pro jednu rodinu. Vzdálenost od Prahy a ten klid, rozměry pozemku a nemovitosti - to vše je dost atraktivní a raději bych to prodal celé než prodával po desetinách.


doplněno 16.04.16 18:51:

Obávám se, že těch vyčůraných je víc, než těch, co by to opatrovali. Dále si nedokážu představit smlouvu... hmotnou odpovědnost...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.16 18:42

Prodávat nechci, hledám rozumné využití...Ano jsme hádavý a vyčůraný národ...tím spíše mně to láká...mám za to, že vyloženě vyčůránek by do podobného projektu nešel...každopádně díky za vcelku pravdivý a rozumný názor...

Od: janm*
Datum: 16.04.16 18:52

Zdravím

Tak u "velkých těžko udržovatelných nebo využitelných staveb" se to také dělalo tak, že se zkrátka rozdělily na nějaké "rozumné" většinou poloviny případně třetiny, ty se prodali a zbylou půlku nebo třetinu si nechal původní majitel. S pronájmem budou ležet starosti s opravami a údržbou na Vás, s tím je třeba počítat

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petch
Datum: 16.04.16 20:12
Mam rodinu s dětmi,ale není kam jet a něco takového bych bral, dá se nějak rozumne domluvit? Charozs@seznam.cz
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.16 20:50

Petch, to je právě to co snažím vymyslet, něco co by bylo pro běžného člověka akceptovatelné...

Od: petch
Datum: 16.04.16 21:09
Můžete mail?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.16 20:47
avatar

20 km od Prahy není daleko. Běžně se do práce v Praze z takové vzdálenosti denodenně dojíždí. Záleží, jak je dostupná MHD.

Pokud lze nemovitost trochu rozdělit, aby měl každý nějaké soukromí, případně i sociální zařízení, tak proč ne. Pronajímat to, udělat jenom takové jednoduché, víkendové obydlí. Žádný luxus, ale funkční a pohodlné. Aby se zatopilo, uvařilo, dalo něco přeprat, usušit. Jak píšete, starší mohou mít malou zahrádku, děti písek, hrací koutek. A když alespoň trochu každý přiloží ruku k dílu s tím, co umí, každý si po sobě uklidí, pohlídají děti, nabídne kousek buchty ke kávě, tak proč by se nemohlo žít v klidu.

Nemusí to vyjít s každým poprvé, ale jistě se najde nějaká rodina, se kterou budete mít společné zájmy i náhled na fungování.

Jenom si domluvit určitá pravidla. Každý by si měl uvědomit, že tam je dočasně, a v případě, že to nebude fungovat, bez problémů vystoupit. Proto si myslím, prodej nějaké desetiny je už velký závazek, na dlouho, ale zase, je to domluvě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.16 21:30

Dovedu si představit,že do toho půjdou lidi s nadšením,ale,jakmile bude hotovo a lidi se budou rekreovat - nastanou rozbroje i kvůli maličkostem - děti a nepořádek,manželky se nesnesou atd. Měla jsem podobnou myšlenku,zdědila jsem chalupu,brala jsem tam rodiny s dětmi...absolutně se po delší době nesnesly ženy,nakonec to skončilo...radím - prodejte a kupte si něco jen pro vaši rodinu.Budete mít klid.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 16.04.16 23:57

Docela chápu, co máte na mysli, prostě nějaký systém komuny, ale nevěřím tomu, že to může dlouhodobě fungovat. Systém přímého vlastnictví, a přímé zodpovědnosti se vždy nejvíce osvědčil. Vždyť se jen podívejte jak hospodaří stát, když za něj rozhoduje nějaký no-name úředník. Ten prostě už z principu nemůže mít zájem. Zrekostruhujte, pronajímejte za tržní ceny, když půjdete níž, lidé Vám utrhají ruce. Investoři se shánějí těžko, i když se to může balit za bohulibé účely.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ertl
Datum: 17.04.16 09:15
Spolky stály vždycky za houby...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: coco
Datum: 17.04.16 11:57

Pro vsechny, kteri na vic nemaji finance, muze byt takove "spolkovani" vychodiskem z nouze a treba radi prijmou podobnou nabidku. Napad to vubec neni spatny, nikde neni psano, ze se nezadari vytvorit prijemnou atmosferu, zalezi hlavne na kvalite povah nahodneho osazenstva, mohou se zrodit i nova pratelstvi a pravidelna vikendova setkani. Nakonec ucast je prece dobrovolna :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.