Kdo má pravdu?

Od: Datum: 13.04.16 20:26 odpovědí: 18 změna: 23.04.16 18:03
Dobry den, pred chvili jsem se pohadala se svoji 10 letou segrou ( je mi 14) a jsem celkem nastvana. A proto bych vas chtela poprosit, nevite kdo mel v tomto pripade pravdu? Ona uklizela u nas v pokoji (ano, bohuzel jeste porad mame spolecny pokoj) a ja tam prisla si musela udelat ukol z anglictiny. Driv jsem ho udelat nestihla jelolikoz ja jsem taky cele odpoledne uklizela. Prisla jsem a uplne normalne rekla, ze si musim udelat du a ze at si zeslabi ty pisnicky a na deset min si prestane zpivat... A ona ze ne ze musi uklizet. Tak jsem ji rekla ze at klidne uklizi jen at to na tech cca 10 min vypne. Ta ze ne. Tak jsem nastvana to sla rict mame ze me nechce nechat udelat si du. A ona ze ji mam nechat a jit si delat du dolu do obyvaku. Nastvana jsem si sla delat ukoly zpatky do toho segrinyho ramusu. A pak za chvili jsem stekla jestli to prosim miue alespon na pet min vypnout a ona ze ne ze si mam jit delat du nekam jinam. Pak jsme se chvili dohadovali a nakonec prisla mama rekla ji ze ma pravdu a ze ja toho mam nechat...Ale ja se nechtela nechat odbit s tim ze nemam pravdu a jeste jsme se hadali. Pak nakonec mama rekla ze ma segra na chvili odejit a ze stejne ma pravdu ona... Tak co? Myslite ze jsem ja ta spatna? Nebo to prehnala segra? Diky moc za vsechny odpovedi ☺
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.04.16 20:43
avatar
Podle mě jste byly v právu obě. Mohla ona úklid dělat jinde? A ty úkol ano?
Rozsekla to máma. Pokud bylo v obýváku vhodné prostředí na úkol měla si úkol udělat tam nebo tuto myšlenku rovnou reklamovat mámě.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.16 20:48

Domnívám se, že jestliže pokoj je váš společný, tak by mělo dojít k dohodě. Udělat úkol je důležitější než zpěv sestry. Takže se měla na chvilku ztišit a nechat Tě v klidu udělat úkol. Maminka podle mě udělala chybu, když sestře ustoupila a Tebe poslala se učit do obýváku... Ale... Víš, existuje takové jedno přísloví : Moudřejší ustoupí. No a mamce se nediv, holt někdy pro klid v rodině se nerozhoduje podle spravedlnosti, ale tak, aby byl co nejmenší povyk.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.16 21:44
avatar

Obě odpovědi nade mnou mají kus pravdy, ale... zkus příště hned říci mamce, že ke psaní úkolu potřebuješ nejen klid, ale taky pomůcky (slovník, učebnici) a když je budeš takhle různě nosit po bytě, můžeš je taky klidně zapomenout a poztrácet (obyčejně bývá úkolů více). Pro jednou se možná tolik nestalo, ale sestřička by si neměla zvykat a měla by mít respekt k tvojí přípravě do školy. Mamka to určitě pochopí , jistě chce, abys ve škole prospívala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 13.04.16 22:02
avatar

Tuhle jsem v jedne knizce cetl zajimavy citat.

Cituji: "Kazdy ma pravo chovat se jako kreten. Jen by toho prava nemel vyuzivat prilis casto."

Tak segru nech delat co chce a bez se ucit jinam.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.16 12:53
avatar

Axus, skvostný citát... dík, hned se mi ulevilo , i přes mou odpověď nahoře souhlasím, dobrý trénink.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.16 07:15
avatar

Pravdu má maminka, za všech okolností.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.16 07:51
avatar
Když to vezmu z druhého pohledu, tak já úplně nesnáším, když mám rozdělanou nějakou činnost, ke které jsem se musela třeba i nějakou dobu nutit a pak mě jí někdo nenechá dokončit..
Spolubydlení je o kompromisech. Ségra mohla pokračovat v úklidu, ale být potichu a stejně tak ty, pokud bylo místo a klid na domácí úkol z angličtiny v obýváku - sešit, knížku a slovník v mobilu není tak těžké vzít s sebou.
O Spolubydlení se ségrou v pokoji, bych mohla vyprávět..
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.16 08:14
avatar

Lucy, to není první otázka o konfliktech se sestrou, že? Neřeknu ti, která máte pravdu, ale řeknu ti, že se chováte obě jako spratci, kteří neumí ustoupit ani o kousíček. Neumí a ani se nesnaží pochopit tu druhou. Obě jste nekomunikativní, neústupné hysterky! *bum*Ještě ti musím říci, že lituji vaši maminku, protože ona žije v pekle! A to nepřeháním. Vůbec! *plac*Bylo by dobré, kdyby sis uvědomila, že celé dětství je o učení. Od toho, že vás mamka naučila jíst lžičkou, přes školu, která vás vzdělá, až po to, že se musíš naučit jednat a vycházet s lidmi. Stejným způsobem, jako jednáš se sestrou, budeš jednat s lidmi, s partnerem? S mužem? Měla by ses nad sebou zamyslet, přestat řešit voloviny, o kterých nebudeš mít za pár hodin v paměti ani stopu. Měla by ses naučit vnímat sebe, jak musíš být trapná, když řveš a vztekáš se. Tohle ti nikdo v životě nebude trpět. Kontroluj se!


doplněno 14.04.16 16:08:

Klera, nemůžu po holce chtít, aby jednala moudře, ale můžu chtít, aby se to začala učit. Aby si uvědomovala, že na světě není sama, aby hledala možnosti dohody, spolupráce. Aby si uvědomila, že nevyhrává ten, kdo je hlasitější! A když, tak jen na chviličku a pak mu to ten druhý dá sežrat! Ve 14ti letech už by měla začít kontrolovat své reakce. *hej* Poklikejte a pohledejte si jiné dotazy Lucy. Nemůžete ji utvrzovat v tom, že jedná správně. To opravdu ne!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.16 11:29
avatar

Jenom tak na okraj...četla jsem kdysi studii o tom, že tyhle konflikty se sourozenci jsou přirozené a jsou také důležitou přípravou na život "venku". Nemůžete po 14- ti leté holce, aby se chovala moudře. Nebo to snad funguje někde jinak?


doplněno 15.04.16 23:26:

Neříkám utvrzovat jí...ale rozhodně ne jí nazývat spratkem a hysterkou atd., to mi přišlo moc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.16 08:50
avatar

Sestra uklidit, Ty úkol v obýváku a hotovo. Neřeším .Obě jste pubošky a tvrdohlavé kozy v tomto věku. Sám mám doma 19 a 9 a někdy nevidím věkový rozdíl. Kdo měl pravdu? Odpověz si sama na otázku. Mohla jsem jít udělat úkol do obýváku? Mohla sestra jít uklízet nepořádek z pokoje do obýváku? Mohla jsem těch 10 minut počkat a jít např. mámě pomoci s tím, že sestra uklidí a já si půjdu potom dopsat úkol? Pouze žabomyší spor. Píšeš- bohužel stále společný pokoj v 10-ti a 14-ti letech- Ještě budeš ráda vzpomínat na sestru a společné žití v jednom pokoji, ale na to přijdeš sama.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 14.04.16 14:14

Ber to tak, že po celý život budeš ty ta starší, která by měla být rozumnější a která by měla jít mladšímu sourozenci příkladem. Narodila jsi se jako první a tak to bude, po celou dobu, kdy budeš mít sestru. Když já si vzpomenu, jak jsme se se ségrou hádaly a řezaly... Až po tom, co se odstěhovala, jsme si k sobě našly cestu a mít sestru se báječné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.16 00:06

Životní trable bys měla probírat s těmi nejbližšími a nevylejvat si srdce před kamarádkami, kolegyněmi nebo virtuálními kamarády na netu. Největší oporu najdeš v rodině a až vám jednou odejdou rodiče, tak tahle protivná ségra bude ten nejbližší člověk.

Spousta kamarádek a později kolegyň tě vyslechne a pak bokem pomluví. Skutečné spolehlivé přátele spočítáš na prstech. Hlavně nevěř radám z netu, pročti si je a udělej si na to vlastní názor. Vždyť jsou to často magoři, kteří si útoky na ostatní léčí nějaký vlastní problém.

Podle mě by měla zasáhnout máma a říct ségře, aby to na chvíli ztlumila a zmlkla. Až se bude ségra učit, tak zkus udělat to samé a vysvětli mámě, proč to děláš. Snad to pochopí a dojde to i ségře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.16 00:31
avatar
Podle mě bylo úplně zbytečné vyvolat tento konflikt, když si měla možnost si úkol udělat v obýváku.
Pravda byla někde uprostřed, obě jste se chovaly hloupě, jenže ségře je deset, tobě už čtrnáct, takže bys měla být ta rozumnější.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.16 12:40
avatar

Gismo... jasně, že bylo zbytečné vyvolat tento konflikt, ale kdo jej vlastně vyvolal? A do které třídy obvykle chodí 10leté dítě? Obyčejně do čtvrté, a copak čtvrťák nepíše domácí úkoly a neví, že to vyžaduje chvíli klidu a soustředění? Jestli to neví, má nejvyšší čas se to naučit... tak kdo se tu vlastně choval hloupě ;)?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 16.04.16 13:38
avatar
Tiffany: Ale tady šlo přece o něco jiného než o to, jestli je potřeba se soustředit a mít klid na úkol nebo ne.
Tazatelka místo toho, aby si šla v klidu udělat svůj úkol v obýváku, se raději dožadovala své pravdy a chtěla za každou cenu vyhrát (O tom tedy, kdo vyvolal konflikt, není pochyb. Už jenom to, že tazatelka založila toto vlákno ukazuje, jak moc chce spor vyhrát bez ohlednu na to, že se jedná o naprostou stupiditu).
Jak už jsem psal, hloupě se chovaly obě, o trochu hloupěji mého chovala starší. Obě holky by se v budoucnu měli chovat více tolerantněji k sobě a spíše, než si dělat naschvály, se raději vzájemně podporovat.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.16 14:01
avatar

Nj, je to věc názoru... já jen nechápu, proč by měl starší stále jen ustupovat rozmazlenému mladšímu, jen proto, že se narodil o pár měsíců dříve... rodiče tohle málokdy chápou a svým způsobem ubližují oběma.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vkvfj
Datum: 16.04.16 15:46
Nejlepší pro obě bude, když se tyhle slepičí hádky co nejdřív odnaucite. Není nic horšího, než když tohle lidem zůstane do dospělosti a nedej bože do zaměstnání. Typické slepice na pracovišti - šéfe, za to může Mářááá, to ona udělala tohle a tohle, šéfe, řekněte Mářéé, ať přestane dělat tohle a tohle... atd. atd.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.16 18:03

Myslím si ,že.Tvoje sestra tě chtěla jen vyprovokovat ,ale ta hudba šla vypnout uklízet mohl jindy... Ty jsi ,ale mohla dělat úkol jinde

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.