Přidání prostředního jména

Od: Datum: 03.05.16 00:59 odpovědí: 6 změna: 03.05.16 16:30

Jo je to stupidní dotaz ale poslední dobou uvažuji nad prostředním jménem... myslíte že by mi na matrice vzali jméno Cody? (btw. čte se to Koudy ne Kody tak jen pro info :) ) předem děkuji za odpovědi ^^

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.05.16 05:27
Zákon o matrikách
http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-301 uvádí:
§ 61
(1) Fyzická osoba, které byl matričním úřadem vydán matriční doklad, má povinnost užívat v úředním styku jméno, popřípadě jména, která jsou uvedena na tomto matričním dokladu...
...
Takže bude třeba změnit občanku a všechny doklady! A také všude psát obě jména plus příjmení!
...
Dále § 62
(1) Do matriční knihy lze zapsat jakékoliv existující jméno, a to v správné pravopisné podobě. Nelze zapsat jména zkomolená, zdrobnělá a domácká. Fyzické osobě mužského pohlaví nelze zapsat jméno ženské a naopak. Matriční úřad dále nezapíše jméno, pokud je mu známo, že toto jméno užívá žijící sourozenec, mají-li sourozenci společné rodiče. Vzniknou-li pochybnosti o existenci jména nebo jeho správné podobě, je občan povinen předložit doklad vydaný znalcem.6)
(2) Fyzická osoba je povinna užívat v úředním styku dvě jména, jsou-li zapsána v matriční knize vedené matričním úřadem.
(3) Fyzická osoba, která má v matriční knize zapsáno jedno jméno, může před matričním úřadem prohlásit, že bude užívat dvě jména. Při volbě druhého jména platí ustanovení odstavce 1 a § 18.
(4) Prohlášení podle odstavce 3 se činí před matričním úřadem příslušným podle místa trvalého pobytu fyzické osoby, nebo před matričním úřadem, v jehož knize narození je jméno zapsáno...
Toto prohlášení lze učinit POUZE JEDNOU a NELZE je vzít zpět!
...Teda POZOR!
Pro chvilkové poblouznění potom do konce života povinnosti
...
§ 67
(1) Prohlášení o zvolení jména, popřípadě jmen, obsahuje
a) jméno, popřípadě jména, příjmení, datum narození a rodné číslo osoby, jejíhož jména se prohlášení týká,
b) místo narození osoby, jejíhož jména se prohlášení týká,
c) jméno, popřípadě jména, příjmení, popřípadě rodná příjmení, a datum narození fyzických osob činících prohlášení za nezletilce,
d) jméno, popřípadě jména, která si zvolí,
e) ověřený podpis prohlašovatelů; je-li prohlášení činěno osobně, ověření podpisů není třeba a matriční úřad na prohlášení poznamená, že bylo podepsáno před ním, popřípadě, že byl podpis, popřípadě podpisy, uznány za vlastní.
(2) K prohlášení se připojí
a) rodný list osoby, jejíhož jména se prohlášení týká,
...
Doporučil bych o změně a jejích důsledcích ještě trochu uvažovat, nejlépe tak do smrti...osobně si myslím, že to není to stupidní dotaz, spíše správný dotaz na dost málo uváženou představu...
Datum: 03.05.16 11:01

Dobrý den, přijměte prosím odpověď prosté ženy z lidu - chcete cosi přidat k jménu = nespokojenost se svým životem, máte pocit, že se najednou vše změní, myslíte si, že nejste dostatečně oceńován, chtělo by to práci na sobě, začít sám u sebe a mít pokoru k vlastnímu životu, smířit se se vším, co mě potkalo, vypnout prsa a s úsměvem jít do dalších dnů - taky se s tím potýkám a jde to ztěžka.

Od: hk
Datum: 03.05.16 11:13

Když někdo přijde na konkurz na pracovní místo a má i prostřední jméno, pak ho nevezmu z principu. Je to nejspíše nějakým způsobem potížista. Tedy za mne prostřední jméno ne.

Datum: 03.05.16 13:43

Co prosím? Mám několik známých, co mají prostřední jména, přijmutá při biřmování. Takže víte prd, jaký člověk je, a ukazujete vlastní hloupost. K dotazu - takové jméno je v ČR trapné, pardon za upřímnost. Pokud toužíte po jedinečnosti, touhle cestou to nepovede, protože u většiny lidí budete za divného.

Datum: 03.05.16 13:14

Záleží na důvodu. Chcete být zajímavá? pak pracujte na sobě, jméno to nevyřeší. Vedou Vás k tomu ezoterické důvody? Pak to pro Vás smysl má a nemusíte se nikoho ptát, protože věříte, že Vám změna jména může cosi v životě změnit. Záleží jen na Vašem přesvědčení, co pro Vás bude nejlepší.

Datum: 03.05.16 16:30

Nevím co se komu zdá špatného na dalším křestním jméně. Já bych klidně mohl tvrdit že mám tři, protože mám dva kmotry a jejich jména jsem skutečně dostal. Ale je fakt, že používám a na všech dokladech mám pouze to první, skutečné křestní jméno.

Vy se ale chcete pojmenovat sám, že. Tak to už jakási forma exihibicionismu je a lidi vás budou mít za blázna.

(No a tak jen pro info, jméno Cody bych klidně četl Kady. :))

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.