Vstupní prohlídka

Od: Datum: 11.04.16 17:43 odpovědí: 6 změna: 12.04.16 07:13

Zajímalo by mě,jestli má také někdo podobné zkušenosti.Toto se mi stalo již několikrát,ale popíšu poslední příběh.Jsem veden na ÚP.Bydlím 25Km od Mladé Boleslavi a chtěl jsem nastoupit do místního podniku.Poslali mě na vstupní lékařskou prohlídku k závodnímu lékaři (k němu jsem měl přinést výpis ze zdravotní karty).Po vyšetření jsem byl poslán jeden den na ORL,druhý den na audio a nakonec na vyšetření karpálů do Liberce.Po předložení výsledků z Liberce zaměstnavateli mi bylo sděleno,že ačkoliv se necítím nemocný,tak mě s těmito výsledky vzít nemohou a tím pádem ani nic neproplatí.Kdyby se mi to stalo jednou tak neřeknu ani slovo,ale tohle je již po páté.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 11.04.16 18:02

Pokud se ptáte na proplacení nákladů zdravotní prohlídky, pak mi to přijde OK. Pokud se ptáte na vaše výsledky a odmítnutí vás zaměstnat, pak je pouze na závodním/praktickém lékaři, aby posoudill výsledky dílčích vyšetření a napsal do zprávy, zda jste shopný/neschopný zdravotně zvládnout pracovní pozici. Učitě vás nemůže odmítnout perosnalista na základě jeho doměnky, jestli se mu líbí/nelíbí nějaké lékařské hodnoty z lékařské zprávy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.16 18:09

Mě jen prostě štve ten princip.Abych měl peníze,potřebuju práci.Abych měl práci,potřebuju peníze na vyšetření a když si seženu peníze na vyšetření tak práci stejně nedostanu a peníze v čudu.

Datum: 11.04.16 18:14
avatar

...je to možné hlavně kvůli těm karpálům,protože firma má nastavenou nějakou hodnotu.Doktor má taky limitní hodnotu pro karpály.Ty hodnoty se ale neshodují,protože firmy se chtějí chránit proti budoucím potížím se zaměstnanci,proto vy na sobě nic nepozorujete,ale pro firmu jste podle výsledků už nepoužitelný.


doplněno 11.04.16 18:15:

...ale divím se,že chodíte na prohlídky a nejste zaměstnanec.U nás jsou až po nástupu do firmy.


doplněno 11.04.16 18:39:

...jo,máte pravdu,teď je to nově v zákounu,že firma může vyžadovat prohlídku před uzavřením smlouvy.A zaplatí Vám to jedině když budete potom její zaměstnanec.No je to na prd,ale takových nelogických věcí je.Já taky nehápala proč platíme parkovné(400kč)v nemocnici,když rodíme?atd,atd...nebo proč u nás firma nabírala pokaždé jiné agenturníky(a čím dál hloupější)když ti zaučení by se rádi vrátili a my museli zaučovat pořád nové a tím odbíhat od své práce.No a pokud jsem zanedbala svou práci,byly tresty.Takže plno absurdních věcí se děje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.16 18:20

Já jsem se ještě nesetkal s prohlídkou až po sepsání smlouvy.

Datum: 11.04.16 18:58

Dnes se semnou dal do řeči chlap-35 let.Nemá delší dobu práci.Doma čtyřleté dítě.Jeho žena před měsícem povýšila (na 20 000),má práci jen na noční a které dny,to se dozvídá 2 týdny dopředu.Do práce prý odjíždí ve 20:30 a ráno přijíždí v 8:30.Školku mají až od 8 hodin.Hlídání prý nemají a teď mu dali doporučenku do stavební firmy a s tou bude jezdit po celé ČR za 11000.

Datum: 12.04.16 07:13
avatar

je to na prd,každá doba si nese svoje.Taky netuším jak to budem dělat třeba v létě,když děti mají prázdniny a my budem v práci?Snad seženem nějakou školku co je i v létě,ve městě už nějaké jsou,ale bydlet na měnším městě tak fakt nevím.Jde s nimi zůstat na "fingované"nemocenské,ale s omezenýma vycházkama mi to moc nepomůže.A pak hledejte logiku*nevi*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.