Survival náramek - má někdo?

Od: Datum: 11.04.16 16:45 odpovědí: 6 změna: 11.04.16 18:51
avatar

Pěkný den, má zde někdo zakoupený survival náramek? Uvažuji o koupi varianty křesadlo a píšťalka, co chvíli lezeme v přírodě po skalách, stromech... jestli to skutečně má využití. Jeden nikdy neví, co se může podělat.

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 11.04.16 17:00

Náramek spletený z kusu padákové šňůry "para cord 550" je sice hezký, ale provázku na něm moc není (podle jedné webové stránky asi 3 metry). Spletení je hodně pracné a cena je spíš za práci než za provázek. Pokud potřebujete kus opravdu hodně pevného provázku, vemte si ho smotaný, který je ihned k použití. Třeba když chcete z lesa odtáhnout suché větve nebo tenké soušky na ohýnek na pečení buřtů, lépe se táhnou než nesou v náručí. Píšťalku nebo malický kompas, které bývají jako přívěšek si můžete strčit do kapsy. Na webu najdete návody jak se náramek plete, uvidíte kolik je to práce a jak dlouhý kousek provázku z toho je.

Pletení náramků a podobných věciček z padákové šňůry je pěkná zábava, ale jistě by vám stačil i jiný provázek, levnější.


doplněno 11.04.16 19:36:

Píšťalka je v přírodě docela dobrá věc. Když se lidé při hledání hub v lese rozptýlí, občas se svolávají a pískají na prsty, aby se zase sešli. Moderní lidé si mobilují, ale pokud neudají přesné džípíeskové souřadnice, tak mohou jen říkat, že stojí u toho velkého stromu a těžko se hledají. Výborná je kovová píšťalka s kuličkou uvnitř, kterou mívají neoblíbené tělocvikářky nebo trenéři a rozhodčí. Obyčejná dětská píšťalka není tak daleko slyšet, ale je dobrá.

Provázek se hodí na ledacos, například lodní šňůra pro přivázání kánoe k břehu plave a má výraznou barvu. Trempíci mají raději zelenou nebo černou barvu, aby nebyla vidět, jinde je výhodná barevný výrazná šňůra, třeba i s reflexní nití, takže je vidět i v noci při osvětlení baterkou. Tloušťka ani málo ani moc,... tak akorát, asi tak ty 4 mm v průměru. Padáková nylonová šňůra je pevná, vyzkoušená. Prodává se i v metráži, pro běžné účely stačí asi tak desetimetrový kus, nebo dva kusy, které se dají navázat.

Pro pobyt v lese a přírodě se hodí souprava užitečných věcí - kapesní nůž, jodová tinktura pro ošetření odřenin, pinseta s rovnými čelistmi na vytrhávání obočí - na vytahování klíšťat, třísek apod., náplasti s polštářkem na ošetření puchýřů na patách z bot, černé živočišné uhlí (carbocit) na nouzové zaléčení náhlého průjmu z nevhodného jídla, paralen, anopyrin nebo něco při náhlém nastydnutí a teplotě, alergici s sebou nosejí tabletu svého léku, někdo nosí tabletku analerginu. Pokud někdo chodí do lesa na víc dnů sám, je dobré mít s sebou malé zrcátko. Žádná signalizace, docela prakticky, když by mu spadlo něco do oka, aby si na to viděl, nebo se viděl při holení. A samozřejmě čistý kapesník.

Pro nouzové napsání vzkazu stačí náplň do propisky nebo malý špaček tužky a kus papíru. Někdo s sebou nosí i tabletu pro desifekci vody. Docela dobré je mít i termofólii /zlatá-stříbrná/, která možná zbyde doma z vyřazené prošlé autolékárničky, hodí se při náhlém hrozícím prostydnutí, je malá, skladná, lehká. Samozřejmě je výborné mít malý balíček - obyčejnou pláštěnku, protože pršet může začít nečekaně kdykoliv.

Trampové nosejí na krku šátek, což je také docela praktický kus oděvu. Také se hodí mít s sebou jehlu a kus bílé a kus černé nitě, náhradní knoflík a také zavírací špendlík, kterým se něco na oblečení opravuje nejrychleji. Náhradní guma do pasu kalhot je možná zbytečná, ale zabere jen málo místa. Kus toaletního papíru nemusí být v krabičce poslední pomoci, ten si lidé do lesa mohou vzít normálně v kapse. Atd..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.16 18:49
avatar

Díky, určitě ho neplánuju používat přímo na skály apod., spíš třeba na vytažení batohu, ale jak píšeš, to by bylo asi lepší mít klubko provazu, které se rozmotá k smotá v pohodě.

Kompas až tak nevyužiju, moc mě zaujalo magneziové křesadlo :)

Datum: 11.04.16 17:18
avatar

Hlavně je to ozdoba. S křesladlem a píšťalkou jako poslední možnost využití ano. Jinak nepočítej že šňůru budeš roztahovat a zase plést dokupy. Jako ozdoba je to fajn, a pro stejně smyšlející je to takové znamení. A když už si navykneš to nosit, křesadlo a píšťalka neustále u sebe je príma věc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.16 18:51
avatar

Díky, s opětovným smotáním se až tak nepočítá, spíš skrz to křesadlo, nějak se mi to zalíbilo. Spíš, jak píšeš, takové znamení. Ona i ta blbá píšťalka může zachránit kejhák.

Od: bour
Datum: 11.04.16 18:31

není lepší kpz?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.16 18:51
avatar

Tu si lidi vyrobí sami, nebo kupují? Omlouvám se za hloupý dotaz, ale prostě nevím :). Leda, že ji měli Rychlé šípy.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.