Mohou bruslaři jezdit po vozovkách?

Od: Datum: 02.05.16 23:06 odpovědí: 11 změna: 04.05.16 13:08
avatar

Mám dotaz - může bruslař na in-line bruslích jezdit po vozovce, určené pro automobily? Dneska mě vykolejila jedna osoba na in-linech, jedoucí po pravé straně vozovky 2. třídy. Předjet ji moc nešlo, jelikož styl jízdy té osoby byl cca tři metry na jednu stranu a tři metry na druhou stranu a silnice byla docela úzká. Omezovala mě v jízdě autem. Když jsem na ni zatroubila, zpražila mě pohledem tak úděsným, který si rozhodně za rámeček nedám a o kterém se mi bude zdát ještě v noci. Tak co? Mohou inline bruslaři jezdit po vozovkách vpravo? Jsou bráni přeci jako chodci, ne? A ti chodí vlevo. Tak jak to je?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.05.16 23:10
avatar

Pokud se nemýlím, je to chodec. A kromě toho, že je to chodec, tak často i blbec a sebevrah, pokud toho provozuje na silnici.


doplněno 02.05.16 23:13:

Ale zachoval bych se stejně. Na neosvětlené cyklisty za šera či dokonce tmy troubím taky, a ať si třeba leknutím sjedou do škarpy. Jednoho jsem takhle už málem srazil a to mi stačilo... za úplné tmy a hustého deště, neměl blikačku, reflexní prvek na oblečení, nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.16 08:57

Takovou bruslařku jsem potkal minulý týden. Byla už skoro tma a ona jela po pravé straně silnice od hlavy až k patě v černém. Nebyla šance ji vidět dřív než jsem byl nebezpečně blízko u ní. Málem jsem ji srazil. Problém je v tom, že bruslař potřebuje oproti chodci mnohem více prostoru. Nemůže jet po krajnici, kde jsou často kameny, takže si to mašíruje někde mezi polovinou pruhu a krajnicí. Některé sebevrahy skutečně nechápu. Totéž neosvětlený cyklista bez reflexních prvků v noci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 03.05.16 01:18

Bruslař je chodec. Musí použít chodník nebo cyklostezku.. Pokud není, tak levou stranu silnice.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzajs122
Datum: 03.05.16 09:54

a taky v případě snížené viditelnosti mimo obec reflexní prvky

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kolista
Datum: 03.05.16 19:51

Bruslař je chodec, tj. po chodníku a kde není tak by měl jet u levého kraje. Když už bruslí, tak by měl sledovat provoz a pokud jede auto tak jet jen rovně u kraje a ne zabrat celou silnici jako kombajn...

Trobit jen z dálky, pokud zatroubíte za zadkem tak se lekne a spadne před auto. To platí i pro cyklisty.

Za zatroubení za zadkem se kope do dveří, hází bidony a pokud řidič zastaví tak riskuje lynč a hození klíčků do pole. Plným právem, protože nečekané zatroubení za zadkem je opravdu o hubu.

Ta "bruslařka" by zasloužila hodit do kopřiv, aby si pamatovala že jede po silnici v plném provozu a ne po uzavřené trati..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.16 20:48
avatar

Slečna bruslařka moc dobře věděla, že jedu za ní a jízdu na in-line bruslích si s chutí užívala. Ještě u toho stihla pít i z láhve, aby doplňovala pravidelní příjem tekutin. Na cyklisty netroubím, na chodce většinou taky ne, ale ta "baba" mě tedy namíchla.

Datum: 04.05.16 09:08

Lynč od pumpičkáře? Dostal by po tlamě takovou, že by se mu otočila hlava třikrát dokola.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kolista
Datum: 04.05.16 13:08

Aby ses nedivil ;) Mmch. ten Lynč za zatroubení za zadkem je naprosto na místě. Je to plně srovnatelný jako když z horizontu na okresce proti tobě vyjedou dvě auta vedle sebe a ty natvrdo brzdíš a na poslední chvíli se vejdete. Taky bys ho zmydlil kdyby se ti dostal do ruky. Přijet za kolo (to auto často vůbec neslyšíš) a zatroubit je opravdu o hubu, lekneš se tak že jsi rád že se nevyválíš (navíc pád před auto). Pokud to ustojíš, tak když nedosáhneš na auto tak aspoň letí flaška. A pokud to pako zastaví tak dostane na budku. Je to stejný jako hodit petardu do hospody pod stůl, taky na tebe naběhnou.

Si to vyzkoušej, jak agresivně se spousta řidičů chová k pumpičkám. Ono procento debilů je v každý skupině podobný. Nejsou jen zlí pumpičky a hodní řidiči a naopak. Pumpičky bez osvětlení by se taky měly házet do škarpy (když už je neřeší policajti)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 03.05.16 20:02
avatar

Dobrý den, k tématu mnoho nemám - jen jsem očekával větší zábavu (podle umístění otázky v rubrice) a zatím jsem docela zklamán . Zdravím!

doplněno 03.05.16 20:56:

eulalie - no, měla jste napsat, že ta bruslařka byla nahá a za jízdy četla Bibli .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.16 20:54
avatar

Bene, já už tak nějak ze zvyku dávám svoje otázky do rubriky zábava . Ale je fakt, že moc příspěvků tato otázka nenasbírala. Asi - kdyby se v ní jednalo o sexu, politice, Bohu, případně nějaké úchylce, tak tu bude odpovědí jako smetí. No co už. Nic. :)


doplněno 03.05.16 21:01:

Bene - to jste trefil hřebík na hlavičku. *smich*

Datum: 03.05.16 20:59

Je zde mnoho kritiky na bruslaře (asi oprávněně) a cyklisty. Jsem sám řidič, chodec i cyklista a měli bychom si nejdříve sáhnout do vlastního svědomí. Chování velkého počtu řidičů vůči cyklistům je vysloveně psychopatické. Troubení za zády cyklisty především. Neosvětlení cyklisté a bruslaři by měli být tvrdě trestáni policií, která tomuto nečinně přihlíží. Nemůže to řešit řidič úmyslným ohrožováním.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.