Zpěv K.Gotta

Od: Datum: 10.04.16 10:44 odpovědí: 21 změna: 13.04.16 10:21

zdravím,,,chtěla jsem se zeptat jak se vám líbí hlas pana Karla Gotta..Eventuélně který zpěvák má u vás větší oblibu.Vím,-že je nemocný-ale ptám se jen tak ze zvědavosti ...

doplněno 10.04.16 11:48:

dodatek...mi se osobně nikdy zabarvení hlesu nelíbilo ,nešla bych nikdy na jeho koncert)ale má věc)mám raději Petra Muka -pro jeho zvučný hlas.Mi pan Karel Gott připadá takové jakoby nevím jak to napsat zahleněný hlas.Nebo pan Hůlka a jiní.,ty já uznávám.

Hodnotím jeho vytrvalost pana Gotta a myslím si,že ze setrvačnosti má ty slavíky. \nechci mu ubližovat ale nemohu si pomoci

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 10.04.16 11:00

Krásný hlas má Štefan Margita...

Od: jofa®
Datum: 10.04.16 11:16

Podle mne v naší zemi není a jak to vypadá, dlouho nebude druhého.

Datum: 10.04.16 11:58

Pt,mám obavy, že ¨když zmíním Hakena, Žídka , mladí stejně netuší.

Karel Gott je prostě špička popu, tenor.

Datum: 12.04.16 11:24

No, jo, no...:)

doplněno 12.04.16 15:23:

upřesním: no, jo, no "Hakena a Žídka asi moc neznají, ale Margitu by znát mohli"...

"sebod", sledovat děti je radost, vždy si vyberou, co je pro ně rytmické nebo k zapamatování...*houpy*

Datum: 12.04.16 13:49

Lidus a Pt, teď Vás potěším. Moji vnuci pana Gotta znají a mají jeho písničky rádi ( a to tomu malému je 5 a k jeho oblíbeným písničkám patří třeba Když se u nás chlapi poperou... to jen pro názornost, že ten rozptyl zájmu může být opravdu široký). Já osobně si myslím, že pan Gott je naprosto úžasný člověk. A to ve více směrech. Má dar od boha ( nojo, no jsou vlastně příbuzní ;)), má obrovskou zodpovědnost ale i pokoru vůči svým přiznivcům. Važím si ho i pro jeho rozhled ve společenském dění kolem nás. Pro mě to je PAN ZPĚVÁK.

Datum: 10.04.16 11:25

Uznávám, že je profík, jak má být, že podřídil své kariéře celý život a dělá to skvěle, i teď, ve vysokém věku. Klobouk dolů, druhý takový u nás není. Přesto ho nemusím, zbožňovala jsem ho před pubertou, tedy když začínal. Od té doby si raději poslechnu spoustu jiných písniček, různých žánrů i zpěváků, kteří asi jeho profesionality nikdy nedosáhnou. Má to promakané a vychytané do detailu.

Od: hm®
Datum: 10.04.16 11:44

Dneska je spousta zpěváků, zpívají hezky, ale když je porovnám s K. Gottem (v jeho nejlepších letech), tak je to prostě jen takový odvar. Hlasový rozsah, výraz a vůbec celkový projev (hlasový), v tom zatím nevidím nikoho druhého takového.

Ovšem teď už to (roky) Karlovi nejde. Hlas už zdaleka není, co býval, není síla, není dech, není výdrž. Z mého pohledu už by zpívat nemusel. Nebo se nejvýš jen někdy ukázat jako host a zazpívat jednu písničku, ale koncerty už ne. Ať nekazí dojem.

Datum: 10.04.16 11:47

I když mám raději country a folk, musím uznat, že druhý Kája se asi u nás ještě dlouho nenarodí.

Velice si ho vážím i kvůli dalším aspektům:

1/ Umí se slušně chovat, není nabubřelý, afektovaný, nemá manýry hvězd. Je přirozený, takový normální, skromný. Myslím, že nechodí s hlavou v oblacích.

2/ Nikdy jsem ho neviděla nevkusně oblečeného. Jiní umělci na sebe navěsí kde co, jen aby upoutali pozornost. Nejen ženy, ale i muži. Občas to vypadá, jako by se oblékli v popelnici. Nebo v blázinci. Karel je pokaždé velice decentně oblečen, oblek mu padne. Tento vytříbený vkus míval už i jako mladý.

Takže kromě jeho zpěvu si ho vážím i jako slušného, skromného člověka, který má vkus. *palec* Jaga.

A přeji mu, aby byl zase zdravý a ta svá děvčata si ještě dlouho užíval. Zpívat už nemusí, své si odezpíval a bylo to pěkné!

Datum: 10.04.16 11:57

babajaga,,jenže já se ptala na hlas,,ne jak vypadá---šaty dělají člověka,až tak že je neprůstřelný?Já jen srorovnávám zpěváky ne ty doslova dnešní ...ale z jiné doby...na př..takový Hála,,,měl na Gotta..jenže se neuměl prosadit ,ten byl také slušný.

no jo člověk soudí člověka jak se chová na veřejnosti...ale někdy je to jiné..

Datum: 10.04.16 13:20

Hála má, měl příjemný hlas a uměl to ano, ale byl úplně z jiného soudku a písně, které Gott zpíval, by v jeho podání prostě nevyzněly tak, jak je známe. Prostě K. Gott byl, je a bude jenom jeden.

Datum: 10.04.16 13:55

jofa----každý člověk je originál a teď záleží kdo se nám víc líbí.Je pravda,že ten či onen by nezazpíval toho druhého,,lidé srovnávají..Gott nemá takový rozsah jako jiní...Nevím o žádné písničce ,,přibližte mi nějakou.

Datum: 10.04.16 14:23

Takto to nelze srovnávat. Gott má specifický hlas, kterým přesvědčuje milióny lidí, nejen u nás o své kvalitě více než padesát let. To se málokomu podařilo. Nevím kolik posluchačú zna třeba D. Húlku v Německu.

doplněno 10.04.16 14:28:

oprava. D. Hůlku.

Datum: 10.04.16 14:34

Víte co znamená německy Gott? A také nazpíval v němčině Včelku Máju,,,Němci si teď nahráli včelku už ne s Gottem. Gott byl dobrý za mlada ,,ale řadu let už to není ono.Jenže on se stále snaží--baví ho zpívání...jistě je to persona .A to mu to kazí. .že se nějak už málo slyší.Jo stárneme všichni.Se slávou se člověk těžko loučí.

Datum: 12.04.16 21:23

Húlka má muzikály,,,

Datum: 12.04.16 21:26

babajaga ,,,,pustte si na Youtubu od Gotta písnička o tátovi,,Nikdy se s ním nepovykládal ,,teď toho lituje,že rodiče zanedbával..také jsem to nevěděla,

Datum: 10.04.16 11:51

- za mlada neměl konkurenci. A zpětně oceňuju i jeho smysl pro humor a distingované vystupování. Ale stáří se nedá bohužel ošálit.

Od: jezevec
Datum: 11.04.16 13:28

Jako jo. Hlas má Kája dobrej, ale pro mě zůstane majitelem nejkrásnějšího hlasu Petr Muk...

Od: mp
Datum: 12.04.16 21:38

Čím jsem starší, tím více rád poslouchám hlas a písně Karla Gotta. A nějaké nemoci do toho nepleťte. Ty máme každý, a každý tam půjdem, to s tím vůbec nesouvisí (spíše takto asi uvažují jednodušší jedinci - jako nějaký soucit či co? Tak to si nechte na jindy). Gott, i kdyby zemřel už před dvaceti lety, tak už je legenda. Tito lidé jsou stejně nesmrtelní.

doplněno 12.04.16 21:49:

Od: balzerka
Datum: 12.04.16 23:07

Waldemar Matuška byl svého času Gottovou největší konkurencí. Samozřejmě hlasově. V tom roce 1967 jsme dělali na gymplu anketu a Matuška dokonce s přehledem vyhrál. Teda mezi mládeží. Jeho projev byl přírodnější, pohodovější. Gott ale dál časem rostl, zatímco Matuška zmizel v Americe.

Datum: 12.04.16 23:20

- taky jsem "milovala" Matušku - měl pěknou barvu hlasu a byl sexy - tedy za mlada. K. Gotta jsem si začala vážit až zpětně - tenkrát (v 60-letech) jsme považovali za zcela běžné, že nám tyto hvězdy chodily zpívat na "prodloužené" do tanečních - teď už se tato atmosféra bohužel nevrátí.

Datum: 13.04.16 10:21

"culdo", my chodili na čaje (čaj o páté), od 17 - 19 hodin a pak domů. Také hrála živá muzika a zpívala Hana Buštíková - později "Kamelie" (chodila jsem s ní do školy). - pt

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.