Jak dlouho nemusím jít do práce?

Od: Datum: 10.04.16 10:04 odpovědí: 9 změna: 10.04.16 22:37

mám dotaz od už dva dny jsem nemocný ale u lekáře jsem nebyl snažím se to vyležet ale nevím jak to udělat v práci jak dlouho nemusím jít do práce? v práci to hlásím každý den že nepříjdu .po kolika dnech musím už mít potvrzení od lékaře? protože dnes už to bude třetí den děkuji za každou radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.04.16 10:08
avatar

Nemůžete si dovolit nepřijít do práce, aniž byste to měl nějak podložené. Pokud jste nemocný, musíte si zajít k lékaři, který Vám vystaví doklad o tom, že prostě jste na nemocenské. Druhou možností je si vzít dovolenou. Ale pokud nepřijdete do práce a nijak to papírově nedoložíte, bude to zaměstnavatel brát jako hrubé porušení a můžete na hodinu letět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.04.16 10:09

To je jako fór? Člověče vzbuďte se. Jste v práci a ne ve škole. Tady Vám žádná "omluvenka od rodičů" nepomůže. Buď neschopenka nebo po dohodě se zaměstnavatelem dovolená. Pokud tedy zaměstnavatel nemá nějaké benefity jako jsou sick days. A nebo Áčko...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.04.16 10:11

Máte divný přístup... to není jako ve škole, že se omluvíte.

Pokud jste nemocný musíte mít nechopenku nebo dovolenou .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.04.16 10:21
avatar

Jediná možnost je jít zítra k lékaři. Ten může vystavit pracovní neschopnost od soboty. Pokud jsi v práci nebyl už v pátek, domluv se se zaměstnavatelem na jednom dnu dovolené.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.04.16 10:28
avatar

Pokud nenastoupíte do práce, tak byste měl okamžitě informovat zaměstnavatele, třeba telefonicky, a pak zaslat patřičný díl neschopenky poštou. Měl by tam být nejpozději do tří dní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vjvhj
Datum: 10.04.16 11:51
Práce není holubník, kam si zavolate, že dnes neprijdete, proboha.
Musíte buď do práce, nebo si vzít dovolenou, nebo neplacené volno, nebo sick day - jestli ho v práci máte jako benefit, nebo musíte mít neschopenku od doktora! Jinak je to neomluvena absence a můžou vas za to z prace vyhodit.
Lékař může vystavit neschopenku až 3 dny zpětně, takže tam v pondělí naklusejte, ze vám v patek bylo tak blbě, ze jste ani nevstal z postele, abyste k němu mohl dojít, a jestli by vám ji nenapsal zpětně.
Alternativně se da se zaměstnavatelem domluvit, aby vám napsal dovolenou, ale to jste měl udělat předem!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.04.16 19:49

Váš dotaz patrně není myślený jako vtip..tedy doufám.

Pak platí, že když nemůžete přijít do práce, okamžitě informujete zaměstnavatele. Další krok je, že neprodlené vyhledáte lékaře a necháte si napsat neschopenku. Tu opět neprodleně dopravíte (osobně, poštou nebo po někom z rodiny) zaměstnavateli tak, aby ji měl nejpozději do 3 dnů.

Jiná varianta je, že se se zaměstnavatelem domluvíte na tom, že k lékaři nepůjdete, ale budete si - pokud on souhlasí čerpat svoji dovolenou).

Jinak se nesmíte divit, když bude Vaše nepřítomnost v práci považována za neomluvenou absenci (je jedno, že jste zaměstnavateli volal) a ta může být důvodem k ukončení pracovního poměru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mexie
Datum: 10.04.16 21:20
Neschopenku musíš dát do 3 dnů. Jsi dost nezodpovědný!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: cicko*
Datum: 10.04.16 22:37

Doba nevolnictví a roboty je zatím nějakou dobu minulostí a doufejme, že to snad ještě chvíli takto zůstane. Takže "do práce" či "pracovat" nemusíte až do smrti.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.