Co je to za znaménko?

Od: Datum: 09.04.16 20:43 odpovědí: 11 změna: 19.05.16 07:19

Dobrý večer všem, tuhle jsem narazil na diskuzi o mateřských znaménkách. Všude ale byly znaménka ve formě větších pih nebo pigmentových skvrn. Já mám na rameni taky jakési znaménko už od narození, ale úplně jiného útvaru. Má to velikost asi 1x1cm a vypadá to, jako kdyby mě po porodu vypálili cejch, jako se dělá koňům. Tak se chci zeptat, co to je za druh znaménko (jestli to má odborný název) a proč vůbec člověk znaménka má? Co si o nich myslíte. Díky za názory.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.04.16 20:46

V tomhle místě je přeci jizva po nějakém očkování. Máme ji tam všichni. A já na tý fotce nic jinýho nevidím...

Datum: 09.04.16 20:57

Ahá, no to by mohlo být od toho. Sice si to nepamatuji, ale očkovaný jsem zřejmě jako mimino byl. Díky.

Datum: 09.04.16 20:49

Obě moje vnučky mají od narození "skvrny" (malé bílé, téměř dokonalé srdíčko), místo bez pigmentu, ani se sluncem neopálí, ta starší na zadku a ta mladší na spánku, z legrace říkám, že je tam políbil anděl. Co je to vaše a i to jejich netuším ale z dovolením jsem si to připsala a třeba nám někdo podá vysvětlení. L

Datum: 09.04.16 20:53

Souhlas s ,,amperem,,. Je to po očkování. Píchla se vakcína a musel se udělat puchýřek a stroupek na znamení, že se nám udělaly protilátky. Je to vlastně jizva. Nevím, jestli to nebyly hlavně píchnuté neštovice, nebo nějaké více kombinace.

Datum: 09.04.16 23:28

Zdravím,mám to taky,o dost výraznější,pravidelné kolečko na levé ruce. Co si tak vybavuji,tak je to po nějakém očkování,myslím TBC,ta jizva je proto,že doktorka to nějak musela rozškrábat inj.jehlou a pak tam vpravila tu očkovací látku,nebo naopak. Určitě to bylo na ZDŠ,že si pamatuju. V létě je dobře vidět,že to má dost lidí,ani nevím,jestli se to ještě dneska tak dělá. Taky nevím,jestli to mají moje dcery*hi*,až přijdou na návštěvu,tak je prohlédnu :). JISKRA

Datum: 10.04.16 07:23

Mi to nepříjjde jako čistá jizva po dávném očkování. Když jsem si obrázek zvětšila, příjde mi, že je to něco jiného. Moje mladá všemu takovému říká choroš. Je to pitomé označení, ale vysoce funkční. :-D Svědí to? Časem se to i mění? Odlupuje se z toho něco, zůstává za nehty? Je pod tím jizva z očkování? Já bych to po koupání přetřela lihem a nakrémovala.

doplněno 10.04.16 08:07:

Tak je to naprosto jasné. Je to neškodná jizva po očkování. ;) Krásnou neděli, ikdyž venku lije a je skoro tma jako v noci. V Ostravě je fakt hnusně! Fuj! Jaro vypadá úplně jinak. To si ještě pamatuju. ;)

Datum: 10.04.16 07:42

Ne babičko, za celý život se to nezměnilo. Je to stále stejné, setjní barva i tvar, nesvědí to.

Od: annaa
Datum: 10.04.16 09:20

Je to ale moc hezká jizvička. Když si zvětším foto, jasně vidím otisk gumového medvídka. Má i očička a nosánek.:)

Datum: 10.04.16 12:05

Samuraji, na fotce je to špatně vidět, ale jestli je uprostřed jakoby stažená kůže směrem ke středu, tak to je po očkování. Ale nevzpomenu si už proti čemu. U každého se to projevovaovalo jinak, protože tenkrát vlastně naočkovali to místo tím "bacielm" a pak se kontrolovalo jak se s tím tělo vypořádalo. Někdo to měl hodně viditelné, někdo méně. Píši to velice neodborně, tak aby se do mne tady nepustil nějaký znalec. Vzpomínám si, že se nám to infikované místo napřed podebralo a bolelo to a pak se to pomalu zhojilo a šli jsme znova na kontrolu. Někoho museli očkovat dvakrát a měl ty oválky dva.

doplněno 10.04.16 12:09:

Tak jsem si to zvětšila a je to podle mne opravdu to očkování. A máte to na levé ruce, očkovalo se na levou paži. Proč, to nevím.

Od: nic
Datum: 18.05.16 14:10

mám to taky ale očkování jsem prý na toto místo nedostával a tak mě taky zajímá co to je

Datum: 19.05.16 07:19

Všem díky za odpovědi, alespoň vím, co to tam mám *frajer*

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.