Rakouské občanství

Od: Datum: 09.04.16 20:13 odpovědí: 2 změna: 09.04.16 23:30

Zdravím,

mým snem je se jednou přestěhovat do rakouska, a takk se vás chci zeptat, co pro získání rakouského občanství musím udělat. Co jsem zjišťoval tak samozřejmě umět němčinu ( ale nevím zda mi bude stačit maturita ), trestní bezúhonost a měl bych možnost mít české i rakouské občanství. Dále se chci zeptat, zda mi něják pomůže, že se má prababička narodila v rakousku ( i když je to dost dlouhá doba, ale co kdyby ). Vím že by se občanství dalo získat sňatkem, ale jaksi moc rakušanek neznám :D, četl jsem, že i samotné rakousko pár lidem za organizování různých kulturních/charitativních akcí občanství nabídlo, ale to u mě moc nehrozí.

Jednoduše, co mohu já udělat pro to, abych se stal rakouským občanem? Jsem velice motivovaný a momentálně se soustředím na němčinu.

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.04.16 20:16
avatar

Proč nepočítáte s variantou, že byste se do Rakouska přestěhoval, pracoval tam a pak po x letech pobytu získal občanství? U většiny evropských států, pokud nejsem vedle, stačí (pouhých) 5 let.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 09.04.16 23:30

Na Internetu je přímo od rakouských úřadů víc informací, než ti tady může kdokoliv říct. Od někoho, kdo tam chce žít a umí německy, bych očekával, že si to dokáže najít sám.

Maturita z němčiny a schopnost se domluvit v Rakousku v každonním životě jsou 2 různé věci. Raději bych více sledoval rakouskou TV, poslouchal rakouská rádia a četl rakouské noviny. Vše jde dělat i přes Internet.

Podle mě nejlepší je jak už se radí výše. Přestěhovat se tam, žít tam a za 4 roky dostaneš občanství.

Nevím, k čemu ti ale bude, když jako občan členského státu EU tam můžeš žít i tak už teď.

Rakousko nemá dvojí občanství (nutno se vzdát předchozího občanství: "Grundsätzlich Verlust der bisherigen Staatsangehörigkeit")

Přehled imigrantů v Rakousku bez rakouského občanství (k 1.1.2015, bez azylantů, tedy před tou velkou vlnou v minulém roce) je níže. Statistiky zde.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.