Bratranec mě zneužil... co dělat?

Od: Datum: 08.04.16 20:57 odpovědí: 15 změna: 22.04.16 21:15

Ahoj .. jmenuju se Lenka a je mi 14 let. Hned na začátku bzch chtěla říct že si nevymýšlím - proč bych to dělala.. Stalo se to před docela dlouhou dobou - mně bylo 5 a jemu 16. Od malička jsme měli super vztah. On se o mě rád staral - hrál si se mnou, všude mě bral s sebou a vždycky mi dal přednost před jeho druhou sestřenicí. Kupoval mi věco za svoje vlastní peníze atd.. a já ho zbožňovala.. Byl to můj velký bratranec. Když mi bylo 5 tak jsem jela na prázdniny k tetě (jeho mámě) , teta bydlí v bytě a tak jsem spala v pokoji s bratrancem. K večeru se mě zeptal jestli bych mu nemohla s něčím pomoct a já samozřejmě souhlasila. Svlékl si kalhoty a chtěl po mě " abych mu HO mačkala, hladila atd." prostě mě naváděl abych mu ho honila... ze začátku mi to bylo divný ale všechno jsem dělala i když jsem tenkrát vůbec netušila proč to vlastně dělám. Do určitého okamžiku si to pamatuju úplně přesně ale pak mám úplný okno... Mám strach že si to třeba natočil .. nebo že mě nějak osahával... Od té doby se mi vyhýbá.. Za cělých těch 9 let jsme se viděli jen 1 a to na oslavě mého táty. Úplně jsem cítila jak si mě prohlíží. Koukal na mě takovým docela zvláštním pohledem. Pořád nad tím co se stalo musím přemýšlet... taky z něj mám hrozný strach .. Čím jsem starší tíém víc mě to užírá, dost často brečím- hrozně se ho bojím.. Nikdy jsem to nikomu neřekla. Co mám dělat? :/


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 08.04.16 21:32
avatar

Možná mu došlo, že to přehnal, a sám neví, co má dělat. Vrátit to nejde, tak se ti vyhýbá. A když tě přece musí potkat, asi přemýšlí, co si vlastně pamatuješ a jestli to dodatečně neřekneš.

Co dělat? Nevím. Jedna možnost je říct to na něj. Výsledek nebude veselý ani pro jednoho z vás, nejspíš ani do budoucna.
Víš, jaký je teď? Je pravděpodobné, že by mohl být nebezpečný, nebo to tenkrát byl spíš jen hodně ujetý úlet puberťáka? Možná, že on od té doby prožívá stavy podobné těm tvým, jenom z druhé strany. Kdyby se jednalo o tuto druhou variantu, možná by bylo nejlepší se sejít, říct si to, vyjasnit si důvody, následky. Pokud byste se v názoru na tu událost shodli, třeba by z tebe ten balvan spadl a neměla bys dál důvod se bát. Ale fakt nevím. U toho případného setkání bys asi neměla být sama, ale je otázka, koho přizvat. Opravdu nevím, neznám tvého bratrance, nevím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.16 21:35
avatar

Lenko, jestli je to pravda, zaregistruj se tu a napiš mi do vnitřní pošty,

ať to tu neprobíráme veřejně (odkaz na poštu je v horní oranžové liště).

Nedávej sem svůj e-mail!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: leni®
Datum: 08.04.16 22:30

Napsala jsem :)

Datum: 08.04.16 22:17
avatar

Co mám dělat? Říct to alespoň nyní rodičům. Nic jiného. Bratanci je nyní kolik? Je to dospělý chlap a ty velká dívka.

Čím dřív se vše vyřeší, tím lepší. Je potřeba za tím udělat tlustou čáru a žít nový život. Takhle tě to bude pronásledovat stále. sama píšeš ...užírá mě to. Potom můžeš požádat své rodiče, že se s ním, případně jeho rodinou nechceš stýkat. Proč taky.

Je to hloupé, ale já tomu příběhu jaksi nevěřím.

Před devíti lety se ještě tolik nenatáčelo, jako v dnešní době, jinak na prázdniny v pěti letech?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: leni®
Datum: 08.04.16 22:25

K babičkám atd. jsem chodila na prázdniny už od 3 let možná i dřív a nevím proč bych si to vymýšlela... To s tím natáčením mě nenapdlo ( teď se mi ulevilo) .

Datum: 08.04.16 22:32
Otázka,jestli to chcete řešit nebo ne. Jezdit k příbuzným ani se s nimi stýkat nemusíte, když nechcete.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 08.04.16 22:47

Milá Lenko, dobře si rozmysli co děláš, nyní rozhoduješ o tom, jestli tvůj bratranec půjde na hodně let do vězení nebo pokud sis to vymyslela, budeš mít velké problémy ty sama.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.16 23:23
avatar

Lenko, nech to plavat. Asi nezvládl zplašené hormony v pubertě a spoléhal na to, že nemáš rozum z toho, co děláš. Teď bys mu zkazila život. Jestli není pedofil, tak trpí při každém setkání stejně, jako Ty. Neměl podlehnout pudům a takhle Tě zneužít, ale už se to nedá vzít zpět. Lidi chybují. Asi by sis s ním měla promluvit, ne o samotě, ale beze svědků, jen mezi čtyřma očima. Třeba v blízkosti jiných lidí, ale sami dva. Začít třeba:"Vzpomínáš, tehdy..., to jsme tomu dali, mně Ti od té doby žere svědomí, že jsme to neměli dělat. A co Ty?" Asi to bude trapné oběma, ale je třeba to mezi Vámi vyčistit. A nebo to třeba dávno pustil z hlavy s tím, že si to nepamatuješ. Moje dcera v 7mi letech zapomněla všechno, co si do té doby z dětství pamatovala, všechny dovolené, všechny zážitky, až se mi nechtělo věřit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jurda1
Datum: 08.04.16 23:51

spíše bych navrhoval nezávaznou schůzku u psychologa...Bratránek byl v pubertě...nejspíše se obává z vaši reakce...

určitě bych si to vyřešil..at to máte za sebou...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hdjjbv
Datum: 09.04.16 00:20
Předpokládám, ze toho bratránek ted lituje, neví, jak se k tobě ma chovat a bojí se, ze to někomu reknes. Osobně myslim, ze stourat se v tom ničemu nepomůže, po tolika letech. Přinese to víc komplikací než užitku.
No asi bys mela lepší se o tom poradit s někým, kdo s tím má zkušenosti - navštívit nějakou dětskou psycholozku.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.04.16 04:16

Ahoj.

Tvůj příběh je zajímavý. Osobně si myslím, že podobných případů se stane mnohem víc, ale jenom někdo si dodá odvahy to zveřejnit. Co poradit? Rozhodně bych, po těch létech nedělal žádné závažné kroky, které by asi stejně věci nepomohly a naopak by potom Tvoje výčitky mohly ještě narůst. Kluk byl v pubertě a přehnal to, ale kazit mu za to život? Myslím, že pár slov, na veřejnosti, ale bez svědků, by i pro Tebe znamenaly až nečekaně velkou úlevu. Věřím, že i ten dnešní muž by si oddechl, když by jste se zase mohly vůči sobě chovat normálně. Za ten klid v duši překonání toho strachu určitě stojí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.04.16 08:40
avatar

Lenko, já bych se svěřila mámě, ona ho zná a má dost zkušeností, aby dokázala posoudit, jestli je třeba to nějak řešit... já osobně si myslím, že nemusí být pedofil, spíš tehdy v pubertě s ním cloumaly hormony... jak psal Mečík, možná se to děje častěji, než by si člověk myslel - i já mám podobný zážitek s dětství, s bráchou starším o 6 let, který mi předváděl, jak si s ním hraje - pamatuji si jen krátký okamžik, víc nevím... dodnes z toho mám smíšené pocity...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.04.16 12:48
avatar

Já se jen zeptám.

Myslíš si, že ti bude někdo věřit co se odehrálo před 9 lety ve Tvých 5 letech?

Pokud to zůstalo v tajnosti až doteď , teď už s tím těžko něco uděláš...

Můj nazor...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.04.16 14:33

Problémem je,že někdo Vám věřit bude-Vaši rodiče,někdo nebude-jeho rodiče.Zasejete nenávist do příbuzenstva,která se potáhne i do dalších generací...Potíží totiž je to,že po tak dlouhé době nemůžete dokázat,co se stalo.Bude to nakonec slovo proti slovu.Víte z TV jak špatně se dokazují i věci,které se ohlásí hned.Dělat můžete pro sebe to,že se svěříte odborníkům.obvodní lékařce,která Vás pošle k psycholožce-je vázána mlčenlivostí...Pokud máte už pocity,jaké líčíte,je návštěva u dr.nutná.Co se týká toho kluka-jistě v určitou chvíli to nadhoďte s tím například,že doufáte,že to nedělá dalším dětem - klidně zostra...ať ví,že si to pamatujete...a bojí se on vás...nebo aspoň se přestanete bát Vy - nemáte k tomu opravdu žádný důvod,je Vám 14 a takové kopnutí do rozkroku by se mu nelíbilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 22.04.16 21:15

V rodině nesdělovat. Matce už vůbec. Jedině s psychologem. Z jednoho puberťáckého úletu , který není zas tak ojedinělý, by vznikla šílená kauza, vyšetřování, trest.Ten kluk s tím žije taky s obavami. On si uvědomuje, že ho můžeš prásknout, bojí se. To by znamenalo takové znemožnění, že by to nemusel unést.. Nedá se to vzít zpět. Dá se to ale vytěsnit z paměti. Kdyby se to zveřejnilo, můžete mít ve finále oba zpackaný život.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.