Pojišťovna a invalidní vozík

Od: Datum: 08.04.16 17:27 odpovědí: 4 změna: 01.08.16 19:51

Tohle není asi přímo otázka ,ale spíš ukázání reality . Jsem od narození na vozíku a mám jednu z nejtěžších neurologických diagnóz . Jednou za 7 let mám nárok na elektrický vozík . I dala jsem se do boje : to, co jsem musela podstoupit, aby mě ho pojišťovna mohla zaplatit ovšem překonalo všechny moje očekávání .

První krok je ten,že si musíte na pojišťovně vyzvednout formulář s tímto formulářem následně musíte oběhat x doktorů : ortopeda, neurologa , oční , rehabilitačního doktora , dále svalový test , což je něco, kde vám zkouší hodinu a půl hybnost rukou a doslova každý prst navzdory tomu, že máte od narození hendicapované ruce , ale pojišťovna vám to prostě nevěří . Třešnička na dortu je vyšetření u psychologa , kde chtějí zjistit , jak se dokážete orientovat v silničním provozu , nedělám si srandu ! Samozřejmě musíte podspoupit i test inteligence ačkoliv nemáte žádné mentální postižení ( asi abych nenajížděla spoluobčanům s vozíkem na nohy nebo tak ). Na všechny lékaře máte 3 měsíce jinak to propadá , samozřejmě,že se musíte předem objednat a nikdo vás nevyšetří hned , takže to máte tak tak . Je to neuvěřitelné,ale stačí jedna věta "špatně" napsaná a vozík nedostanete . Pokud už jeden el . vozík máte, tak musíte ještě doložit , že už je ve špatném technickém stavu , protože co kdyby byl po 7 letech denního používání ještě "dobrej " , což je absolutní nesmysl už jen proto,že jezdí na baterie a ty se taky opotřebovávají .

Hurá , doktory máte a teď čekat na verdikt komise , která zasedá pouze jednou za 3 měsíce - nevíte kdo v ní zasedá , nevíte kdy zasedají a nejste ani u té komise přítomni takže prakticky rozhodují jen podle papírů ,aniž by vás vůbec kdy viděli .. prostě absurdistán . A jak Jsem dopadla? přiznali ( na poprvé což je zázrak ) ,ale budu si muset ze svého doplatit sedačku, částka je 21 000,- neb komise uznala,že onu sedačku v rámci svého postižení přece nepotřebuji , samozřejmě mě nikdy neviděli .

Nyní tedy čekám až vozík bude - mají na něj 3 měsíce , teď už snad vstupuji do posledního . Vozík jsem si vybrala v srpnu a začátkem září se začalo s doktory .. nikdo na nic nechvátá - prostě takový skoro rok obíhání a nervů .

Pojišťovny dělají všechno proto , aby nám nic nemuseli platit . Elektrické vozíky jsou drahé a pod sto tisíc nejdou ,ale my uživatelé za to nemůžeme . Pojišťovny se snaží nám to co nejvíc znepříjemnit jen, aby nemuseli nic platit .

Buďte rádi,že jste zdraví !


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.04.16 18:05
avatar

Mám RS a k tomu ještě velmi vážný úraz (pád ze 4 patra do výtahové šachty), díky bohu mám vozík jen mechanický o el. nestojím jelikož sama stejně nikam nechodím a z bytu bych se nedostala. Jsem u ZPMV (211), chtěla jsem starý 10 let vozík na doma a ten nový na ven, šílený problém, odkoupit nešlo to jde jen u VZP, nakonec mi ten starý prostě zcizil zloděj (jinak to nešlo), napsala jsem prohlášení a ještěže mi zůstal, ten nový je těžký a těžce ovladatelný, blbě se skládá do auta, blbě se rozkládá, stejná firma, nový model a s chutí bych na něm nechala jezdit toho co to vymyslel. Starý vozík stál 36 000,- a ZP ho zaplatila, nový musel být do 21 000,- které ZP hradila, zbytek jsem musela doplatit a i tak je vozík majetek ZP, což jsem musela podepsat. Vím, že na el. vozík se musí mimo jiné i k očnímu. Máte pravdu, mám pocit, že když jsem od data žádosti dostala na péči za 17 měsíců!, čekali jestli neumřu a oni neušetří. Máme nový výtah, super ale ten kdo ho konstruoval, zapomněl, že tam ještě musím dostat ruce abych projela dveřmi. Další problém je plošina ze schodiště, ano plošinu dostanu ale je jen moje, odpovídám za provoz a platím revize, jenže u nás v domě by ji využívali rádi 3 lidé (zatím všichni těch 9 schodů nějak slezeme), pokud se dohodneme, že ji vlastně propůjčím i ostatním, musí být plošina draze pojištěná a její uživatelé rovněž. Tak teď čekáme, kdo první ty schody nesleze a nevyleze a bude na sebe nucen vzít zodpovědnost.

Držte se.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.16 18:37

Je to šílené , člověk , aby se pořád pral i za to, co by měl mít automaticky . Bohužel to tu jiné nebude , pokud většina lidí také nebude potřebovat zdravotní pomůcky a myslím tím hlavně politiky a podobně,ale bohužel oni budou vždy zdraví jako rybičky . Kdo to nepoznal , tak neví a je hrozně jednoduché vytvořit podmínky pro přidělení jen tak " od stolu " . Stejné je to i s invalidními důchody a s příspěvky . Ty posudkové komise jsou k smíchu .. jakmile se nedostanete do těch jejich tabulek , tak nemáte nic a můžete jít žebrat na ulici .

Taky Vám přeji hodně síly !

Od: pb®
Datum: 08.04.16 20:12

Nejste v tom sama, sousedka má manžela kvadruplegika po těžké dopravní nehodě, k tomu mu selhávají ledviny, takže podstupuje 3x týdně dialýzu. A každou chvíli se prý z úřadu ptají, jestli se náhodou jeho stav nezlepšil a jestli má stále nejvyšší stupeň závislosti.

Partnerova babička, 82 let, asi 20let na invalidním vozíku kvůli rozpadlému kyčelnímu kloubu, díky celkové kondici již noperabilní, slepá na jedno oko úplně, na druhém velice silné dioptrie, špatně slyší. Na úřad jsem jí kvůli zažádání ZTP vezla na vozíku, jinak už nemůže, před pár lety ještě došla pár metrů o berlích. Zkoušeli jsme zažádat o vyšší stupeň, protože ten nižší má přiznaný již víc než 10let. Sociálka poslala SMS kdy přijdou, což si poloslepý senior co má mobil jen na volání těžko přečte. Přišli, nikdo jim neotevřel, protože barák je ve svažitém terénu a po schodech stejně nevyjde. No a sociálka usoudila, že když nikdo neotevřel, tak asi někde trajdala a pokud se neodvolá, seberou jí i ten nižší stupeň závislosti. Příští týden jde sociálka na šetření zas. V tomhle případě mě to ani moc neštve, protože babička materiálně nijak nestrádá.

Ale když třeba někomu neuhradí pojišťovna jedinou dostupnou léčbu a sbírají se víčka na děti, samoživitelka po zaplacení nájmu nemá na to aby koupila svým dětem základní potraviny atd., to bych vyskočila z kůže. Hlavně že pro ekonomické vyžírky v podobě imigrantů peníze a byty jsou a senátor si provolá za rok v době neomezených tarifů 70tis.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.16 19:51
avatar
Nečetl jsem ostatní odpovědi.Ale nějak matně tuším že s poslední větou nemáte pravdu (cituji :pojišťovny se snaží nám to co nejvíc znepříjemnit jen, aby nemuseli nic platit .)Správně by bylo že pojištovny se snaží o nejvíce ušetřit aby pak osoby jako ředitel VZP a další měli "normální platy na rozdíl od normálních pojištěnců sběžnými platy či ID!Osobně-nepřeji Vám vozík ale spíše to co od nikoho nedostanete-ZDRAVÍ.Ale pže to nejde a NKDO není schopen Vám ho dát,tak alespoň usnadnění života i v podobě vozíku!
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.