Dar synovi

Od: Datum: 08.04.16 09:05 odpovědí: 22 změna: 08.04.16 19:58

zdravím,,,dala jsem do užívání synovi starožitné talíře sadu ,ale snacha je při stěhování sebrala.Nedala jsem jí je konkrétně,,,co s tím ,jak je dostat zpět díky,snacha tam ještě má trvalé bydliště,ale bydlí jinde..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 08.04.16 09:15
avatar

Dobrý den, syn dostal dárek a nechal si ho vzít nebo ho dobrovolně přenechal dále. Pro Vás to skončilo obdarováním syna - nyní už je to jeho věc. Zdravím!

doplněno 08.04.16 09:24:

Já do toho moc nevidím. Zdá se, že manželka Vašeho syna opuští domácnost a vzala si i věci, které by si brát neměla. Tak ji syn vyzve, aby je vrátila, protože nejsou její a ona je nedostala. A zřejmě v celém "případu" půjde i o víc, než jen o talíře - začne tahání o majetek. Je to neveselé, ale běžné.

doplněno 08.04.16 09:38:

Váš majetek to byl, než bylo darováno. Myslím, že obdarováním končí vlastnictví. Rozumím tomu, že nyní se Vám to nelíbí, ale dokud byla snacha OK, tak to nevadilo a mohla talíře i ona používat. No, tak se do toho vložíte, budete (ex)snachu kontaktovat a o talíře se strhne boj.

Možná je snacha vydá nebo ne, ale pokud máte darovací smlouvu pro syna, tak možno snad i vymáhat soudně - jinak je to v rodině.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.16 09:19

Ne bene,,on nebyl doma jak je sebrala ,,a on je požaduje nazpět jsou to mé rodinné talíře..Nemá přec právo si brát bez souhlasu či může .nebo ne.,,Nebo se také mohla zeptat mne,jestli jí je dám..


doplněno 08.04.16 09:33:

Mi se nejedná o další věci ,,ale pouze o ty talíře,,je to můj majetek..Co oni mají za spol peníze mne nezajímá..asi tak

Datum: 08.04.16 09:37
avatar

Rodinné a památeční věci patří té které rodině. Snacha ale odstěhováním od syna už k této rodině nepatří. Též si vzala bez souhlasu syna tyto věci - podle mne to je krádež.

Asi se jí tolik líbily, že si je vzala. Proto si myslím, že jsou opravdu hezké.

Jakou má povahu? Není schopná ty talíře vzteky a natruc Vaší rodině rozbít?

Vzala bych svoje všechny příbuzné /kteří by byli ochotní/ a známé - čím víc, tím líp, syn by šel první za ní do nového bytu pro rodinný porcelán. Pokud by otevřela, dát nohu do dveří, a celá rodina by se nahrnula do bytu a početnou převahou by talíře získala.

Je to jak z filmu, já vím. Udělala bych tu ostudu, ale talíře by byly moje i kdybych byla obviněna za vniknutí do cizího bytu, nebo na nás zavolala policii.

Ale pokud jde opravdu věci, které chcete v celku navrátit, tak podobrém to nepůjde, nebo mám pochybnosti..

Pokud do toho půjdete a akce se zadaří, tak tato akce se bude vzpomínat při každém rodinném setkání.


doplněno 08.04.16 09:41:

Jinak Vám to nezávidím, tyhle rozvody zasáhnou celou rodinu.


doplněno 08.04.16 17:30:

Já vím, že moje rada je nestandartní.

Ale proč syn již třeba o víkendu neřešil majetek. Udělat soupis, sednout si a podělit se. Při rozvodu se toto totiž takto většinou řeší. Takhle si mladá odveze pěkné a kvalitní věci a synovi zbydou šunty.

Pokud syn vydělá dost a je grand a má ji pořád rád, tak jí může samozřejmě hodně věcí přenechat. To si musí srovnat sám v sobě. Ono když se vztah rozpadně, tak mnohdy člověk nějaké hmotné věci neřeší, protože cit, láska, plány, opora a spolehlivost do budoucna, se nedá ničím nahradit, žádnými movitými věcmi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.16 09:48

Nějak nechápu, co znamená dát talíře do užívání. To jste jim je půjčila?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.16 10:59

pckov...měli je jako okrasné nepoužívali je

Datum: 08.04.16 11:07

Ano pohanko je to krádež..Nejhorší je,že ona tam jeještě přihlášena a bere po částech věci i na kterých se nedoholi.Ona si zařizuje byt věcmi které patří na polovinu

Syn ten není stále doma pracuje jinde a ona tak jezdí s bratrem a odváží si věcí ,které se jí hodí

Datum: 08.04.16 09:53
avatar
Podstatné je:
dala jsem DO UŽÍVÁNÍ SYNOVI starožitné talíře sadu ,
.
teda synovi a do užívání...
Syn + jeho rodina je používali se souhlasem MAJITELE!
.
Snacha nemá právo zcizit majetek jiné osoby, byť ho používala.
.
Vyzvěte ji doporučeně k vrácení Vašeho majetku, který používali se synem.
A upozorněte na vrácení všeho a nepoškozeného, jinak necháte udělat ocenění poškozené či ztracené starožitnosti a budete vymáhat náhradu...
.
To, že někdo něco se souhlasem majitele užívá, neznamená, že je to jeho.
.
Horší bude dokázat, že šlo o půjčku k užívání, ne o dar.
I když na dar, který dostal syn počas trvání manželství i tak snacha nemá nárok...
Moje dcera užívá můj originál starý cibulák, s vědomím, že ho má jen půjčený.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.16 11:00

hejkal ,,,ano a teď si představte,že se bzozvedou a ona si ho vezme to je na mrtvici


doplněno 08.04.16 11:09:

Ten porcelán ,byl na okrasu vystavený v zasklené vitríně.Nepoužíval se. Ale ona sbírá takové věci,tak ho má..

Od: hk
Datum: 08.04.16 10:09

Vy osobně s tím neuděláte nic, protože jste dala talíře synovi. Tím to pro vás končí. Je tedy na synovi, zda přizná, že mu talíře někdo ukradl (mohlk totiž talíře si bývalé darovat). Pokud mu je ukradla a on si to nechce nechat líbit, pak musí podat trestní oznámení na policii. Nic dalšího s tím dělat nejde. Tedy podle zákona. Samozřejmě jednodušší cesta je bývalku ztříkat a ona by talíře vrátil velmi rychle...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.16 11:01

,co ji mohu?


doplněno 08.04.16 11:02:

já si myslím,že slušný člověk si netyká s věcma ,které jsou jeho rodiču-či babičky ,,

Od: jofa®
Datum: 08.04.16 11:23

Bude to těžké dostat je zpět, pokud je nevrátí dobrovolně sama. Jako krádež to lze těžko brát, když jsou ještě spolu a policie to asi nebude vyšetřovat. Musíte se dohodnout. Bohužel, je to smutné, ale byla rychlejší, při "dělení" majetku. Takový můj názor.


doplněno 08.04.16 11:28:

Snad jedině rychle oplatit stejnou mincí a syn ať zabaví něco co jeho manželka má a na čem ona lpí. Potom udělat výměnu. Ale to už půjde do tuhého.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 08.04.16 13:37

Když jsou mladí za dobře, semotamo jim rodiče něco darují. Pochybuji, že jste výslovně a písemně oznámila synovi, že mu zapůjčujete talíře. Zvláště když nevěsta takové kousky sbírá. Byl to prostě od vás dar a vašeho není již nic.

Až jsou mladí v rozvodu, tak se karta obrací a rodiče tvrdí, že druhému z manželů nic nedali. Není to smutné?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.16 14:20

uska...to není pravda nezlobte se na mne.On nesmí ani vyměnit fabku jelikož jsou v rozvodu dcerku má soudem určenou--každý jednu.Takže on nemá soukromí a ona bydlí již přes rok jinde.A o to to je.Má nějakého přítele po synovi chce ještě aby jí udělal nějaké chlapské práce.To je drzost nade vše.V bytě on má rodná čísla lidí své klientely a bobužel může tam jet.

Od: pt®
Datum: 08.04.16 14:14
avatar

"zavinac", mají spolu děti? Pokud ano, tak Vaše vnoučata porcelán podědí. Když se nevěstě tolik líbí a sbírá takové kousky, jistě bude o porcelán pečovat. Asi bych jí řekla, že to je porcelán památeční, že víte, že do hrobu si jej nevezmete, ale ať na to pamatuje, že je to dědictví a zachová to dětem, vnoučatům. A že se k ní přijdete podívat na návštěvu, až se zabydlí a těšíte se, až Vám do něj uvaří kafíčko, nebo oběd. Rozum musíme mít my babičky a dědové a musíme jít příkladem. Já vždy vzpomínám s láskou na mojí nevlastní babičku, to byla tak rozumná žena, že je pro mně příkladem do dnes.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.16 14:29

Jenže my nejsme v kontaktu,,našla si chlapa jelikož syn pracoval mimo a ona se asi nudila.Totiž on dokonce sbírá ty panenky -nevím jak se jim říká,co vypadají jako dospělé.

Já k ní nikdy nepojedu na návštěvu,,syn si vozí tu druhou holčičku k sobě.Nejsem totiž zvědavá na její byt.Když jsem jí dávala třeba kuře syrové,,prvně se dívala -jestli je to ta její značka. O děcka se nějak zas nestarala a popíjela s kámoškama ve sklepě a děcka ji volaly. ,,často mi volala i v 1 vnoci.Snažím se synovi jak se dá pomoct nejsem nejmaldší jsem v důchodu a nemocná a takové naschvály se mi příčí.

Ten její nový ,,nebydlí s ní stále se rozcházejí a zas naopak je labilní a také jezdí 2x týdně k sobě domů ,a ani se ji nevšimn jak jede kolem ní...A ona si ještě postěžujr synovi--to přece není normální-podle mne

Od: pt®
Datum: 08.04.16 14:47
avatar

To je těžké, radil Hejkal, radila Pohanka, nevím, co vybrat. Spíš ale po dobrém, aby ten porcelán nerozbila, nevím...*nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 08.04.16 15:02

Určitě vniknutí do cizího bytu není řešení. Syn musí trochu jednat. Co nejdřív ukončit rozvod. Rozdělit majetek dohodou S talířema se rozlučte, pokud je dobrovolně nevrátí. To je úplná prkotina o proti tomu, co všechny čeká v budoucnu takto rozdělených dětí. Pokud rodiče nebudou mít "rozum" to si teprve užijete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.16 16:57

Nikdo nevniká do cizího bytu asi kste to nepřečetl úplně.Jenže rozvod sam neovlivní.

Kdyby ona měla rozum,taksi "třeba užije" ale nerozvrací tím rodinu..Ona prohlásila že chce žít.Vím,že pro vás jsou talíře prkotina ale pro mne ne.není to slušné jednání

Co to je nemít rozum však ona se předla jestli ho má či ne.Nevím jak to myslíte.-proč bych si měla užít,Já jen čekám,až bude to stání a konec. Vnučku uvidím a ji nemusím

.Tady nejde jen o talíře jde i o jiné věci. Hodnotné...Kluk to zvládá a já mu pomohu pokud budu moct a než si někoho solidního najde..

 

Od: jofa®
Datum: 08.04.16 17:13

Odpověděl jsem na rady ke vniknutí do bytu, nikoliv, že to máte v úmyslu. Jinak rozvody, kde jsou malé děti, bývá smutná záležitost. Někdo to zvládne, pro někoho to je trauma na celý život. A talíře, třeba i po babičce, je opravdu prkotina.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 08.04.16 17:27

No vidíte, a já bych to bral obráceně. Děti, které většinou matka považuje za svůj majetek, bych nechal plavat a udělal si jiné. Handrkovat se totiž o děti nemá smysl za předpokladu, že matka je umanutá a snaží se škodit. Ano, tady je máš, budu ti platit soudem stanovou sumu a nazdar bazar.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.16 19:54

hk ,,,,,,,,,,,,,,já vám nerozumím

Datum: 08.04.16 19:58

jofa já mám sestru a ta mi ubližovala až do teďka, ONY dvě se nějak nemusí od mala .Matka protěžuje tu mladší..Jsou spolu chvíli a už se hádají ...Nějak se nemusí..Já kdybych byla sama tak mne aspoň nemrzí sestřino chování...jak kdo

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.